ttom41
02.10.07,22:34
..co by vas potesilo pri navsteve cukrarne?..aky interier?..aky tovar?..atd...-nooo--ryxlo radte .zlezaradil .-na co maju xut vase mlsne jazycky..-poradaci..a poradacky?..:---
olio
03.10.07,02:38
Ahoj, mňa by v cukrárni potešilo, keby bol sortiment zákuskov, koláčov a iných dôbrôt aj pre celiatikov...
Lion Topoľčany
03.10.07,04:22
A mňa by potešilo, keby všetky ceny boli : 2
lenkak
03.10.07,05:09
mňa by potešilo, keby som bola presvedčená, že všetko je aj pod drobnohľadom hygieny.
Kazu
03.10.07,05:35
-milá predavačka
-útulný interiér, neprepchatý stolíkmi, aby bolo možné aj prejsť
-aby vo všetkých zákuskoch nebola rovnaká plnka
Maruška54
03.10.07,05:40
Aby korpusy na torty a zákusky neboli upečené týždeň vopred a potom len naplnené čerstvým plnkami.
rickman
03.10.07,07:41
tak tak, čerstvé, najlepšie nie vystavené, ale len hodnoverná ukážka ako to vyzerá.
veď ani v bagetériách nie sú bagety vopred pripravené, ale sú v trúbe, preto sú také fajné :).
taktiež zaujímavými taniermi, tanierikmi a príborom, pohármi zaujmeš.
Gabi03
03.10.07,07:45
Mne sa na dezertoch páčia tie nadherné aranžmá na tanieroch, aj keď je to len čokoládou pofŕkaný tanier. :D
tiny77
03.10.07,07:56
tak tak :o suhlasim so vsetkym hore uvedenym :rolleyes: a maj na pamati - niekedy je menej viac. dobre sa chvali samo :) k tym cenam, je pravda ze su predrazene tie zakusky, a taktiez sa mi nepaci jednotna cena na velkych i malych zakuskoch. mila predavacka, usmievava. taktiez tanieriky, pribory. podla mna to nie je az tak dolezite - myslim, ze tu plati ono stare: co z peknej misky ked je prazdna. takze i keby bol keramicky servis snehobiely a pribory jednorazove, - a zakusky by nemali chybu - je mi to takpovediac jedno ci to spapam umelou vidlickou alebo vidlickou zo spickoveho nerezu. i to neviem, aku dlhu zivotnost by mali, ved hadam kazdy pozna slovensky narod.... co sa neprizvara to zmizne.... vybuduj si hlavne dobre meno - aby sa tam ludia radi vracali - aby tam bolo utulne, prijemne. romanticky posed... nejake zaclonky, kvetovane zavesy, pekne (nie abstraktne) obrazy na stenach, na stoloch svietniky... verim, ze s radostou si budu hovorit, - po nakupe sa odmenime sladkou odmenou v tej a tej cukrarni... alebo - skor nez pojdeme z prace domov, skocime na tu fajnu (pritom lacnu) dobosku... drzim palce.
hanelie
03.10.07,08:02
žiadne umelé stoličky, stoly, kvetiny, pôsobí to veľmi lacno a nemá to s útulnosťou nič spoločné:)
kukučka
03.10.07,08:33
Používaj kvalitné suroviny a dodržuj známe receptúry, experimentuj na vlastných receptoch. Zákusky musia byť čerstvé, vzdušné, voňavé! Všetci máme svoje obľúbené zákusky a najväčšie sklamanie zažívame práve vtedy, keď nás chce niekto oklamať. Napríklad v punči nie je rum, chýba vanilka, v griláži nie sú orechy, čokoládová poleva je mastná atď.
A vidieť niekde umývanie stolov je tiež zážitok pre silné žalúdky.
Vyvaruj sa dnešného bežného zlozvyku - hlučnej agresívnej hudby. Je to veľká urážka zákazníka.
A páči sa mi ak cukráreň či reštaurácia funguje ako minigaléria a je tam aj detský kútik s možnosťou kresliť.
rickman
03.10.07,09:12
tak tak :o suhlasim so vsetkym hore uvedenym :rolleyes: a maj na pamati - niekedy je menej viac. dobre sa chvali samo :) k tym cenam, je pravda ze su predrazene tie zakusky, a taktiez sa mi nepaci jednotna cena na velkych i malych zakuskoch. mila predavacka, usmievava. taktiez tanieriky, pribory. podla mna to nie je az tak dolezite - myslim, ze tu plati ono stare: co z peknej misky ked je prazdna. takze i keby bol keramicky servis snehobiely a pribory jednorazove, - a zakusky by nemali chybu - je mi to takpovediac jedno ci to spapam umelou vidlickou alebo vidlickou zo spickoveho nerezu. i to neviem, aku dlhu zivotnost by mali, ved hadam kazdy pozna slovensky narod.... co sa neprizvara to zmizne.... vybuduj si hlavne dobre meno - aby sa tam ludia radi vracali - aby tam bolo utulne, prijemne. romanticky posed... nejake zaclonky, kvetovane zavesy, pekne (nie abstraktne) obrazy na stenach, na stoloch svietniky... verim, ze s radostou si budu hovorit, - po nakupe sa odmenime sladkou odmenou v tej a tej cukrarni... alebo - skor nez pojdeme z prace domov, skocime na tu fajnu (pritom lacnu) dobosku... drzim palce.

