scorp
03.10.07,15:03
Uz to niekde bola podobna tema, ale teraz vyslovene kvoli prechodu z PAM PAcket na mzdy PROFIT s obchodnym nazvom Human Resources. Softip ich ponuka za vyraznu zlavu, vacsiu cast prechodu tvoria sluzby, radovo des.tisic. Ake mate informacie a skusenosti? Osobne som bol na predvedeni, je to fajn, ziskava sa personalistika a mzdy v jednom balicku pod databazou SQL. Naviac zadarmo 1 nadstavbovy program - Dalsie vzdelavanie.
Prosim ozvite sa, velmi ma zaujimaju vase nazory...
drobeceva
17.10.07,05:40
Ja som bola na prezentácii vyššie uvedeného programu. No, vyzerá to fajn.....ale aj napriek tomu, trochu mám strach. Je to trošku iné, ako sme boli zvyknutí doteraz.
Mňa by skôr zaujímalo, čo v takom prípade, ak sa rozhodneme, že na nový program neprejdeme a údajne, SOFTIP mzdy PACKET bude legislatívne udržiavať iba do júna2007. Znamená to, že budeme musieť prejsť ku konkurencii? Čo je na tom pravdy? Môžu jednoducho ukončiť spravovanie PACKETU napr. bez vypovedania doteraz platných zmluvných podmienok?Prosím o Vaše poznatky.
scorp
18.10.07,05:10
Velmi Vam drobeceva dakujem, ze ste reagovali. Naozaj je to vazne a mrzi ma, ze pouzivatelia Softipu nereaguju. Naozaj plati, ze PAM PAcket bude udrziavany do 30.6.2008. Kludne sa mozete pytat priamo v Softipe. Teraz je problem, co dalej. Softip moze kludne vypovedat zmluvu, skuste si ju precitat. Momochodom na obranu Softipu, vsetky zmluvy aj od inych firiem su postavene tak, aby chranili dodavatela programu a nie pouzivatela. Druhykrat na obranu Softipu, ponukaju za naozaj vynikajucu cenu nieco, co spaja 3 programy do jedneho na sucasnej kvalitnej programovej zakladni (SQL). To ste aj videli na prezentacii. Akurat budu vyssie poplatky za pouzivanie programu, ktore budu odvodene od cennikovych cien. Dalsia moznost je prejst na iny program. Ale ak ma pouzivatel cely balik programov od Softipu-prevody do UCT na inom programe budu problematicke. Uz nehovorim o cene noveho programu, skolenie, chybovost atd, ktore vyjdu naozaj draho. Jenoducho Softip kalkuluje, ze to aj vy mate prekalkulovane.
drobeceva
22.10.07,09:14
Áno, otázku čo ďalej....som položila priamo v SOFTIPE. Buď si zoberieme ich program, alebo musíme prejsť ku konkurencii. My síce účto nemáme prepojené/používajú kolegyne MRP/, ale radšej sa naučím tento softipácky program ako prechádzať na niečo iné. Dala som urobiť predbežnú kalkuláciu. Cena je zaujímavá - teraz platime celoročne toľko, koľko budeme platiť potom kvartálne. Nie je to nezanedbateľná položka. Informovala som sa u užívateľov, ich ešte ani nikto neoslovil, takže ani netušia, čo ich čaká. Oslovujú zrejme len väčšie firmy, na tie menšie majú čas. Ja aj keď to zoberiem, tak až po ročnej uzávierke, najskôr od 1.4.2008.
scorp
22.10.07,10:07
Opat sa tesim nasmu dialogu (kde ste ostatni ... ?). Naozaj na tych mensich maju cas.(myslim Softip versus zakaznici). Ja na ich mieste by som robil to iste. Idem tam, kde mam iste peniaze. Opat len zdoraznim-postup Softipu je uplne normalny (cakam reakcie ...), vid napr. Microsoft. Po nejakom case ponukaju nieco kvalitnejsie, samozrejme za inu cenu. Pouzivatel si na to zvykol a nema dovod ist ku konkurencii, lebo vie, ze za svoje peniaze dostane kvalitu. (opat cakam reakcie ...)
drobeceva
22.10.07,10:11
Vyzerá to tak, že nikto iný, okrem nás, tento problém nemá. Ak sa smiem spýtať, čo Vy nato? Odkedy beriete program?
scorp
23.10.07,06:21
Robim administratora siete (okrem inych veci), preto len po dohode s nasou mzdovou uctovnickou si myslime, ze by to bolo vhodne este v r.2007. Dovodom mozu byt aj vytazeni pracovnici Softipu. Odhadujem cca 2500 instalacii PAM. Z toho nech prechadza len polovica... Zazil som nieco podobne, uz pri inych prechodoch (foxpro 1 na 2.6, rok 2000). Principialne je jedno, kedy sa urobi konverzia, otazkou je vypocet miezd na novom programe. pokial nemate specialitky, asi na 1 pokus by to mohlo aj sadnut.
