fizzy
03.10.07,10:23
Nevedel som kde zaradit tuto temu, tak ak nejaky admini budu mat proti tomu umiestneniu kludne ju premiestnite ;)

Ale teraz spat k teme, mame takyto problem.
Kupili sme pouzivany vozik, kolega isiel prave na skolenie tak bude o nieco mudrejsi ale aj tak budeme potrebovat nejake rady, hlavne ohladne papierov. Ake vsetky potvrdenie, kontroly a pod musi tento vozik absolvovat? Zatial viem len o STK ktoru musi raz rocne absolvovat. Je to konkretne plynovy vysokozdvizny vozik zn. STILL. Vedie sa aj nejaka dokkumentacia jazd alebo nieco take? Zacal som jednu koli spotrebe PHM. Ale tam pisem iba kolko normohodin najazdil a kedy sa "tankovalo" kedze spotrebu nevieme, tak sa bude zistovat "pozorovanim".
Budem velmi vdacny za hocijaku radu,
dakujem vam poradaci ;)
Zita5
03.10.07,08:36
fizzy
03.10.07,08:56
Dakujem Zita,
toto uz som pozrel, islo mi skor ani nie "uctovne" zalezitosti ako aj technicke, kedze zatial nemame skladnika ktory ma v tomto prax tak sa zatial ucime sami. Islo mi hlavne o nejake tie kontroly ktore musime absolvovat.
Ale dakujem za radu, som sa aspon utvrdil ;)
Zita5
03.10.07,09:02
Ešte si stiahni nasledovný link a potom to vymažem

http://www.epos.sk/uploadedfiles/713_BP_2-07.pdf
Zita5
03.10.07,09:50
Ešte by som Vám odporúčala , spoluprácu formou bezpečnostného technika , ktorý Vám vypracuje Smernicu politiky bezpečnosti práce vo Vašej firme , kde vytýči okrem iného hlavné zásady bezpečnosti práce pri obsluhe a prevádzke strojov napr. ako je vysokozdvižný vozík , odb.prehliadky, požiarny štatút a pod. Tento technik pozná všetky potrebné zákony a kontroly , ktoré podľa jeho pokynov budete dodržiavať a plniť .Ja by som osobne volila túto formu , síce pôjde o platenie takého človeka , ale stojí to za to .

Ono väčšinou sa platia paušálne , ale vždy ak je potrebné pre firmu je tento technik po ruke a zároveň aj vykonávajú potrebné školenia .Myslím že by bolo o jednu starosť menej .
fizzy
03.10.07,10:11
Bezpecnostny technik. Mame takeho co nam vypracuval BOZP, koli ISO a vsetko ohladne bezpecnosti, len to sme este nemali vozik. Jasne diki, uvidim co este povie kolega ked dojde zo skolenia. Nemyslel som si ze tolko papierovania a pod je potrebne k voziku :(
este raz diki ;)