nemal som namysli extra drahy pribor, pohare a taniere.
mal som namysli napadite veci. t.j. hranaty tanier, kockaty pohar zakryveny pribor. skratka aby sa ludia este pred tym, ako zacnu jest, dobre pobavili :). a nemusia byt z nerezu...!
vrabcek1
03.10.07,09:27
Hudba nesmie chýbať ale len taký tichúčky podmaz.
Rubrika
03.10.07,09:40
Potešil by ma detský kútik kde by sa deti hrali. A samozrejmne čerstvé zákusky, voňavé a útulné miesta na posedenie, tichučká jemná hudba.
rickman
03.10.07,13:06
a k tej hudbe: moze ist aj normalne, nie extremne tichucko - no nesmie vyrusovat.
a V ZIADNOM PRIPADE BY SOM NEDOPORUCOVAL RADIO!!!
ked, tak internetove, pustit ho cez pocitac, tam je kopec veci, ktore nie su prerusovane hovorenymi hovadinami, veci, ktore ludia nepoznaju, ktore jednoducho dotvaraju image predajne. proste nic slovenske.

Pozor vsak na poplatok ak ponukas zakaznikom aj hudbu. Myslim nejakych 300,- za mesiac do nejakeho autorskeho fondu.

No a potom ak budes milionar z predaja zakuskov, tak si spomen aj na uzivatelov porady, ktori ti radili o100 6 ;)
Danila
03.10.07,13:30
...:) a pre mňa dobrú tiramisu, ale dobrú, a ak bude na kvalitnom podnose, prežijem aj stoličku z umelej hmoty.:)
Bastian
03.10.07,13:31
Do cukrarne si pride clovek nielen zamlsat, ale aj trocha vypnut, oddychnut si, pripadne si prijemne posediet a pritom pokecat s priatelmi. Cize tam musi obsluhovat clovek s usmevom na tvari. Taky, pre ktoreho to bude poslanie, co bude ochotne obsluhovat - predavat (nie iba podavat) ludom to co chcu.
Mozes mat neviem ako chutne kolace a fajn zariadenie, ked tam bude predavat nejaka "Dora", tak to nebude stat za vela.
Mily predavac ponuka v obchode nielen tovar, ale aj nieco viac - prijemny pocit.
;)
rickman
03.10.07,14:48
Do cukrarne si pride clovek nielen zamlsat, ale aj trocha vypnut, oddychnut si, pripadne si prijemne posediet a pritom pokecat s priatelmi. Cize tam musi obsluhovat clovek s usmevom na tvari. Taky, pre ktoreho to bude poslanie, co bude ochotne obsluhovat - predavat (nie iba podavat) ludom to co chcu.
Mozes mat neviem ako chutne kolace a fajn zariadenie, ked tam bude predavat nejaka "Dora", tak to nebude stat za vela.
Mily predavac ponuka v obchode nielen tovar, ale aj nieco viac - prijemny pocit.
;)

tak tak, to je asi ten najzakladnejsi zaklad. ved aj ked budes mat pokazene jedlo, porozbijane taniere, spinave stoly - no ak k tebe pride dievca hore bez, to je uz iny zakusok :D :D

ale nie, teraz vazne. vsetko so vsetkym. ale personal je vazne asi zaklad.

