Janka g
03.10.07,11:40
Dobrý den.Chcela by som sa opýtat :ma nejaké šance rozvedena matka s dvomi maloletými detmi na MD získať nejakým sposobom 1.izb.byt alebo garzonku?Aký príjem musim mat aby som mohla dostat byt ?Kde sa to vybavuje a čo k tomu potrebujem?Vie mi niekto poradit bola by som vdačna.
wagner
03.10.07,17:34
Podľa mňa sa teraz byty neprideľujú. Socializmus je dávno za nami. Iba ak obec resp. mesto v ktorom žiješ stavia sociálne byty spolu s príspevkom zo štátu. Tie byty sú ale dosť drahé a okrem toho musíš spĺnať výšku príjmu. Informuj sa na obecnom resp. mestskom úrade. Inak si budeš musieť asi poradiť sama. Máš možnosť získať pôžičku zo ŠFRB.Tiež musíš spĺňať určité kritériá.
Evaman
04.10.07,09:17
Byty sa ešte stále prideľujú ale je potrebné aby bola podaná žiadosť konkrétne u nás v KE na magistráte v "bielom dome" . Je to však ale tzv. sociálny byt a je na dobu 5rokov,myslím,že tam potom nejaká možnosť odkúpenia. Občan musí byť zamestnaný a približná mzda,ktorú musí mať, napr. na jednu osobu s jedným maloletým dieťaťom vychádza na cca 9 000,- Sk. Je to ale dosť zdlhava záležitosť a momentálne sa vybavujú žiadosti,ktoré boli podané ešte pred rokom 2000.