shaggy
03.10.07,13:31
Každá rada dobrá!
Poraďte čo s kolegynou /a take mam hned dve/
... v tejto chvíli to tu neviem ani definovat..
... len tak, vie vsetko co mam v kalendári. Mimochodom
ten kalendár stojí na mojom pracovnom stole! A od jej pracovného stola je asi tak 3m.
... len tak sa ku mne "občas" nedostanú dôležité info .
atď.
ekonom99
03.10.07,11:36
skús na poznámky, pripomienky a pod. využívať Outlook. Ked nie si pri počítači, alebo v kancelárii zamkneš jednoducho počítač. Kolegyňa bude celá bez seba, že nemá čo študovať
shaggy
03.10.07,11:44
Ďakujem za typ! Čo keď sa unudí k smrti, keď nebude mať čo študovať?
ekonom99
03.10.07,11:48
a to ťa zrazu tak trápi? V krajnom prípade si môžeš do kalendára písať nejaké blbosti a tie nech teda študuje.
shaggy
03.10.07,11:49
Nie netrápi. To vieš, že si začnem do kalendára písať
"zaujímavé info" aby bola čo najviac informovaná.
anklar
03.10.07,11:53
Ďakujem za typ! Čo keď sa unudí k smrti, keď nebude mať čo študovať?
Bude mi jej veľmi ľúto :D :D :D
anklar
03.10.07,11:59
Nie netrápi. To vieš, že si začnem do kalendára písať
"zaujímavé info" aby bola čo najviac informovaná.
Tak, to až teraz bude pre Teba zábavné chodiť do práce. Už sa teš.
Môže to mať však aj druhú stranu. Čoskoro príde na to, že si si z nej vystrelila a bude sa chcieť pomstiť. A to už môže aj horšie. Ingrigy, podrazy, ohovárania..., celkový mobing. Začne byť k Tebe zlá a vieš, ak je žena zlá, ani sto čertov sa jej nevyrovná.:rolleyes:
ZlaticaB
03.10.07,12:04
A to je tak pracovne vyťažená? Zamestnajte ju a nebude mať času listovať Tvoj kalendár.
shaggy
03.10.07,12:06
Tak, to až teraz bude pre Teba zábavné chodiť do práce. Už sa teš.
Môže to mať však aj druhú stranu. Čoskoro príde na to, že si si z nej vystrelila a bude sa chcieť pomstiť. A to už môže aj horšie. Ingrigy, podrazy, ohovárania..., celkový mobing. Začne byť k Tebe zlá a vieš, ak je žena zlá, ani sto čertov sa jej nevyrovná.:rolleyes:

...tak to tu zažívam aj teraz. Aspoň sa chvíľu pobavím.
sadžika
03.10.07,12:56
Na zaznačovanie termínov používam Google calendar - je celkom fajn.
Marianna01
03.10.07,19:55
ja by som začala nenápadnou poznámkou v kalendári - zväčšenie pŕs. Následne stretnutie so šéfom o 22.00 hod v nejakej vychytenej reštaurácii, to by som potom opakovala v rôznych termínoch v rôznych baroch a nakoniec poznámočka pod čiarou - nezabudni šéfovi pripomenúť, že mi kolegyňa strašne lezie na nervy. Samozrejme bez mena... nech sa varí vo vlastnej šťave...
judita1971
03.10.07,20:10
daj si poznámku do kalendára::D Pripomenúť kolegyni, či nezabudla prezrieť môj kalendár.
shaggy
04.10.07,03:21
Samé dobré rady. Poraďáci sa nezaprú!
Hneď mám krajší deň.
Aj Vy máte také /podobné/ skúsenosti?
berry
04.10.07,04:56
Ja mám tiež kolegyňu, ktorá mi vždy všetko povie ako poslednej. Teda nepovie. Povie mi to buď vrátnik alebo upratovačka (aj oni vedia skôr kedy bude porada a pod. a potom sa ešte čuduje , že o tom neviem.)
Mimochodom je to "pani inžinierka". Mne sa osobne zdá, že v dnešnej dobe je viac študovaných ako ľudí so zdravým rozumom.
Napríklad mi každú faktúru vráti na prerobenie, pretože nie je podľa jej predstáv. Ale keby mi to aspoň oprávnene vrátila, ale v jednej vete mi dá prehodiť dve slová. (ako keby to nebolo jedno)
Už som si zvykla a pomaly si to poriadne užívam aka je dôležitá.
hanelie
04.10.07,05:33
anklar
04.10.07,08:12
ja by som začala nenápadnou poznámkou v kalendári - zväčšenie pŕs. Následne stretnutie so šéfom o 22.00 hod v nejakej vychytenej reštaurácii, to by som potom opakovala v rôznych termínoch v rôznych baroch a nakoniec poznámočka pod čiarou - nezabudni šéfovi pripomenúť, že mi kolegyňa strašne lezie na nervy. Samozrejme bez mena... nech sa varí vo vlastnej šťave...
Toto je veľmi vtipné, s prvkami plánovanej odstávky nepríjemne zvedavej kolegyne (predpokladajme, že svojou zvedavosťou sleduje nejaký konkrétny cieľ). Vzápätí som si predstavila situáciu, keď takto rozrobený konflikt medzi dvoma zamestnankyňami vybuchne a šéf sa to dozvie. Stupňujem: poznámky o zväčšení pŕs a stretnutiach v lepšejších reštauráciách sa dozvie žiarlivá manželka.
anklar
04.10.07,08:16
daj si poznámku do kalendára::D Pripomenúť kolegyni, či nezabudla prezrieť môj kalendár.
Toto by mohlo zaúčinkovať, ak tá kolegyňa nemá nič zalubom.
Maňaska
04.10.07,08:29
Neexistuje jedna pravda.
Právd je vždy toľko, koľko je účastníkov sporu (debaty, atď..).
Čo tak neskĺznúť na úroveň druhého.
Čo tak priamo do očí povedať čo ti vadí, čo si vyslovene nepraješ atď.
Olice
04.10.07,10:14
Toto napísal(a) Plavčík v inej téme,
citujem:

".....A na záver niečo, čo mám v práci na stole stále a čítam si to vo chvíľach keď by som niekoho najradšej chytil pod krk a poriadne s ním zatriasol:
Nikdy nesúper s blbcom!
Stiahne ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami..."


Čo tak skúsiť nad tým porozmýšľať ;)
danushka
04.10.07,10:27
Absolútne s Marekom súhlasím! Vôbec by som tieto kolegyne neriešila . Jasne by som im povedala, že je prízemné a detinské čo robia.
A nehnevajte sa baby na mňa, ale toto sa fakt deje zväčša v ženských kolektívoch... chlapi s týmto nemajú problém...
Ja neviem asi bude pravda, že ženy sme z Venuše a muži z Marsu.
shaggy
04.10.07,11:39
Neexistuje jedna pravda.
Právd je vždy toľko, koľko je účastníkov sporu (debaty, atď..).
Čo tak neskĺznúť na úroveň druhého.
Čo tak priamo do očí povedať čo ti vadí, čo si vyslovene nepraješ atď.

Súhlasím! Preberala som to aj so známou a tiež mi navrhla túto alternatívu.
Ale je aj pravdou, že takýto jedinci sú vo väčšine prípadov dosť falošný a zákerný.
Takže ak by som zvolila takýto postup určite by nasledovalo:
Vytreštené oči, nechápavý pohľad, o čom to hovorím....?
veď ona nič. A zajtra by som sa musela kajať za svoje "hriechy"
....a ešte by nasledoval protiútok.....
Tak radčšej držím ústa a krok!
ZDENIELA
04.10.07,11:47
A nehnevajte sa baby na mňa, ale toto sa fakt deje zväčša v ženských kolektívoch... chlapi s týmto nemajú problém...


S týmto naprosto súhlasím. Prídeš do práce v nových nohaviciach, kolegyňu ide roztrhnúť od závisti a kolegovia Ťa pochvália ako dobre vyzeráš ;)

Ale česť výnimkám. Myslím, že tak isto ako baby tak aj chlapi majú pocit, že musia medzi sebou súperiť ;)
:confused:
Na tie čo tu riešime ma napadla len jedna vec, ja mám na týchto ľudí vlastný názor:
Svoju možno až totálnu neschopnosť sa snažia skrývať tým, že poukazujú na naše aj nepatrné a nepodstatné chybičky ...
Maňaska
04.10.07,11:48
Súhlasím! Preberala som to aj so známou a tiež mi navrhla túto alternatívu.
Ale je aj pravdou, že takýto jedinci sú vo väčšine prípadov dosť falošný a zákerný.
Takže ak by som zvolila takýto postup určite by nasledovalo:
Vytreštené oči, nechápavý pohľad, o čom to hovorím....?
veď ona nič. A zajtra by som sa musela kajať za svoje "hriechy"
....a ešte by nasledoval protiútok.....
Tak radčšej držím ústa a krok!