ved si vezmi, ze ked sa ta mila casnicka spyta namiesto klasickeho "dobry den, co si date?" - "dobry den, videli sme sa uz niekedy? aha nie, to som si vas pomylila s kremesom, prepacte :D" - zakaznik sa spyta: - "nevadi, prosim si vsetko, co sa na mna podoba :D".

ber to ako priklad, jasne, nie kazdemu by sa to pacilo. o to viac usilia je potrebne vynalozit na najdenie osoby, ktora by casnicku robila rada a bola by tak trochu psychologickou. a taktiez ju adekvatne odmenit.
vezmi si, ak zanecha dobry dojem, tak pokial ten clovek bude mat chut na zakusok, tak za nim pricestuje aj z marsu. " "
kukučka
03.10.07,15:05
a k tej hudbe: moze ist aj normalne, nie extremne tichucko - no nesmie vyrusovat.
a V ZIADNOM PRIPADE BY SOM NEDOPORUCOVAL RADIO!!!
ked, tak internetove, pustit ho cez pocitac, tam je kopec veci, ktore nie su prerusovane hovorenymi hovadinami, veci, ktore ludia nepoznaju, ktore jednoducho dotvaraju image predajne. proste nic slovenske.

Pozor vsak na poplatok ak ponukas zakaznikom aj hudbu. Myslim nejakych 300,- za mesiac do nejakeho autorskeho fondu.

No a potom ak budes milionar z predaja zakuskov, tak si spomen aj na uzivatelov porady, ktori ti radili o100 6 ;)

:eek: :eek: :eek:
tento žart sa ti nie veľmi vydaril ;)
ttom41
03.10.07,15:53
..waaaaaaw:D -ono to tu funguje..-Vdaka vam za napady..poucenia..atd. najviac ma zaujali prispevky-kukucky,tiny77 a kazu..-super
ajacik
03.10.07,15:57
a čo takto dobrá voňavá kávička...............
lenkak
03.10.07,17:08
Príjemné prostredie, príjemní predavači, jemná hudba, rôzny výber zákuskov, i nápojov, žiadny bordel, proste pohodička.
ondrejvla
03.10.07,18:03
Viete koľko je na u nás diabetikov? Viete si predstaviť, ako závidíme vám, ktorí si môžete dovoliť papať v cukrárni s priateľkou krásne a voňavé koláčiky, no a my si musíme dať len kávičku a prípadne čajík a osladiť si to vlastným sladidlom,...?
Chodievam občas s vnúčikmi do cukrárne, ale len do tej, kde môžu ponúknuť niečo aj pre nás, kde je ochotná a milá predavačka a sama nám ponúkne vhodný a chutný koláčik, nápoje bez cukru, sladidlo je na peknej tácke na pulte, no a predovšetkým je to ochota majiteľa a personálu zapracovať do sortimentu koláčiky pre všetkých, čo tiež občas radi mlsajú. Zo začiatku to nemusí byť veľa druhov, veľa dávok, stačí len začať. Predavačka o pár dní spozná svojich zákazníkov, bude vedieť ich privítať s novinkami, dokonca ich môže poprosiť o nápady pre takto postihnutých ľudí. Ale predovšetkým netreba zabúdať, že je čoraz viac detských diabetikov a tí sú najväčší kritici ale aj najväčší šíritelia reklamy.
A ak pomôžem nápadmi na recepty pre diabetikov, na tejto stránke som cih už priložila dosť, treba si dať vyhľadať.
Prajem veľa úspechov pri tejto práci, je vidieť, že ju chceš robiť čo najlepšie keď už vopred robíš prieskum pre kvalitu.
Excise Duty
03.10.07,18:44
Okrem iných tu už uvedených užitočných odporúčaní predovšetkým na uvítanie hosťa dobrý deň a nie dobrý..., rovnako pri odchode hosťa dovidenia a ďakujeme a žiadne dovi, ako je u nás sprostým a neslušným zvykom. Odporúčam tiež skúsiť dobré domáce koláče, napr. známa kaviareň Hawelka vo Viedni je preslávená svojimi obyčajnými buchtami, ktoré pečú vždy večer a robia to už viac ako päťdesiat rokov!
ondrejvla
03.10.07,18:47
Okrem iných tu už uvedených užitočných odporúčaní predovšetkým na uvítanie hosťa dobrý deň a nie dobrý..., rovnako pri odchode hosťa dovidenia a ďakujeme a žiadne dovi, ako je u nás sprostým a neslušným zvykom. Odporúčam tiež skúsiť dobré domáce koláče, napr. známa kaviareň Hawelka vo Viedni je preslávená svojimi obyčajnými buchtami, ktoré pečú vždy večer a robia to už viac ako päťdesiat rokov!