drobeceva
23.10.07,06:49
Veď akurát mám trošku obavy z výpočtu miezd po novom, do toho koniec roka, uzávierka, atď.... Pokiaľ si zvyknem na nový program.....To teda Vaša mzdárka má šťastie, že má takého človeka okolo seba, čo jej bude vedieť poradiť. Ja ak bude problém - tak len HOT LINE.
Dajte vedieť, keď "nabehnete" na nový program, ako Vám to ide.
mlyn16
12.11.07,08:30
Pripájam sa k vašej diskusii. Naša firma podpísala zmluvu so Softipom a prechádzame na nový program HR. Od pondelka idem absolvoval trojdňové školenie a potom mzdy za november a december budeme vo firme robiť mzdy paralelne v novom aj starom programe, od nového roku už len v HR.
Z čoho mám obavy? Asi len z toho, aby som nemusela konštatovať, že "keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú". Či budú pracovníci Softipu promtne reagovať na otázky a problémy, ktoré sa vyskytnú. Zatiaľ na papieri to vyzerá OK.
drobeceva
19.11.07,08:51
Predpokladám, že už máš školenie za sebou. Ak chceš, podeľ sa s nami s Tvojimi dojmami, pocitmi,.... Ako, je to náročné?
Teším sa na nové info......
scorp
20.11.07,09:43
Dobry den, odpovedam sam sebe. Tesi ma aspon takato malilinka debata. V nasej firme je momentalne problem, kedze obchodny zastupca Softipu sa zatial neozyva. (je pravda, ze prvu ponuku sme ziadali prepracovat)Predstavte si len 1500 instalacii na Slovensku, ktore treba preinstalovat, preskolit, zaucit. Mam obavy...
mlyn16
22.11.07,06:50
Školenie mám za sebou. Bez školenia by som si netrúfla v tom programe pracovať už aj z toho dôvodu, že mzdárku vo firme budem oficiálne robiť až od nového roku. Teraz dva mesiace budeme robiť mzdy paralelne aj v Packete aj HR. Beriem to ako jednu veľkú výhodu na vychytanie "chrobákov".
Mala som jednu veľkú výhodu, ako poznamenali aj ostatné účastníčky, že som mala pri sebe aj správcu serveru, ktorý vo firme inštaluje aj všetky (up grade :)) verzie programu. Každý účastník sedel za svojim počítačom a podľa lektorky sme pracovali. My sme sedeli dvaja za jedným počítačom (kolega bol ako prísediaci zadarmo) a tak sme si aj rozdelili robotu, on viac pracoval s počítačom a ja som si robila poznámky. Žiaľ, manuál Softip nevydáva v tlačovom formáte, ale kto chce musí si ho vytlačiť v pomocníkovi. Okrem iného má vraj 400 strán. Podľa skúsených mzdárok, ktoré tam boli, program je vymakaný, avšak často bolo povedané: "Zabudnite ako ste to robili, teraz to budete robiť takto..." Je to otázka zvyku.
VERONIKA6
29.11.07,10:08
Uz to niekde bola podobna tema, ale teraz vyslovene kvoli prechodu z PAM PAcket na mzdy PROFIT s obchodnym nazvom Human Resources. Softip ich ponuka za vyraznu zlavu, vacsiu cast prechodu tvoria sluzby, radovo des.tisic. Ake mate informacie a skusenosti? Osobne som bol na predvedeni, je to fajn, ziskava sa personalistika a mzdy v jednom balicku pod databazou SQL. Naviac zadarmo 1 nadstavbovy program - Dalsie vzdelavanie.
Prosim ozvite sa, velmi ma zaujimaju vase nazory...
Pripájam sa do Vašej debaty o novom programe Human Resources. Dozvedela som sa o ňom od mojej dobrej priateľky z PORADY drobeceva. Práve dnes som potvrdila Softipu, že program berieme, no nakoľko sa tiež bojím prechodu, tak som sa dohodla až na február 2008. Teším sa, že tam bude aj personalistika, ktorú som doteraz nemala. Taktiež ma zaujímajú ohlasy ostatných budúcich používateľov Human Resources.
Maňaska
04.03.09,06:46
Dobrý deň, prosím Vás o niekoľko rád - prvýkrát pracujem s PROFITOM