Prepáč, nedá mi neozvať sa. Ak chceš radšej držať ústa a krok, prečo si žiadala o radu na porade??? Tiež zaváňa falošnosťou..... .
Zastávam názor, že treba hovoriť tak, aby druhí rozumeli čo chcem povedať a treba si držať čistý štít.
Pána beka, jaká som dnes patetická....
shaggy
04.10.07,12:00
Tie rady čo tu "padali" na začiatku VEEELMI potešili - takže ani neľutujem, že som túto temu otvorila. Myslim si, že takych kolegov/kolegyn je viac.
Aspoň vedomie, že človek nie je sam s takymto problemom.
A o tej falošnosti: Je to skôr strach z toho čo po tom príde, nie falošnosť!
ZDENIELA
04.10.07,12:14
Tie rady čo tu "padali" na začiatku VEEELMI potešili - takže ani neľutujem, že som túto temu otvorila...

Presne tak to treba brať, lebo


Z humorom jde všechno líp
;)
Maňaska
04.10.07,12:16
Presne tak to treba brať, lebo


Z humorom jde všechno líp

;)


To je pravda, asi som to prestrelila. Sa ospravedlnujem. :-))
JAJA11
04.10.07,12:16
Ťažko je niečo povedať ak si ich pri tom nepristihla. Ale v prípade, že ich pristihneš, treba si povedať svoje. :mad: Ja našťastie také kolegyne nemám. Prácu máme každá svoju, takže keď idem kolegyni k jej stolu, je to preto, že niekto potrebuje niečo spraviť čo robí ona a ona je mimo kancelárie. Možno je to aj tým, že ja si skôr nevšimnem, ak majú niečo nové a ak si všimnem a páči sa mi to, nemám problém to pochváliť. A oni na oplátku pochvália mňa. Možno je to dané aj tým, že som od nich o dosť staršia a nedovolia si do mňa.:)
danushka
04.10.07,12:31
To je pravda, asi som to prestrelila. Sa ospravedlnujem. :-))
Je Ti odpustené...:) :) :)
Však sme tu normálne baby, nie?;)
Kačena I.
04.10.07,13:27
Ja som mala tiež takú všetečnú kolegyňu, ktorá tiež vedela kde čo mám, keď sa ma niekto niečo pýtal, tak odpovedala za mňa a "najlepšie" bolo, že za mňa vybavovala aj telefóny a to aj vtedy, keď mi volali decká alebo manžel. Povypytovala sa ich na všetko aj im odpovedala na všetko!! Podotýkam, že to nebolo z priateľstva, ale z čírej zvedavosti. A záver: aj som jej to povedala, že mi to vadí, ale k zmene nedošlo. Pochopila som, že ju musím brať takú aká je a brať to s nadhľadom aj keď ma to niekedy poriadne vytáčalo.
ZuzanaP
05.10.07,08:45
Ja som mala tiež takú všetečnú kolegyňu, ktorá tiež vedela kde čo mám, keď sa ma niekto niečo pýtal, tak odpovedala za mňa a "najlepšie" bolo, že za mňa vybavovala aj telefóny a to aj vtedy, keď mi volali decká alebo manžel. Povypytovala sa ich na všetko aj im odpovedala na všetko!! Podotýkam, že to nebolo z priateľstva, ale z čírej zvedavosti. A záver: aj som jej to povedala, že mi to vadí, ale k zmene nedošlo. Pochopila som, že ju musím brať takú aká je a brať to s nadhľadom aj keď ma to niekedy poriadne vytáčalo.

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: to je hádam sen!!! A účty by za teba platiť nechcela?!
habibti
05.10.07,09:01
Ja mám tiež kolegyňu, ktorá mi vždy všetko povie ako poslednej. Teda nepovie. Povie mi to buď vrátnik alebo upratovačka (aj oni vedia skôr kedy bude porada a pod. a potom sa ešte čuduje , že o tom neviem.)
Mimochodom je to "pani inžinierka". Mne sa osobne zdá, že v dnešnej dobe je viac študovaných ako ľudí so zdravým rozumom.
Napríklad mi každú faktúru vráti na prerobenie, pretože nie je podľa jej predstáv. Ale keby mi to aspoň oprávnene vrátila, ale v jednej vete mi dá prehodiť dve slová. (ako keby to nebolo jedno)
Už som si zvykla a pomaly si to poriadne užívam aka je dôležitá.