Alebo jablkový štrúdl, u nás by to chutila asi viac ako jablkový závin, ten sa dá robiť aj pre diabetikov...
danushka
03.10.07,19:00
Keď som mala maličké deti, chodievala som s nimi do malej cukrárničky a tam bol pre ne vyhradený kútik...Na pulte boli ,,kinderká" (čokoládky už boli spapané) a boli tam určené na výmenu. Takže povinnosťou nás rodičov bolo minimálne raz týždenne zastaviť sa v cukrárničke so svojimi ratolesťami a povymieňať to čo bolo doma duplicitné...Svojho času to bol pre nás rituál:)
V tom čase mi to prišiel ako geniálny nápad majiteľa ako si zabezpečiť pravidelnú klientelu. Takže Ttom41, priprav pult s kinderkami a decká Ťa milo prekvapia. Daj nám vedieť, keď to všetko rozbehneš, minimálne košickí poraďáci určite prídu...Držím palce.
Heni
03.10.07,19:09
- mohol by si zaujať aj nevšedne a netradične vyrobeným ponukovým či nápojovým listom

- čo takto zopár časopisov na prečítanie ku kávičke?
kukučka
03.10.07,19:17
- mohol by si zaujať aj nevšedne a netradične vyrobeným ponukovým či nápojovým listom

- čo takto zopár časopisov na prečítanie ku kávičke?

a radšej si daj dopredu skontrolovať pravopis :--- videla som už nejeden jedálny lístok s hrubými chybami :mee:
ttom41
03.10.07,19:31
a radšej si daj dopredu skontrolovať pravopis :--- videla som už nejeden jedálny lístok s hrubými chybami :mee:
....Tu mám svoj štýl písania,ale kôli tebe aj ponukový list osobne skontrolujem.Myslím,že nemám chyby.:)
Heni
03.10.07,19:32
hm, a ak by si mal v cukrárni napríklad 15 druhov hustého kapučína s bohatou penou - myslím, že u milovníkov tejto lahôdky by si mal minimálne 15 návštev zaistených - ja by som ochutnávala zakaždým iný druh... ;)
ttom41
03.10.07,19:34
a čo takto dobrá voňavá kávička...............
..bez kávy -to ani neotvoríme!.. a ozaj..aka je naj.pre vas ???
Heni
03.10.07,19:35
a ešte mi nedá nespomenúť, čo sa mi v cukrárni nepáči:
také tie dvojdecové cukorničky na stole, z ktorej si zákazníci sypú cukor priamo do kávy :cool:
ttom41
03.10.07,19:36
mňa by potešilo, keby som bola presvedčená, že všetko je aj pod drobnohľadom hygieny.
..dobre vies..-ze to inak nejde..:---
Heni
03.10.07,19:37
....Tu mám svoj štýl písania,ale kôli tebe aj ponukový list osobne skontrolujem.Myslím,že nemám chyby.:)
...nielen pravopis, ale aj úpravu... medzera za bodkou, medzera za čiarkou ;)
ttom41
03.10.07,19:40
a ešte mi nedá nespomenúť, čo sa mi v cukrárni nepáči:
také tie dvojdecové cukorničky na stole, z ktorej si zákazníci sypú cukor priamo do kávy :cool:
..to nie.!.-take nemam ani doma:o ...
wierdo
03.10.07,19:41
Hudba nesmie chýbať ale len taký tichúčky podmaz.