1 - ako a kde sa v softipackych mzdách PROFIT nahrá nemoc?
2 - akým kódom treba nahrať prekážky v práci (ošetrenie, sprevádzanie , 7 dní preplácanie) pre verejnú správu? Treba nahrať H(hodiny) aj K(koruny)?
3 - Ako ukončím neplatené voľno z minuléhjo roka? Na karte v kmeni sa mi to nedarí.

Ďakujem za pripadnú pomoc.
VERONIKA6
04.03.09,06:54
Dobrý deň, prosím Vás o niekoľko rád - prvýkrát pracujem s PROFITOM

1 - ako a kde sa v softipackych mzdách PROFIT nahrá nemoc? Mzdy - Nemocenské dávky
2 - akým kódom treba nahrať prekážky v práci (ošetrenie, sprevádzanie , 7 dní preplácanie) pre verejnú správu? Treba nahrať H(hodiny) aj K(koruny)? Ošetrenie 561, sprevádzanie rod. prísl. 563, zadávajú sa hodiny
3 - Ako ukončím neplatené voľno z minuléhjo roka? Na karte v kmeni sa mi to nedarí. Neplatené voľno sa nikde extra neukončuje, každý mesiac keď nahrávaš mzdy, pracovníkovi nahrávaš kódom 702 neplatené voľno - počet hodín.

Ďakujem za pripadnú pomoc.
Odpoveď v texte.
Maňaska
04.03.09,08:47
Veronika, neskutočná vďaka.
VERONIKA6
04.03.09,13:09
Veronika, neskutočná vďaka.
Robím na programe od marca 2008 a rada pomôžem.
Maňaska
09.03.09,08:32
Prosím Vás, ako zmeniť výplatný pomer na pracovných pomeroch? Výplatný pomer je teraz na ukončenom PPV. Nevim to zmeniť. ďakujem za radu.
mkatka
09.03.09,08:45
Pozri si kartu "Pomoc". Tam je napísané, že výplatný pomer sa nedá editovať. Možno zmeniť číslo výplatného PV na karte "Daň,výplata".
Maňaska
19.03.09,17:42
Dobrý deň,
prosím Vás - ako sa dá v Softip Human opraviť odvody do fondov? Napríklad, ked potrebujem vrátiť zamestnancovi odvod do fondov, ked mi doniesol výmer o dôchodku so spätnou platnosťou?

Ďakujem veľmi pekne za radu
Ikka
02.06.09,10:15
Nahadzujete do miedz pri vypoctoch aj rodicovsku dovolenku? Len nejakym casovym kodom informacne. Alebo to netreba?
mzdarka renca
02.06.09,10:23
Nahadzujete do miedz pri vypoctoch aj rodicovsku dovolenku? Len nejakym casovym kodom informacne. Alebo to netreba?
nie, mám to nahraté v kmeni
Ikka
08.06.09,05:01
Este jedna otazka ;) . Tento mesiac mam taky pripad, ze zamestnanec ma od 1.5. do 11.05. dohodu o vykonani prace a od 11.05 uz hlavny pracovny pomeru. Minuly mesiac bol len dohodar. Tento mesiac som ho nahodila aj ako zamestnanca na hlavny prac. pomer. Mzdu som vystavila jednu,kde je zahrnuta aj odmena za dohodu. Problem ale nastal, ked mi do zoznamu platitelov na socialne poistenie a vlastne aj na mesacny vykaz do soc. poistovne dava dni poistenia 21. Proste nezarata aj dni poistenia tykajuce sa dohody. Mam mu teda vystavit dve mzdy, jednu na dohodu a jednu na HPP, alebo sa to da nejako opravit?
mlyn16
08.06.09,05:23
Ale ked bol zamestnanec na dohodu, tak nie je socialne poisteny, alebo nemam pravdu? Podla mna to program urobil spravne.
Ikka
08.06.09,05:38
V mesacnych vykazoch sa uvadzaju dni poistenia aj na garancne a urazove poistenie.
Teraz tak nad tym rozmyslam, ze program to asi ani nema ako inak pocitat, kedze HPP je registrovany od 11.5., cize dni si vypocital dobre. Z toho mi vyplyva,ze mu musim vystavit aj mzdu ako dohodarovi extra, aj ked mi nieco hovori,ze mzda by mala byt jedna (aj ked ma zamestnanec dva pracovne pomery). Alebo vystavit nulovu mzdu dohodarovi? Neviem
mlyn16
08.06.09,05:43
mne program dava dve pasky u zamestnanca, ktory ma aj dohodu aj pracovny pomer (u jedneho zamestnavatela), avsak na "dohodarskej" paske je k vyplate O a vyska dohody je zahrnuta v druhej paske v zdanitelnom prijme.
mzdarka renca
08.06.09,05:53
ešte doplním, dôležité je dohodu korektne nahrať, HPP bude pracovný vzťah č. 1 a dohoda č.2, inak to nebude správne a bude ti to program brať ako dvoch ľudí.
Ikka
08.06.09,06:06
ešte doplním, dôležité je dohodu korektne nahrať, HPP bude pracovný vzťah č. 1 a dohoda č.2, inak to nebude správne a bude ti to program brať ako dvoch ľudí.


