mysimis
03.10.07,12:00
Hľadám vzor zmluvy o rodičovskej dohode týkajúcej sa výšky výživného na deti. Našiel by sa prosím???
Marek K
04.10.07,07:05
Zišlo by sa to aj mne.
willma
11.10.07,12:04
Hľadala som hľadala až som našla pri hľadaní niečoho úúúplne iného :) Tak pripájam a dúfam že pomôže, len si ju samozrejme prispôsobte. a ešte rada na vrch. Pri osobnom podaní treba tri krát návrh a štvrtý navrch pre podaciu pečiatku, pri písomnom podaní doporučujem podať doporučene s doručenkou a stačí tri krát návrh.
willma
12.10.07,06:05
Dávam do pozornosti pre žiadateľov :-)
mysimis
12.10.07,06:15
Dávam do pozornosti pre žiadateľov :-)


Wilma, ďakujem Ti. Musí to prebehnúť aj cez súd?. Nestačí to len overiť na notárstve?
willma
12.10.07,06:29
Wilma, ďakujem Ti. Musí to prebehnúť aj cez súd?. Nestačí to len overiť na notárstve? treba to dať na súd, nikdy nevieš čo sa do budúcna vyvrbí, a tak budeš mať v rukách rozsudok, na základe ktorého si budeš môcť svoje práva uplatniť. Ja som začala rodičovskú dohodu uplatňovať po troch rokoch, keď spolužitie začalo byť neúnosné.
mysimis
12.10.07,06:35
Keď syn dokončil školu, tak sme sa s ex dohodli, že na dcéru bude platiť tú istú sumu ako keď platil na dve deti. Žiaľ sme si to dohodli len ústne a on od tej doby neplatí vôbec a je tomu už 3 roky. Neviem čo mám urobiť, lebo ako budem obhajovať uvedenú sumu, keď ju nemám vôbec podpísanú?
willma
12.10.07,06:41
v pondelok idem na políciu trestné oznámenie podať. Neplatí ti vôbec, alebo len to ústne dohodnuté navýšenie?
mysimis
12.10.07,06:58
Neplatí vôbec.
willma
12.10.07,07:11
Neplatí vôbec. na čo teda čakáš ;) , a výživné nemá tuším premlčaciu dobu, takže pekne žiadaj čo je treba.
mariro
26.10.07,11:41
Výživné môžeš žiadať spätne 3 roky do zadu.A ex bude musiet dokazať ci platil, musi mať šeky alebo doklad z banky.Ak nemá uz aj pôjde.Ta ustna dohoda je nanic, to Ti nikto nezoberie, ale ak neplati nic, dosiahneš aspoň to, že Ti vráti aspoň tu čiastku, ktorú máš na papieri.Aj ja som podala trestne oznámenie za zanedbanie platby výživného a važenému ex prišiel oznam že musí dlžnú čiastku vyplatiť do 8 dní, inak pôjde do väzby.Treba tam priniesť rodný list, rodičovskú dohodu, príp. rozvod ak je to tam určené a posledné šeky, ktoré máš.
kisar
28.02.08,15:06
Nemal by este niekto vzor rodicovskej dohody prehladal som internet, ale moc som tam toho nenasiel..Skor vobec... Dakujem.
Amparo
29.02.08,07:07
Výživné môžeš žiadať spätne 3 roky do zadu.

Toto je pravda. Len chcem upozornit na to, ze sudy spatne vyzivne aj priznaju iba vtedy, ak su dane dovody hodne osobitneho zretela. To znamena, ze sud sa bude matky pytat, preco neziadala vyzivne uz skor. Z vlastnej skusenosti viem, ze sa akceptuju iba dovody, ze matka bola napriklad vazne chora, z inych dovodov /napriklad ze nevedela, ze sa moze obratit na sud a podobne/ sudy vyzivne spatne nepriznavaju. Takze je dobre podat navrh na sude co najskor, lebo sa moze stat, ze vyzivne za cas spatne neuvidite.