Jilo
03.10.07,12:06
Chcem sa spytat za par ludi co poznam (a asi nie som sam co o takych vie), co prenajimaju nejaku svoju nehnutelnost a nepodavaju danove priznanie a teda ani neplatia dane, ake mozu mat postihy az im na to niekto pride.
Jeden moj znamy sa dokonca rozhodol, ze to zacne uz platit, ale ma za sebou 2-3 roky resty kedy nic nepriznaval a neoznamoval z prenajmu a obava sa, ci si tym ze to zacne od tohoto roku priznavat mu nezacne danove pozerat na bankovy ucet aj spatne a zistia ze mal uz prijmy v rovnakej vyske a podobne aj predtym...
Takze otazky su vlastne dve:

1. Hrozi mu ak si poda teraz tu novu regitraciu prenajmu nehnutelnosti a buduci rok prizna dane z prijmu ze mu zacnu spatne kukat na ucet ci uz tam nemal podobny prijem ?

2. Ak mu na nieco take pridu, ake su postihy ? Spatne dodanenie, pokuta... basa ??
Zoltán Kovács
03.10.07,10:12
Chcem sa spytat za par ludi co poznam (a asi nie som sam co o takych vie), co prenajimaju nejaku svoju nehnutelnost a nepodavaju danove priznanie a teda ani neplatia dane, ake mozu mat postihy az im na to niekto pride.
Jeden moj znamy sa dokonca rozhodol, ze to zacne uz platit, ale ma za sebou 2-3 roky resty kedy nic nepriznaval a neoznamoval z prenajmu a obava sa, ci si tym ze to zacne od tohoto roku priznavat mu nezacne danove pozerat na bankovy ucet aj spatne a zistia ze mal uz prijmy v rovnakej vyske a podobne aj predtym...
Takze otazky su vlastne dve:

1. Hrozi mu ak si poda teraz tu novu regitraciu prenajmu nehnutelnosti a buduci rok prizna dane z prijmu ze mu zacnu spatne kukat na ucet ci uz tam nemal podobny prijem ?

2. Ak mu na nieco take pridu, ake su postihy ? Spatne dodanenie, pokuta... basa ??

Stať sa to môže. Dodanenie, umyseľné krátenie dane........
mysimis
03.10.07,10:15
Považujem to za veľkú odvahu, keď si príjmy z prenájmu dá ešte aj uhrádzať na svoj účet, neprizná ich a nepodá ani DP.
Fany
03.10.07,10:15
No na prenájom nehnuteľnosti by mala byť aj spísaná nejaká zmluva, kde je kto komu odkedy kolko... Ak takéto niečo existuje a dokonca nájomca je podnikateľ, potom sa na to isto príde, lebo ten si zasa určite výdavky za nájomné uplatňuje v účtovníctve.
Záleží to aj od výšky nájomného. Ak nemal za celý rok iný príjem iba z prenájmu a toto bolo menej ako 45408,-Sk (r.2006) nieje povinný podať DP (§32 ods.1 ZDP)
Aspoň tak to viem ja.
A ešte tu je tzv. oznamovacia povinnosť, kedy tí,ktorí vyplácajú nezdanené finančné čiastky iným fyzickým osobám a táto suma za rok presiahla 100 tis. Sk sú povinní nahlásiť na DÚ osoby,ktoré takéto čiastky prijali.
Jilo
03.10.07,10:20
To dodanenie dani sa ako rata... je na to nejaky konkretny vzorec ?
Zoltán Kovács
03.10.07,10:22
To dodanenie dani sa ako rata... je na to nejaky konkretny vzorec ?

Na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) je daňová kalkulačka.
vikinka
03.10.07,10:26
mimotemy Mám pocit,že ľudí s podobnými obavami bude čoraz viac.
Jilo
03.10.07,10:28
Je tu nejaky odbornik, na ktoreho by sa mohol obratit tento moj znamy a bol by ochotny to cele za neho spravit, vsetky papierovacky atd... zaplati co bude treba. Volal som mu, ze to celkom fajne dosral a radsej to chce cele priznat dodatocne nech ma pokoj a klud, ale nepozna dobreho uctara ani pravnika.
Zoltán Kovács
03.10.07,10:34
Jilo
03.10.07,12:45
Dakujem za rady, uz to riesi sikovny uctar.
hanelie
03.10.07,12:49
Zita5
03.10.07,12:57
Dakujem za rady, uz to riesi sikovny uctar.

:rolleyes: Hmm môže byť aj ten najšikovnejší učtar , v prípade dodanenia sa sakciám nevyhnú .
Jilo
03.10.07,13:18
Samozrejme ze to bolo myslene tak. Zaplatia sa dodatocne dane a aj pokuta za nepriznanie + uroky za premeskanie. Zaplati viacej, ako povodne mal, ale bude aspon v klidku.. toto caka asi vela prenajimatelov...
hanelie
03.10.07,13:24
http://www.sirmi.ic.cz/smajl/5.gif


Zaplatia sa dodatocne dane a aj pokuta za nepriznanie + uroky za premeskanie. Zaplati viacej, ako povodne mal, ale bude aspon v klidku.. toto caka asi vela prenajimatelov...
ak máš do 20 rokov - rešpektujem tvoju naivitu, inak ....
Jilo
03.10.07,13:32
...myslis naivitu v tom ze nedaju pokoj alebo ze to neurobi vela prenajimatelov :)
hanelie
03.10.07,14:02
toto caka asi vela prenajimatelov
:D
už ich vidím, ako sa všetci "prihlasujú"