A ako je korektne? V tomto programe len zacinam, takze budem povdacna za kazdu radu.
mlyn16
08.06.09,06:43
Este jedna otazka ;) . Tento mesiac mam taky pripad, ze zamestnanec ma od 1.5. do 11.05. dohodu o vykonani prace a od 11.05 uz hlavny pracovny pomeru. Minuly mesiac bol len dohodar. Tento mesiac som ho nahodila aj ako zamestnanca na hlavny prac. pomer. Mzdu som vystavila jednu,kde je zahrnuta aj odmena za dohodu. Problem ale nastal, ked mi do zoznamu platitelov na socialne poistenie a vlastne aj na mesacny vykaz do soc. poistovne dava dni poistenia 21. Proste nezarata aj dni poistenia tykajuce sa dohody. Mam mu teda vystavit dve mzdy, jednu na dohodu a jednu na HPP, alebo sa to da nejako opravit?
a vypocet mas v poriadku?
Ikka
09.06.09,04:25
Ano, vypocet je OK. Problem bol v tom,ze kolegyna, co robila v softipe ako prva, nahodila oddelene zamestnancov, to znamena, ze HPP cislovala od 1 a DOVP od 7000. Takze sa stalo,ze nema k jednotlivym zamestnancom pridelene napr. 2 pracovne pomery, ale ich berie ako dve osoby. Takze som vcera mala upratovaci den a snazila sa dat aspon rok 2009 do poriadku. Dakujem krasne za rady.
mlyn16
09.06.09,05:46
No vidis a presne o tomto je Porada. To sa moze stat aj mne, lebo dohodarov davam tiež od cisla 9000. Ked takyto dohodar sa stal zamestnancom, dala som mu nove cislo ako zamestnancovi, hoci sa to programu velmi nepacilo :( Nestalo sa ale, ako tebe, ze sa to stalo v priebehu mesiaca. Preto nevyskocil tento problem mne. :)
Mame dochodcov, ktori doteraz boli aj zamestnanci aj dohodari, mali pridelene cislo ako zamestnanci a dva PV 1 ako pracovny pomer, 2 ako dohodar na DoVP, neskor 3 ako dohodar DoPC.
Ikka
28.07.09,08:00
Mam este jednu otazku ohladom Softip HR. Volala mi pani z danoveho uradu,ze nevedia otvorit cd s hlasenim za rok 2008, resp. ze im to otvara nezname subory. Ako ste to napalovali vy? Nieco ste specialne upravovali? Ja som to robila v sprave tlacovych zostav a cez tlacidlo export. Nedalo mi to vsak v takom tvare, ako to pozaduje danovy urad.
VERONIKA6
28.07.09,08:09
Mam este jednu otazku ohladom Softip HR. Volala mi pani z danoveho uradu,ze nevedia otvorit cd s hlasenim za rok 2008, resp. ze im to otvara nezname subory. Ako ste to napalovali vy? Nieco ste specialne upravovali? Ja som to robila v sprave tlacovych zostav a cez tlacidlo export. Nedalo mi to vsak v takom tvare, ako to pozaduje danovy urad.
Vytlačila som celé hlásenie a zaniesla na DÚ. Máte veľa pracovníkov?
Ikka
28.07.09,09:07
Vytlačila som celé hlásenie a zaniesla na DÚ. Máte veľa pracovníkov?


Cez 60. DU to chce aj v papierovej forme a aj na CD.
milanr
05.08.09,11:47
Vie mi niekto poradiť, ako správne nahodiť do SW 6 mesačné neplatené voľno. ZP - poistné za ZĽ a ZC z min. VZ a SP - prerušenie. Keď som ZC nahodila kód 702 alebo 710 nedolo mi odvod do ZP z min.VZ. Je potrebné nastaviť niečo aj v kmeni ?