IvetaH
03.10.07,05:45
Dobré ráno, prosím ešte sa mi vyjadrite k tomuto problému:
štvrťročný plátca DPH, účto robí priebežne každý mesiac, ale nepredloží nikdy všetky doklady. Ja to vidím podľa banky. Konečne začal robiť poriadok na stole a doniesol mi požadované doklady od 4. mesiaca 2007. Otázka je:


nákup za hotové doklad z ERP – aj zo 4/2007
nákup platba kartou (v Metre) – aj zo 4/2007
došlé faktúry – aj z 4. mesiac
môžem tieto doklady zahrnúť do DP za 3.Q alebo musí byť dodatočné DP? A tiež si neviem poradiť s pordím dokladov. Či mám ich zaradiť normálne s číslami v októbri resp. v septembri alebo mám všetko prečíslovať, aby tie doklady sedeli ako sa patrí. Problém je, že on tie doklady všetky mal, len je bordelár. A je toho dosť, nie pár tisíc.
Ďakujem
Olgica
03.10.07,04:30
Tu by malo byť dodatočné DP! Dotyčný sa musí naučiť poriadku!
emgeton
03.10.07,04:39
Dobré ráno, prosím ešte sa mi vyjadrite k tomuto problému:
štvrťročný plátca DPH, účto robí priebežne každý mesiac, ale nepredloží nikdy všetky doklady. Ja to vidím podľa banky. Konečne začal robiť poriadok na stole a doniesol mi požadované doklady od 4. mesiaca 2007. Otázka je:


nákup za hotové doklad z ERP – aj zo 4/2007
nákup platba kartou (v Metre) – aj zo 4/2007
došlé faktúry – aj z 4. mesiac
môžem tieto doklady zahrnúť do DP za 3.Q alebo musí byť dodatočné DP? A tiež si neviem poradiť s pordím dokladov. Či mám ich zaradiť normálne s číslami v októbri resp. v septembri alebo mám všetko prečíslovať, aby tie doklady sedeli ako sa patrí. Problém je, že on tie doklady všetky mal, len je bordelár. A je toho dosť, nie pár tisíc.
Ďakujem

Z hľadiska nápravy bordelára: súhlasím s predchádzajúcim príspevkom.

Z hľadiska zákona: Pozorne si prečítajte §51/2, z neho vyplýva, že odpočet si môžete uplatniť za 2., prípadne 3. kvartál. Keďže 3. Q ešte nemáte uzavretý, môžete odpočet kľudne uplatniť v tomto zdaňovacom období.
ekonom99
03.10.07,06:30
opravu číslovania dokladov by som urobil len v neuzavretom štvrťroku. Ak je DPH za predchádzajúci Q uzavretá, poradie dokladov by som nemenil, pretože už máš vytlačený prehľad DPH na vstupe aj na výstupe a to by malo sedieť na priznanie ktoré si už odovzdala.
judy
03.10.07,07:03
Z hľadiska nápravy bordelára: súhlasím s predchádzajúcim príspevkom.

Z hľadiska zákona: Pozorne si prečítajte §51/2, z neho vyplýva, že odpočet si môžete uplatniť za 2., prípadne 3. kvartál. Keďže 3. Q ešte nemáte uzavretý, môžete odpočet kľudne uplatniť v tomto zdaňovacom období.

takze ak mam doklady z januara 07 musim v kazdom pripade dodatocne dph ?
a v pripade ze uvazuje , ze len da do nakladov bez naroku na odpocet?
dakujem
emgeton
03.10.07,07:24
takze ak mam doklady z januara 07 musim v kazdom pripade dodatocne dph ?
a v pripade ze uvazuje , ze len da do nakladov bez naroku na odpocet?
dakujem
V tomto prípade DDP za 1.príp. 2. Q.
Ak nepodá DDP, neuplatnená DPH bude nedaňovým nákladom.