Steven111
03.10.07,11:56
Ahojte poradaci,

Mam problém windows xp home ed., ako zapnem počítač všetko mi pekne načítava, ale keď sa mám prihlásiť, tak chvílu načítava a potom ma zas sám od seba odhlasuje...nejde ani núdzový režim - vtedy robí to isté a vyhodí mi celú modrú obrazovku kde je plno popísaného že našiel sa problém...čo mám podľa vás robiť?, asi v nom bude vírus?
tuxik senior
03.10.07,13:09
imho :
1) malo informacii na identifikaciu problemu - moznost specifikovat problem jedine osobnym kontaktom s PC
2) problem so systemovymi subormi alebo ramkou, nespusti sa niektory z dolezitych systemovych procesov
hanelie
03.10.07,13:13
keď mi blbne Windows dám tvrdý reset a vždy mi to naskočí už v poriadku:D
Steven111
03.10.07,14:05
a da sa s tým niečo spraviť? asi mám problém s ramkou lebo mi vypisovalo memory dump...
tuxik senior
03.10.07,14:22
memory dump = vypis pamate
riesenie, z vypisu sa da zistit ktory subor by mohol byt poskodeny, tu sa da niekedy pomoct prepisanim suboru z ineho pc, inak reinstall alebo zotavenie systemu pomocou prikazoveho riadku

pokial je to HW problem tak jedine vymenit komponentu.

skor by som to videl na SW problem

to hanelie : ROFL LMAO noob, klasicke widlacke riesenie no ono nejak niekedy nefunguje, naopak az vam jendeho dna po resete naskoci akurat modra smrt budete uvazovat preco.
Steven111
03.10.07,14:28
dakujem za odpoved, prave teraz som v príkazovom riadku, ale neviem ako mám daný chýbajúci súbor nahradiť - cez ktorý príkaz???
Steven111
03.10.07,14:30
možno, že to bude mať niečo spoločné s antivírusom Kaspersky včera mi našiel pár infikovaných súborov a ja som to bezvšimnutia deletoval nemohlo sa stať že som vymazal systémový súbor explorer?
tuxik senior
03.10.07,14:34
mno podla toho kde ste, nie je prikazovy riadok ako prikazovy riadok.

konzolu pre zotavenie systemu neodporucam.

prikaz copy alebo cp.
vacsinou funguje myslim ze aj pod windovsom ako
cp cesta_zdroja cesta_podazovaneho_umiestnienia

windows vam dolezite systemove subory nedovoli kopirovat pri beziacom windowse. ani ked si chcete subor skopirovat trebars na flashku, tieto subory su totiz otvorene ako datovy tok aby bol k nim okamzity pristup a zatvaraju sa az po pouziti alebo pri vypinani systemu.

pokial sa vam podarilo nabehnut do nudzoveho rezimu tak urobit obnovu systemu zo zaloh - teraz ma tak napada to asi nebudete mat :-).

este otazka pri akej prilezitosti vam to az tak spadlo?
Steven111
03.10.07,14:40
som práve v konzole pre zotavenie,
Včera večer moja manželka vypla počítač ešte predtým ako by sa bol vypol Windows a dnes ked som zapol počítač tak ma už nepustil dalej. Vo windowse sú vytvorené 2 kontá pre mna a manželku- windows ešte vyhodí tabuľku na výber kto sa chce prihlásiť no akonáhle dám ok tak chvílu načítava a potom už zase vypisuje logging of a zase sa vráti tam kde sa vyberajú užívatelia...pri núdzovom režime robí to isté...
tuxik senior
03.10.07,14:51
takze nasledovne.

pokial mate dva pc s disketovou mechanikou je tu uplne super.
v dobrom pc skopirujte na disketu subor userinit.exe
copy c:\windows\system32\userinit.exe a:\userinit.exe

snad to pojde aj pod windowsom

nasledne v konzoli pre zotavenie na pokazenom pc
copy a:\userinit.exe c:\windows\system32\userinit.exe

restart a malo by to fungovat
Steven111
03.10.07,14:57
môžem aj cez cd nosič?
tuxik senior
03.10.07,15:00
ak sa podari ano
Steven111
03.10.07,15:36
mam taky problem že v tom dobrom počitaci nemam disketovu mechaniku a naneštastie nemam ani čiste cd- ale našiel som dany userinit.exe na inštalačnom windows cdčku - môžem aj z neho kopírovať???
tuxik senior
03.10.07,15:46
ano
Steven111
03.10.07,16:01
pokúšam sa o to no stále mi vypisuje že ACCESS IS DENIED
Steven111
03.10.07,16:05
viem v danej konzole pozrieť, že aký názov má cd romka či d alebo h,e dá sa to???
tuxik senior
03.10.07,16:57
skusat zmenit pismenko a potom dir
pokial viem co na ktorom disku je nie je stym problem.
nejaky prikaz v cmd asi nehrozi. a podla systemu suborov myslim ze ani nebude. o jednom prikaze viem ktory by mohol vediet zobrazit dostupne particie na disku o tom vam ale nepoviem, mohlo by to dopadnut zle.

mne ten subor prepisat islo, takze nechapem preco vam to vypisuje odoprenie pristupu.

prepinac Y len overuje prepisovanie, ten vp0lyv nebude mat. hlavne skontrolujte ci to mate v spravnom tvare velke male pismenka, format copy zdroj ciel a podobne
hanelie
04.10.07,05:12
widlacke riesenie no ono nejak niekedy nefunguje, naopak az vam jendeho dna po resete naskoci akurat modra smrt budete uvazovat preco.
aj tú som už absolvovala, našťastie mám dobrého experta na tieto veci a samozrejme všetko zazálohované :)
habka
10.10.07,17:43
preinštaluj a maš pokoj