fipina
03.10.07,06:06
Ako obnoviť poškodenú pečeň (čaje, ovocie, zelenina - čo konkrétne)?
pozn. nealkoholik
uko
03.10.07,04:54
počula som, že tvaroh alebo mrkvová štava. ale na internete je toho tiež dosť. http://www.google.sk/search?hl=sk&q=pe%C4%8De%C5%88&btnG=H%C4%BEada%C5%A5&meta=
Mackovka
03.10.07,05:00
HERBEX SILYBUM MARIÁNSKE - čaj - pôsobí priaznivo pri ochoreniach pečene
Katka19
03.10.07,05:07
Velmi učinný je aj detoxikačný gél vola sa SANOGEL a prečítaj si stranku ZDRAVIE.BIZNISWEB.SK,kontakt je tam na p.Kotekovú, a ak jej zavolaš velmi dobre ti vie poradiť na zaklade tvojich konkrétnych informácií,inak ja som ho vyskúšala a uživala a osvedčil sa mi , a aj mi tu pečeň zregeneroval.
uko
03.10.07,05:29
LIPOVITAN alebo FLAVOBION
fipina
03.10.07,12:22
Srdečná vďaka všetkým. Prejdeme si všetky rady a určite niečo skúsime. Pekný deň.
cloe
03.10.07,13:25
HERBEX SILYBUM MARIÁNSKE - čaj - pôsobí priaznivo pri ochoreniach pečene

Určite Silybum mariánske doporučujem, jednak čaj, prípadne semienka žuvať. Silybum tvorí základ pre tabletky, takže si myslím, že v prírodnej forme je to stále lepšie. Tvaroh je tiež výborný, jednak ho jesť a taktiež obklady z vonku. Zo zeleniny jednoznačne mrkva /denne/ a tiež celer.
Čo je zakázené pravdepodobne vieš. Úplne vylúčiť alkohol, pokiaľ sa dá prestať aj soliť, vylúčiť vyprážané jedlá. Tuk len v obmedzenom množstve, pokiaľ možno nespracovaný tepelne. V podstate treba jesť ľahko stráviteľné jedlá. Ja sa riadim tým, že poväčšine jem to, čo neškodí malým deťom. Pokiaľ možno žiadne konzervačné látky. Držím takú dietu už viac než 7 rokov a dá sa na to navyknúť a pravdupovediac už sa k "normálnej" strave asi nevrátim. Pečeňové testy sa upravili veľmi skoro, tabletky vôbec nejem. Veľa zdaru!
gabriska
03.10.07,16:33
LAGOSA - pomocná doplnková liečba pri chronických zápalových ochoreniach pečene a cirhóze pečene, je len na lekarsky predpis.
betka
03.10.07,16:59
NA regeneráciu pečene pomahajú čierne reďkvičky, nemajú najlepšiu chuť, ale treba vyskúšať. Odporučujem skôr alternatívnu medicínu, ako džgať do seba bejakú syntetiku.
ludmilla
03.10.07,19:18
Určite Silybum mariánske doporučujem, jednak čaj, prípadne semienka žuvať. Silybum tvorí základ pre tabletky, takže si myslím, že v prírodnej forme je to stále lepšie. Tvaroh je tiež výborný, jednak ho jesť a taktiež obklady z vonku. Zo zeleniny jednoznačne mrkva /denne/ a tiež celer.
Čo je zakázené pravdepodobne vieš. Úplne vylúčiť alkohol, pokiaľ sa dá prestať aj soliť, vylúčiť vyprážané jedlá. Tuk len v obmedzenom množstve, pokiaľ možno nespracovaný tepelne. V podstate treba jesť ľahko stráviteľné jedlá. Ja sa riadim tým, že poväčšine jem to, čo neškodí malým deťom. Pokiaľ možno žiadne konzervačné látky. Držím takú dietu už viac než 7 rokov a dá sa na to navyknúť a pravdupovediac už sa k "normálnej" strave asi nevrátim. Pečeňové testy sa upravili veľmi skoro, tabletky vôbec nejem. Veľa zdaru!