Ja teda vzdy viac ocenim noviny na citanie a wifi ako najake radio.
ttom41
03.10.07,19:44
...nielen pravopis, ale aj úpravu... medzera za bodkou, medzera za čiarkou ;)
..mas aj medzierku medzi zubami?:D ..-..myslim..-ze teraz si ma vyprovokovala..-ponukovy urobim s takymi hrubymi xybami..-bude to zaujimavejsie..pobavit sa na ucitelkax slovenciny..:---
wierdo
03.10.07,19:47
..to nie.!.-take nemam ani doma:o ...

To je vsetko vec nazoru. Napr. ja chodim do jednej kaviarne - cukrarne, ktora ma dokonaly image domaceho prostredia. K tomu neodmyslitelne patria aj tie cukornicky a je to tam super. Ale inde - v inom prostredi by mi to tiez vadilo.
danushka
03.10.07,19:50
..mas aj medzierku medzi zubami?:D ..-..myslim..-ze teraz si ma vyprovokovala..-ponukovy urobim s takymi hrubymi xybami..-bude to zaujimavejsie..pobavit sa na ucitelkax slovenciny..:---
Teda Ttom41! Ty nám ožívaš pred polnocou. Uber trošku z toho východniarskeho naturelu;) ...
wierdo
03.10.07,19:50
Este nieco. Ak by som si ja otvoril cukraren, nad vyklad by som si dal obrovsky banner "pouzivame pravu slahacku". Boli by sme uz asi (bohuzial) jedini na Slovensku. Do kavy vsade vstrekuju taku tu silikonovu penu, co ked sa roztopi, nezostane po nej nic, a v zakuskoch je krem na topanky.

Ja stale spominam na zakusky za sociku. Vyber bol po celych 40 rokov sice iba: veretnik - kremes - laskonka - spic, ale dalo sa to jest.
judita1971
03.10.07,20:05
ja keď si predstavím cukráreň, spomeniem, si na mladosť, keď som bola v Poľsku. Tam bola "cukráreň" bývala som v tom meste tri týždne, ale ten pánko - majiteľ čo predával - klobúk dolu. Ak by som v budúcnosti chcela urobiť cukráreň - tak takúto. Keď ste otvorili dvere, zazvonil zvonček na dverách. Bola to malá cukráreň, niekoľko stolíkov. ale tá vôňa. Čistá čokoláda, karamel. no jednoducho ste si každý deň tam museli niečo kúpiť. Pán majiteľ vedel, aký zákusok vám bude chutiť. CHodili tam aj starí aj mladí. Tá cukráreň nebola neosobná. Neviem ako to opísať. Mali ste tam pocit istoty, pre zamilovaných pánko našiel súkromie, pre starších - ucho na načúvanie. Viem, lebo som mala sedemnásť keď som tam bola. a našla som ju v prvý deň a bola som tam každý deň. cukráreň mala svojho ducha. Farbu mala , keď si dobre spomínam takú slniečkovú. Ale čo mi najviac utkvelo v pamäti boli bonbóny, zakryté sklenenou dózou. ta lákala. a keď ju zdvihol - voňa, krásna. naozaj to nebol sen, a ani som to nevidela vo filme.Jednoducho pri každom zákusku, netreba zabudnúť ani na pekný úsmev, a pekné slovo. O kvalite výrobkov nehovoriac. malá rada. možno by som na krabice, ktoré ľudia berú zo sebou alebo na podložku pod kávu
napísala. ak sa Vám u nás páčilo, príďte ešte raz, radi Vás uvidíme a pohostíme. :) . ja by som určite prišla. ak otvoríš, daj vedieť, košice-okolie si tam môže urobiť stretko. :D
Elena Navrátilová
04.10.07,03:47
ja keď si predstavím cukráreň, spomeniem, si na mladosť, keď som bola v Poľsku. Tam bola "cukráreň" bývala som v tom meste tri týždne, ale ten pánko - majiteľ čo predával - klobúk dolu. Ak by som v budúcnosti chcela urobiť cukráreň - tak takúto. Keď ste otvorili dvere, zazvonil zvonček na dverách. Bola to malá cukráreň, niekoľko stolíkov. ale tá vôňa. Čistá čokoláda, karamel. no jednoducho ste si každý deň tam museli niečo kúpiť. Pán majiteľ vedel, aký zákusok vám bude chutiť. CHodili tam aj starí aj mladí. Tá cukráreň nebola neosobná. Neviem ako to opísať. Mali ste tam pocit istoty, pre zamilovaných pánko našiel súkromie, pre starších - ucho na načúvanie. Viem, lebo som mala sedemnásť keď som tam bola. a našla som ju v prvý deň a bola som tam každý deň. cukráreň mala svojho ducha. Farbu mala , keď si dobre spomínam takú slniečkovú. Ale čo mi najviac utkvelo v pamäti boli bonbóny, zakryté sklenenou dózou. ta lákala. a keď ju zdvihol - voňa, krásna. naozaj to nebol sen, a ani som to nevidela vo filme.Jednoducho pri každom zákusku, netreba zabudnúť ani na pekný úsmev, a pekné slovo. O kvalite výrobkov nehovoriac. malá rada. možno by som na krabice, ktoré ľudia berú zo sebou alebo na podložku pod kávu
napísala. ak sa Vám u nás páčilo, príďte ešte raz, radi Vás uvidíme a pohostíme. :) . ja by som určite prišla. ak otvoríš, daj vedieť, košice-okolie si tam môže urobiť stretko. :D
Opísala si to úplne krásne... tak takéto cukrárne sú super romantické.
lenkak
04.10.07,06:34
..dobre vies..-ze to inak nejde..:---

