ttom41
02.10.07,21:40
poradi niekto -co vsetko treba /ake doklady.../na otvorenie cukrarne?. Priestor je ..a mal by vyhovovat hyg.normam...co dalej?..dakujem..
Kazu
02.10.07,21:29
Priestor vyhovuje, alebo si len myslíš ty, že by mal vyhovovať?
Najlepšie je zájsť na hygienu spýtať sa, čo treba mať aby určite priestory vyhovovali a urobiť to. Treba vybaviť súhlas obce so zriadením prevádzky, vyjadrenie hygienika, ohlásenie živnosti. Ak toto začneš vybavovať už ťa to bude posúvať a všade ti povedia čo treba ešte urobiť a aký doklad doniesť aby to bolo úplné.
lenkak
03.10.07,05:13
nezabudni na vypracovaný haccp.
Kazu
03.10.07,05:30
A ak budeš mať aj predavačku, tak dohodnúť pracovnú zdravotnú službu.
ttom41
03.10.07,16:06
..vdaka..za rady.vsetkym...-to HACPP -nevies -vypracovat-lenkak?..alebo poslat dajaky vzor?..alebo niekto iny..-kto to vie -tu je?:)
Kazu
03.10.07,16:36
O HACCP sa tu toho veľa popísalo, všetky linky by sa ti tu ani nepomestili. Jednoduchšie bude, ako si do vyhľadávania /je vľavo od okienka kde sa prihlasuješ/ napíšeš HACCP a vybehne ti tam všetko, čo sa o ňom na Porade napísalo. Týmto spôsobom môžeš hľadať čokoľvek, čo potrebuješ. Stačí do vyhľadávania napísať kľúčové slovo a máš čítania do vôle.
lenkak
03.10.07,17:00
v priloženom linku nájdeš HACCP, nejaký som už vypracovala, dokonca nejaký vzor aj priložila ako prílohu. Prejdi ale celý link, nájdeš tam písané aj o výrobe.
http://www.porada.sk/t7104-obchod-s-potravinami-a-haccp.html
ttom41
03.10.07,20:03
O HACCP sa tu toho veľa popísalo, všetky linky by sa ti tu ani nepomestili. Jednoduchšie bude, ako si do vyhľadávania /je vľavo od okienka kde sa prihlasuješ/ napíšeš HACCP a vybehne ti tam všetko, čo sa o ňom na Porade napísalo. Týmto spôsobom môžeš hľadať čokoľvek, čo potrebuješ. Stačí do vyhľadávania napísať kľúčové slovo a máš čítania do vôle.
..ups..:) konecne som v obraze...-dik
lenkak
04.10.07,06:13
..ups..:) konecne som v obraze...-dik

tu májdeš všeličo, ale o haccp sa dajú písať aj diplomovky. Tak Ti prajem veľa dobrých nápadov, a postrehov, aby Ti dopomohli k úspešnému dotvoreniu haccp.
Ežor
27.06.08,06:30
My prevádzkujeme kaviareň a bufet. V bufete by sme chceli predávať cigarety. Na porade som čítale, že treba dať oznámenie na štátnu veterinárnu správu. Avšak treba toto oznámenie dať aj na ostatné výrobky ako je alkohol, víno, zmrzlina, mrazené výrobky, cukrárse výrobky? V tlačive oznámenia sú tieto veci uvedené.Na porade som o tomto nič nenašla. Teraz neviem, či sme najako neporušili zákon, že sme na ŠVS nezaslali oznámenie o tom, že budeme predávať suroviny uvedené hore.
lenkak
28.06.08,04:59
všetky výrobky treba oznamovať hygiene, hlavne tie potravinové. Podáva sa žiadosť na povolenie prevádzky a tam sa píše čo sa bude predávať v danej prevádzke.