Tiež sa prikláňam ku Cloe, manžel má chronickú hepatopatiu a stravuje sa podobne, v podstate nejde o diétu, ale o zmenu stravovacích návykov, keď bolo najhoršie túto stravu dopĺňal čajom z repíka lekárskeho a veľmi mu to pomohlo.
Valika64
07.10.07,18:33
Mám osobnú skúsenosť s regeneráciou pečene. Dlhšiu dobu som pila čaj z Ostroperca mariánskeho, ale nepriniesol mi veľké zlepšenie. Až pitie Aloe Vera Gelu, čaju z kvetov Aloe, užívanie najsilnejšieho antioxidantu na svete Lýcia a včelieho peľu prinieslo osoh. Po troch týždňoch užívania mi robili nové hepatálne testy, lekár nechcel veriť vlastným očiam keď čítal hodnoty. V žiadnom prípade neužívajte chemické lieky z lekárne. Pozorne čítajte príbaľové letáčiky, na ktoré sa vo veľa prípadoch zabúda.
sbska
05.01.09,08:42
Určite Silybum mariánske doporučujem, jednak čaj, prípadne semienka žuvať. Silybum tvorí základ pre tabletky, takže si myslím, že v prírodnej forme je to stále lepšie. Tvaroh je tiež výborný, jednak ho jesť a taktiež obklady z vonku. Zo zeleniny jednoznačne mrkva /denne/ a tiež celer.
Čo je zakázené pravdepodobne vieš. Úplne vylúčiť alkohol, pokiaľ sa dá prestať aj soliť, vylúčiť vyprážané jedlá. Tuk len v obmedzenom množstve, pokiaľ možno nespracovaný tepelne. V podstate treba jesť ľahko stráviteľné jedlá. Ja sa riadim tým, že poväčšine jem to, čo neškodí malým deťom. Pokiaľ možno žiadne konzervačné látky. Držím takú dietu už viac než 7 rokov a dá sa na to navyknúť a pravdupovediac už sa k "normálnej" strave asi nevrátim. Pečeňové testy sa upravili veľmi skoro, tabletky vôbec nejem. Veľa zdaru!
Zdravím.
Silybum mariánske je názov čaju, ktorý sa dá kúpiť asi v každej lekárni, ale ako sa táto rastlina volá, kde rastie, aby som si ju nazberal pri potulkách prírodou?
kukučka
05.01.09,09:02
pasuliatko
05.01.09,11:25
pokial viem pečeň má neuveritelnú regeneračnú schopnosť. podľa mna sa dá do poriadku sama
delonka
19.01.09,07:30
myslim, ze ta bylinka sa vola ostropestrec mariansky.
delonka
19.01.09,07:32
ja by som povedal,ze tie dobre vysledky boli na zaklade pitia cajiku-ostropestrec marian., nepodcenujem ani Aloe vera,len nezabudaj, ze ucinky nie su okamzite.

pekny den
kargo
19.01.09,10:41
Pestrec mariánsky má oveľa lepšie účinky ako odvar. 3 kávové lyžičky na 3 dcl vody nechať slabo vrieť 8 min. Iný návod je : 30 g plodov na pol litra vody nechať slabo vrieť až dovtedy, kým nevyvrie polovica vody. Pije sa 1 lyžica každú hodinu alebo 1 lyžica pred a 1 lyžica po každom jedle.
BETYS
14.02.09,15:48
Na regeneráciu pečene je výborná alternatívna východná medicína. Ak máte záujem, podklady pošlem.
cojuk
11.11.09,16:20
Zdravím! Tri dní piť šťavu z čerstvých jablk, nič nejesť, nič iné nepiť. Môžete piť aj 100 percentný džus z jablk bez cukru. Kúru ukončíme vypiťím 0,2l panenským olivovým olejom pomiešanú s 0,2l citrónovou šťavou, ľahneme a k pečeni si priložíme fľašu naplnenú horúcou vodou, ležíme pokiaľ voda vo fľaši nevychladne.