jales
03.10.07,14:30
V ZP v § 48 ods. 6 písm F) je uvedené, že pracovný pomer na dobu určitú je možné opätovne dojednávať so starobným dôchodcom.
V dnešných HN som ale čítala, že táto možnosť sa netýka predčasných starobných dôchodcov. Je to skutočne tak?
Zoltán Kovács
03.10.07,12:46
V ZP v § 48 ods. 6 písm F) je uvedené, že pracovný pomer na dobu určitú je možné opätovne dojednávať so starobným dôchodcom.
V dnešných HN som ale čítala, že táto možnosť sa netýka predčasných starobných dôchodcov. Je to skutočne tak?

§ 48
Pracovný pomer na určitú dobu

(6) Ďalšie predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru na určitú dobu do troch rokov alebo nad tri roky je možné aj bez dôvodu uvedeného v odseku 4, ak ide o
a) zamestnanca, ktorý je štatutárnym orgánom alebo členom štatutárneho orgánu,
b) vedúceho zamestnanca, ktorý je v priamej riadiacej pôsobnosti štatutárneho orgánu,
c) tvorivého zamestnanca vedy, výskumu, vývoja,
d) zamestnanca na výkon činnosti, pre ktorú je predpísané vzdelanie umeleckého smeru,
e) zamestnanca, ktorý vykonáva opatrovateľskú službu podľa osobitného predpisu,
f) zamestnanca, ktorý je poberateľom starobného dôchodku, invalidného dôchodku, výsluhového dôchodku alebo invalidného výsluhového dôchodku,
g) zamestnanca u zamestnávateľa, ktorý zamestnáva najviac 20 zamestnancov,
h) zamestnanca, o ktorom to ustanovuje zákon alebo medzinárodná zmluva.

V spomenutom odstavci nevidím uvedených predčasných starobných dôchodcov, že by sa s nimi mohlo uzatvárať opätovne PP na dobu určitú.
jales
03.10.07,14:03
Ďakujem za odpoveď. Ja som to tam tiež nenašla.
Túto otázku som napísala preto, lebo na školení, ktoré som absolvovala ohľadom zmien v ZP to školiteľ vysvetľoval (nechcem menovať), že sa to týka všetkých dôchodcov, ak to tam nie je konkrétne uvedené.
Nechcem tým školiteľa zaznávať, lebo školenie bolo ináč super. Možno od vtedy sú k tomu už nejaké nové komentáre.
Zoltán Kovács
03.10.07,15:51
Ďakujem za odpoveď. Ja som to tam tiež nenašla.
Túto otázku som napísala preto, lebo na školení, ktoré som absolvovala ohľadom zmien v ZP to školiteľ vysvetľoval (nechcem menovať), že sa to týka všetkých dôchodcov, ak to tam nie je konkrétne uvedené.
Nechcem tým školiteľa zaznávať, lebo školenie bolo ináč super. Možno od vtedy sú k tomu už nejaké nové komentáre.

Absolvoval som videoškolenie p.Mihála, a on to vysvetloval s tým, že asi sa tam stala chyba. Lebo predčasný starobný dôchodca a starobný dôchodca je z rovnakého titulu zabezpečený, analogicky poberajú ten istý druh dôchodku, s tým, že predčasný star.dôchodca to má krátené práve preto, žo to poberá predčasne. Takže je to na hrane, podľa mňa to bude závisieť, ak to takto ostane aj v zákone, že do akej miery budeš vedieť to obhájiť pri prípadnej kontrole.