Akú úlohu hrá fakt že je Ing. v jej správaní?
Možno ti to s faktúrami robí preto , lebo cíti že jej závidiš...
habibti
05.10.07,09:05
absolutne suhlasim, preco sa ludia stazuju na niekoho konanie a potom sa mu odplacaju tym istym? To co robi tvoja kolegyna nie je normalne a nechapem ze si si to doteraz nechala.
habibti
05.10.07,09:07
Absolútne s Marekom súhlasím! Vôbec by som tieto kolegyne neriešila . Jasne by som im povedala, že je prízemné a detinské čo robia.
A nehnevajte sa baby na mňa, ale toto sa fakt deje zväčša v ženských kolektívoch... chlapi s týmto nemajú problém...
Ja neviem asi bude pravda, že ženy sme z Venuše a muži z Marsu.

To je pravda:) , muzi ked nenavidia kolegu tak sa vyspia s jeho zenou...
habibti
05.10.07,09:12
Tie rady čo tu "padali" na začiatku VEEELMI potešili - takže ani neľutujem, že som túto temu otvorila. Myslim si, že takych kolegov/kolegyn je viac.
Aspoň vedomie, že človek nie je sam s takymto problemom.
A o tej falošnosti: Je to skôr strach z toho čo po tom príde, nie falošnosť!


mala som tieto problemz s ex-kolegami a riesila som to
1. rozhovor jeden na jedneho
2. rozhovor so sefom
3. rozhovor sefa s nim..

nepomohlo, nechcela som sa znizit na ich uroven- musela som odist.

Ale v buducnosti by som sa snazila spravit vsetko preto, aby ma ich skutky trapili co najmenej. To radim aj tebe. Pouzi ine miesto na poznamky a ignoruj ju, alebo este lepsie skus sa s nou spriatelit- musi byt velmi nestastna a viest prazdny zivot ak ju tak velmi zaujma detailny zivot tvoj.:eek:
anmary
05.10.07,10:25
Tiež mám neblahú skúsensť. Jediná obrana je mlačanie. Kedysi sme sa dokázali porozprávať aj o rodine - nakoniec sa to zvrtlo na ohováranie ľudí z mojej rodiny, ktorých videla možno párkrát v živote. O kolegoch vie všetko - kto, s kým, kedy,... - rozpráva to druhým /aj o rodinných problémoch/. Komu z oblečenia nevisí cenovka s 4 cifernou sumou, ten pre ňu nie je IN. Takže ja mlčím a odpovedám na najnutnejšie. Odpoveď na súkromné veci je - NEVIEM. Časom to pochopila a prestala sa pýtať.:)

