Reni
17.06.04,10:11
Ahojte poradcovia!

Idem práve vyplňovať tlačivo DPH . Mám špedičnú firmu identifikovanú pre daň na Slovensku , ktorá uskutočňuje prepravu v Nemecku t.j. členský štát EU. Preprava sa začína vždy v Nemecku a končí na Slovensku.
Prepravu uskutočňuje slovenský prepravca identifikovaný pre daň na Slovensku.
Prepravca svoje plnenie fakturuje špedičnej firme s daňou 19 % nakoľko objednávateľ služby je slovenský platiteľ dane. Špedičná firma fakturuje nemeckej firme túto prepravu bez DPH, nakoľko nemec je evidovaný pre daň v Nemecku a je povinný si odviesť daň z tejto služby v Nemecku. Čiže mi nastáva situácia že moja špedičná firma nemá na výstupe žiadnu DPH a na vstupe má iba odpočet DPH. Nie je mi jasné, do ktorého riadku v daňovom priznaní DPH mám uvedené
plnenie na výstupe uviesť, nakoľko o § 16 sa tu nič nehovorí. Daň na vstupe budem uvádzať na riadku 15. Uvažujem správne ? Píšte !!!!!!!!!!!!
Už vopred ďakujem. S pozdravom . RENI :)
Vlasta
17.06.04,09:16
Niečo také som riešila aj ja. Volala som na daňový úrada a pani mi vysvetlila, že v podstate patrim k § 8, ods. 6 a vlastne ja dostanem fa s daňou, ktorú zaplatím a uplatním si potom odpočet. Ja fakturujem bez DPH s odkazom na § 16 (vid náležitosti zahraničnej faktúry). A služby dodané členskému štátu som tiež nevedela zaradiť do daňového priznania, takže mi to vychádza tak, že ich tam neuvádzam.
Viera
22.06.04,12:05
Chcela by som poprosiť o radu. Uskutočnili sme oslobodené plnenia, počítam koeficient a upravujem odpočet. Odpočet z tovarov a služieb v tuzemsku ide v plnej výške do riadku 15. Ale nie som si istá či odpočet prepočítaný koeficientom ide do riadku 19 ( §49 až 51 ) ? Alebo sa ten rozdiel vykazuje samostatne v nejakom inom riadku ?
Ajapp
22.06.04,12:18
Ahojte, pripajam sa k teme medzinarodna preprava. Sme tiez spedicna firma a mam problem. Viete mi niekto poradit ako je to s DPH pri preprave tovaru a dovoze z tretej krajiny cez colny sklad? Ako sa posudzuje preprava z colneho skladu do miesta ukoncenia prepravy? Nazory su rozne a nikto nechce dat zavaznu odpoved.