ja viem, ale mnohí nie. Stretla som sa už so všeličím...
Daj dôraz nielen na výrobu, ale aj poriadok. Čerstvé suroviny, čisté priestory aj výrobné, čisté stoly, stoličky. Ak budeš mať chladiaci box, nech sa vo vnútri nenachádzajú muchy, či iné zvieratká. Nie sú na toto prísny len hygienici, ale takáto pozornosť neujde ani deťom. Ak sa im nebude niečo páčiť, viac mamičky či oteckovia s nimi už neprídu, pôjdu radšej inde. Takisto aj dospelí, nesprav si meno, že dáš do ponuky pripečený spodok zákusku, či koláčika, alebo už na pohľad vypadajúce staršie zákusky.
TinkiDinki
04.10.07,10:53
Okrem iných tu už uvedených užitočných odporúčaní predovšetkým na uvítanie hosťa dobrý deň a nie dobrý..., rovnako pri odchode hosťa dovidenia a ďakujeme a žiadne dovi, ako je u nás sprostým a neslušným zvykom. Odporúčam tiež skúsiť dobré domáce koláče, napr. známa kaviareň Hawelka vo Viedni je preslávená svojimi obyčajnými buchtami, ktoré pečú vždy večer a robia to už viac ako päťdesiat rokov!

Toto je dobrý detail ktorý som podvedome zrejme používal aj ja.
Skúsim si ho osvojiť.:rolleyes:

Ja by som odporúčal všímať si aj to čo zákazníci nechávajú na tanieroch.
Ak na tanieriku zostane skoro celý zákusok (1x zahryznuté) je to pre teba neaké znamenie.
Občas si vytipuj neakého zákazníka (samozrejme nie každého) ponúkni inú náhradu a urob s ním takú malú anketku, prečo to nezjedol.
Musí to byť nenásilné.
Musí cítiť že sa chcete zlepšovať.
rickman
04.10.07,11:35
:eek: :eek: :eek:
tento žart sa ti nie veľmi vydaril ;)

nebolo to myslene ako žart ani ako vtip.
helas
04.10.07,12:26
Viete, kedysi dávno boli tzv. mliečne lahôdky" dnes už vymizli. Ale ja si pamatam na jednu v Košiciach, chodila som tam s mojimi deťmi. Lahôdky boli maličké, ale mali tam všetko, zákusky, šaláty a milú predavačku. Už vtedy /80 roky/ keď som tam prišla s tou mojou trojkou, pani predavčka vyšla spoza pultu, povedala im som Milka a čo si dáte.Viete ako tam radi chodili, stále len poďme k tete Milke. Chodili sme tam často a moje deti boli ako u babičky. Pani predavačka vôbec nebola stará.Takže si myslím, treba vytvoriť atmosféru pohody, aby sa u vas cítili dobre. O kvalite výrobkov nehovorím, to je samozrejmosť.,