samanka
03.10.07,11:34
Sme firma, ktorá má sídlo v Púchove, pracovníci majú v pracovnej zmluve miesto výkonu práce Púchov. Potrebovala by som poradiť ohladne pracovníkov, ktorý pracujú dočasne na 3 mesiace v Prahe, žiadali sme sociálnu poisťovňu o formulár E 101, z dôvodu vyslania zamestnanca na územie iného členskéh štátu EU, ale sociál. poisťovňa nám dala zamietavé stanovisko a to z toho dôvodu, že sme meškali s platením odvodov, platíme ich, ale meškali sme, tak povedali, že máme dotyčných zamestnancov odhlásiť zo registra poistencov zo Slovenska a prihlásiť v Českej republike. Mne sa to nezdalo teda nejaké logické, i keď Slovensko má na to zákon, tak som volala do ČR do Prahy a tam mi povedali, že ich nemám prihlasovať do čiech a že slováci sú povinní nám tento formulár vydať, čo odmietajú spraviť. Najväčší problém máme s tým, že našemu zamestnancovi sa stal v Prahe úraz a následne na to maróduje a sociálka mu nechce zaplatiť ani maródku a ani odškodnenie za úraz.
ďakujem Ivana
hanelie
03.10.07,09:50
http://www.socpoist.sk/index/open_file.php?ext_dok=1009


máme dotyčných zamestnancov odhlásiť zo registra poistencov zo Slovenska a prihlásiť v Českej republike. Mne sa to nezdalo teda nejaké logické, i keď Slovensko má na to zákon, tak som volala do ČR do Prahy a tam mi povedali, že ich nemám prihlasovať do čiech a že slováci sú povinní nám tento formulár vydať, čo odmietajú spraviť
to je teda riadna hlúposť,
ak nepochodíš u jednej pracovníčky treba ísť za vedúcou, niečo si z tej problematiky naštuduj, aby si vedela oponovať