Na rabovanie po stoloch a kalendároch som prestala reagovať. Zapisujem si tam už iba pracovné veci. Na osobné si nechávam kalendár doma.
danushka
06.10.07,15:40
To je pravda:) , muzi ked nenavidia kolegu tak sa vyspia s jeho zenou...
:eek: :eek: :eek:
Habibti, to je veľmi trúfalé až takto to zovšeobecňovať...
... takto sme sa pomaličky dostali od kolegýň, ku kolegom;) .
Danila
06.10.07,15:47
:eek: :eek: :eek:
Habibti, to je veľmi trúfalé až takto to zovšeobecňovať...
... takto sme sa pomaličky dostali od kolegýň, ku kolegom;) .Danushka, aký človek, taká reč...:)
adi11
06.10.07,18:19
Moja skúsenosť a zároveň aj rada :
- ignorovať závistlivé kolegyne :)
- povzniesť sa nad každým zlomyselným skutkom, atakom ..:)
- robiť tak aby nemohol nikto nič vytknúť / i ked to vždy nejde /:confused:
.. koniec koncov je to všetko asi aj kvôli peniazom alebo sa mýlim ? :confused:
judita1971
07.10.07,07:02
nehádžme všetko do jedného vreca, lebo aj my sme kolegyne tej druhej. je to všetko o ľuďoch, ale s niektorými sa naozaj nedá vyjsť. pracovala som už v rôznych kolektívoch, najlepšie sa mi pracovalo medzi chlapmi, chlapi si medzi sebou povedia rovno do očí, povedia si a potom idú na pivo, my ženy, často mlčíme, riešime to s niekym druhým, len nie s tým koho sa to týka.a aj keď si niečo povieme, ospravelníme sa navzájom, potom často robíme intrigy, nie je to tak ženy ? chlapi to vyriešia a už sa k tomu nevracajú. a my len do toho šprtáme, rozoberáme. jednoduch sme iné, práve preto sa my lepšie pracuje kde je prevaha mužov. v súčasnosti mám ja takú kolegyňu , ktorá si myslí ona to vie, že je vo všetkom lepšia. Hociakú tému s ńou začne, všetko robí lepšie, nikto tak dobre nič nerobí, ešte aj ponožky perie najsamlepšie. Jednoducho, žije vo svete - svojom vlastnom, kde sa každý deň musí presviedčať, že je jednoducho najlepšia,
radia mi nevšímaj si ju, nerozprávaj sa s ňou. viete si predstaviť byť zatvorená s kolegyňou osem hodín denne a nerozprávať s ňou ? musela by som byť nemá. deti má lepšie, muža má lepšieho, mladosť mala lepšiu, dcéra sa jej teraz vydala, počúvala som o tom akú perfektnú svadbu mala, zaťa má vzorového. keď mala toľko rokov ako ja bola chudá, šikovná, ...
atď. a teraz, ukazuje mi ako si kúpila to a to, a aké drahé to bolo, a .....
dalo by sa hovoriť a písať. ako reagujem ja, nemá zmysel jej hocičo povedať... konverzácia je nutnosť, bavím sa s ňou o počasí, preberám čo sa deje vo svete, čo počujeme v rádiu, ..... ak s ňou už neviem vydržať- vídem s kancelárie, do obchodu, predýcham, alebo vyberiem jeden deň dovolenky. teším sa keď berie dovolenku ona. rada chodím na služobné cesty. viete ona je taká usmievavá pani , nič by na tom nebolo, keď pri jednom konflikte mi povedala, že ona sa usmieva stále, hoci má úsmev mrazivo prilepený, ale myslí si svoje. vtedy mi úsmev klesol - a stratila som akýkoľvek záujem o kontakt s ňou. Ešte šťastie, že to bolo na začiatku. Len keď si pomyslím, že má ešte desať rokov do dôchodku a desať rokov tu mám dennodenne s ňou byť a počúvať stále to isté. Uvidím dokedy to vydržím. Takže takú kolegyňu mám ja.a nepomohlo sa porozprávať s ňou, lebo takýto vzťah nemá len ku mne, ale aj k ostatným 40 kolegom. Jednoducho je z nás všetkých najlepšia, je ktosi, a my sme len ľudia. Myslím si, že jej problém by mal riešiť psychológ. Vnútorne je o tom presvedčená. Ja s ňou konflikty nemám, ale každý deň počúvať stále to isté..... to je tiež problém.
mojto
07.10.07,07:33
Judita1971, úprimne Ťa ľutujem, skús sa nad to nejako povzniesť, keď nie je iná možnosť. len taká, že ešte 10 rokov s ňou musíš sedieť. Sú aj iné typy, napr. že sa celý deň ľutuje, aká je škaredá, nikto ju nemá rád, ani šéf, preto je nešťastná, sama atď. Skús ten čas, ktorý by si sa mala s ňou rozprávať venovať štúdiu, rozlož si nejaký predpis potrebný k práci na stole, keď máš trochu času, študuj ho.
judita1971
07.10.07,09:19
naozaj obmedzujem rozhovor s ňou na akúkoľvek tému, lebo skončíme stále pri nej, riešim to tak, že na stolíku pred sebou mám sošku "Troch opíc" - nevidím, nepočujem, mlčím. Niekedy si zoberiem slúchadlá a počúvam hudbu. najčastejšie si urobím tzv. myslený ochranný kruh okolo seba, taký polomer 1 meter, a poviem si že ona je za tým kruhom, takže to ku mne vôbec nedochádza. šťastie, že mám ešte ďalších 40 kolegov.:D ale tí su inde.
habibti
09.10.07,07:16
:eek: :eek: :eek:
Habibti, to je veľmi trúfalé až takto to zovšeobecňovať...
... takto sme sa pomaličky dostali od kolegýň, ku kolegom;) .


to bol vtip...