xmatisova
03.10.07,14:25
Zdravím Vás poraďáci,
chcela by som sa opýtať, ako je to s dátumami na prehľade. Z Olympu ťahá termín výplaty, čo máme posledný deň v mesiaci, či je to OK, konkrétne za 07 - 31.8., za 08 - 28.9. a za 09 - 31.10. Mzdy som reálne vyplácala skôr. Je to postihnuteľná chyba ak by to takto ostalo? A čo sa týka zrážkovej dane bola za mesiac 08/2007 zrazená v 09/2007, tiež mi dáva dátum 28.9.. Je OK ak ju odvediem až teraz v októbri?

Veľmi veľmi pekne vopred ďakujem za všetky odpovede. Som začiatočník a skoro vôbec tomu nerozumiem.

Ďakujem
xmatisova
03.10.07,12:38
Naozaj mi neviete niekto poradiť?
Lenka R
03.10.07,13:16
Pozri si §35 odst.6 zákon o dani z príjmov - zamestnávateľ odvedie preddavky najneskôr do 5 dní po dni výplaty ...
Dátumy na prehľadoch by mali byť tiež dátum kedy bola výplata pripísaná zamestnancovi na účet.
Jedine ak by ste mali výplaty v hotovosti by som dala na výdavkový doklad dátum posl. deň v mesiaci.
Aňuška
03.10.07,13:50
Zdravím Vás poraďáci,
chcela by som sa opýtať, ako je to s dátumami na prehľade. Z Olympu ťahá termín výplaty, čo máme posledný deň v mesiaci, či je to OK, konkrétne za 07 - 31.8., za 08 - 28.9. a za 09 - 31.10. Mzdy som reálne vyplácala skôr. Je to postihnuteľná chyba ak by to takto ostalo? A čo sa týka zrážkovej dane bola za mesiac 08/2007 zrazená v 09/2007, tiež mi dáva dátum 28.9.. Je OK ak ju odvediem až teraz v októbri?

Veľmi veľmi pekne vopred ďakujem za všetky odpovede. Som začiatočník a skoro vôbec tomu nerozumiem.

Ďakujem

Ak chceš, aby Ti ťahalo do prehľadu skutočný deň, kedy si vyplácala,
tak oprav dátum cez voľbu :
Organizácia
Podnik
Deň určený na výplatu miezd
a to tak, že si to opravíš v každom mesiaci štvrťroka.
danushka
03.10.07,21:34
Zdravím Vás poraďáci,
chcela by som sa opýtať, ako je to s dátumami na prehľade. Z Olympu ťahá termín výplaty, čo máme posledný deň v mesiaci, či je to OK, konkrétne za 07 - 31.8., za 08 - 28.9. a za 09 - 31.10. Mzdy som reálne vyplácala skôr. Je to postihnuteľná chyba ak by to takto ostalo? A čo sa týka zrážkovej dane bola za mesiac 08/2007 zrazená v 09/2007, tiež mi dáva dátum 28.9.. Je OK ak ju odvediem až teraz v októbri? ÁNO je to OK

Veľmi veľmi pekne vopred ďakujem za všetky odpovede. Som začiatočník a skoro vôbec tomu nerozumiem.

Ďakujem
Ak začne daňovník (fyzická osoba, právnická osoba) vyplácať odmeny na základe dohôd uzatvorených podľa Zákonníka práce, stáva sa zamestnávateľom, je povinný registrovať sa na príslušnom daňovom úrade ako platiteľ dane zo závislej činnosti. Odmeny z dohôd sú predmetom dane zo závislej činnosti podľa § 5 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov. Povinnosť zraziť daň/preddavok na daň (vo výške 19% po znížení odmeny o povinné poistné, ak sú odmeny vymeriavacím základom pre výpočet poistného) z predmetnej odmeny nastáva dňom výplaty. Ak vyplácaná odmena nepresiahne sumu 5 000 Sk a jej príjemca (zamestnanec) si neuplatňuje nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a daňový bonus (podpísaním tlačiva "vyhlásenia k zdaneniu príjmov..."), z uvedenej odmeny sa vyberie daň zrážkou v zmysle § 43 ods. 3 písm. j) zákona o dani z príjmov a predmetná daň sa odvedie do 15 dní po skončení kalendárneho mesiaca, v ktorom bola odmena vyplatená. Ak výška vyplatenej odmeny je nad 5 000 Sk, resp. zamestnanec má podpísané vyhlásenie, zrazí sa z odmeny preddavok na daň v zmysle § 35 zákona o dani z príjmov, ktorý sa odvedie do 5 dní po výplate. Povinnosti zamestnávateľa z daňového hľadiska sú ustanovené v § 39 zákona o dani z príjmov.
danushka
03.10.07,21:45
Tie prehľady sa zdajú byť trošku komplikované...totiž pri preddavkovej dani zobrazujes za 3.Q. - mesiace 07,08,09 a pri zrážkovej dani za 3.Q. zobrazujes mesiace 06,07,08-pretože odmenu uhrádzaš v mesiacoch 07,08,09 ale povinnosť odviesť zrážkovú daň z týchto máš až v mesiacoch 08,09,10. Nič sa nedeje ak zrážkovú daň uhradíš pred termínom ako ustanovuje zákon.
Dúfam, že som Ťa nepomotala ešte viac.
xmatisova
08.10.07,06:06
Ďakujem za všetky odpovede. Chcela by som vedieť, či je to postihnuteľná chyba s tými dátumami, pretože v 2Q som to nechala tak. Ešte raz ďakujem.