Aisha
03.10.07,10:18
Ahojte Poraďáci,
opäť sa na Vás obraciam s prosbou o radu.
No vo firme platíme externého právnika, pravidelne fakturuje raz mesačne dohodnutú čiastku. Dostali sme sa do dosť zložitého súdneho sporu na ktorý sme si najali ďalšieho právnika, uzavreli sme s ním Zmluvu o právnej pomoci, v ktorej je okrem iného aj poskytnutie zálohy na úhradu nevyhnutých N pri jej podpise..záloha mu bola zaplatená z bank.účtu.
Ja sa chcem opýtať keďže som sa s tým nestretla, ako budem účtovať túto zálohu? normálne cez 518AE alebo spôsobom poskytnutých preddavkov?
Ďakujem za vyjadrenia
Johanka
03.10.07,08:24
Ahojte Poraďáci,
opäť sa na Vás obraciam s prosbou o radu.
No vo firme platíme externého právnika, pravidelne fakturuje raz mesačne dohodnutú čiastku. Dostali sme sa do dosť zložitého súdneho sporu na ktorý sme si najali ďalšieho právnika, uzavreli sme s ním Zmluvu o právnej pomoci, v ktorej je okrem iného aj poskytnutie zálohy na úhradu nevyhnutých N pri jej podpise..záloha mu bola zaplatená z bank.účtu.
Ja sa chcem opýtať keďže som sa s tým nestretla, ako budem účtovať túto zálohu? normálne cez 518AE alebo spôsobom poskytnutých preddavkov?
Ďakujem za vyjadrenia
Poskytli ste preddavok , takže účet 314 ;) .
Aisha
03.10.07,08:37
Aj keď to v podstate nie je preddavok ale záloha,a k jeho vyúčtovaniu pravdepodobne nedôjde...?!
Aisha
04.10.07,05:10
Poradí ešte niekto?
Johanka
04.10.07,05:41
Myslíš, že je nejaký rozdiel medzi poskytnutým preddavkom a poskytnutou zálohou ?
Johanka
04.10.07,05:44
Ahojte Poraďáci,
opäť sa na Vás obraciam s prosbou o radu.
No vo firme platíme externého právnika, pravidelne fakturuje raz mesačne dohodnutú čiastku. Dostali sme sa do dosť zložitého súdneho sporu na ktorý sme si najali ďalšieho právnika, uzavreli sme s ním Zmluvu o právnej pomoci, v ktorej je okrem iného aj poskytnutie zálohy na úhradu nevyhnutých N pri jej podpise..záloha mu bola zaplatená z bank.účtu.
Ja sa chcem opýtať keďže som sa s tým nestretla, ako budem účtovať túto zálohu? normálne cez 518AE alebo spôsobom poskytnutých preddavkov?
Ďakujem za vyjadrenia
... formulácia v zmluve je jasná. Ako vieš, že vyúčtovanie zálohy sa neuskutoční ? Vás nezaujíma kde skončili Vaše peniaze ?
Alebo o ide o nešťastnú formuláciu .... nevyhnutné náklady si mal poskytovateľ služby zahrnúť do ceny ...
Aisha
04.10.07,06:34
Ďakujem Johanka že si mi to objasnila, som bola trochu neistá medzi pojmom záloha a preddavok...takže 314...;)