Nataša
23.02.05,16:06
Ahojte,

prosím Vás menil sa nejaký zákon ohľadne zasielania prehľadov za štvrťrok na daňový úrad? Bývalá pani, ktorá ma zaúčala v sept. 2003, mi povedala, že prehľady treba zaslať až po uhradení poslednej dane, keď budem mať o tom výpis z bankového účtu... No a teraz mi prišli pekne mastné pokuty, lebo prehľad za IV. štvrťrok 2003 som mala poslať do konca januára 2004, ale ja som ho poslala až 6.2.04, teda po uhradení.
Bola nejaká zmena, čo mi unikla?

Malá rada na záver: Ak ste v priebehu roka zabudli poslať prehľad za I.,II. či III. štvrťrok, dodatočne ho neposielajte, lebo je lepšie ho neposlať vôbec. Ak ho nepošlete vôbec, všetko je O.K., a ak ho pošlete dodatočne, tešte sa na pokutu. Čo je toto za logiku?
Martas
23.02.05,16:38
Štvrťročný výkaz sa posiela vždy k 31 príslušného mesiaca, bez ohľadu na to či je daň zaplatená alebo nie.
Pozri si tému "hlásenie" - dozvieš sa viac.
bodliak
23.02.05,16:42
To su frajeri a sekaju pokuty... Ale ked sa po schvaleni zakona pytate na novy zakon a chcete riesit problem, tak nevedia a zodpovednost nemaju ziadnu.
Vtedy by som im dal pokutu ja. Som zvedavy, kto by bol v konecnom dosledku v pluse!!!
evuša
23.02.05,17:11
Martas, pozor zmena od 1. 1. 2005 je nutné zaslať štvrťročný výkaz do 30 dní po skončení štvrťroka nie 31.
vladan
24.02.05,06:21
Malá rada na záver: Ak ste v priebehu roka zabudli poslať prehľad za I.,II. či III. štvrťrok, dodatočne ho neposielajte, lebo je lepšie ho neposlať vôbec. Ak ho nepošlete vôbec, všetko je O.K., a ak ho pošlete dodatočne, tešte sa na pokutu. Čo je toto za logiku?
Nataša, v prvom roku podnikania našej firmy som ani ja neposielala štvrťročné prehľady ... proste som nevedela, že aj toto treba (mladá, neskúsená :D), po ukončení roka som sa z nejakého zdroja dozvedela, že treba posielať hlásenie, tak som volala na DÚ a správkyňa dane mi povedala, že keďže hlásenie nadväzuje na štvrťročné prehľady, tak potrebuje (ku kontrole hlásenia) aj tieto prehľady ... spoločne s hlásením som poslala aj štvrťročné prehľady a doteraz (dúfam, že to nezarieknem) som žiadnu pokutu nedostala ... ten môj "prešľap" sa stal tuším v roku 2000
stanca
24.02.05,06:27
Presne to, čo napísala Nataša sa stalo aj nám a vždy sme mali "spoždení" 2, najviac 3 dni, t. j. poslali sme to 31., pretože máme výplatný termín k poslednému dňu mesiaca a pretože to prišlo na DÚ o 2 dni neskôr, lebo sme to poslali poštou, tak nám vyrúbili za každé 2-dňové omeškanie pokutu. Človeku sa až veriť nechce, že za dva dni Ti naparia pokutu a na iných veciach im niekedy unikajú milióny.
Alexandra Molnárová
24.02.05,06:52
Veď práve o to im ide, aby z malých firiem pozbierali miliónové dlhy, lebo na tých si netrúfnu!