gokko
03.10.07,21:32
Milí poraďáci, nemáte niekto prosím vás vzor na zmluvu na úroky z omeškania? Niečo v tom zmysle, že firma A bude firme B štvrťročne vyhotovovať faktúru za úroky z omeškania na základe takých a takých podmienok. Alebo niečo podobné. Veľmi by mi to ušetrilo čas, na Porade som zmluvu nenašla. Ďakujem.
gokko
04.10.07,10:39
Prosím vás, naozaj nikto?
d3 !Ur3
04.10.07,14:29
To čo je?


M I E R
gokko
04.10.07,17:27
Pravidelne platíme dodávateľovi neskoro faktúry, keďže nie sme schopní platiť načas, dohodli sme sa, že budeme mu platiť úroky z omeškania v takej výške, ako keby sme si požičali v banke. Tieto úroky chceme mať daňovo uznané, preto na to potrebujeme zmluvu. No a na to som chcela nejaký vzor.
Zoltán Kovács
04.10.07,17:31
Pravidelne platíme dodávateľovi neskoro faktúry, keďže nie sme schopní platiť načas, dohodli sme sa, že budeme mu platiť úroky z omeškania v takej výške, ako keby sme si požičali v banke. Tieto úroky chceme mať daňovo uznané, preto na to potrebujeme zmluvu. No a na to som chcela nejaký vzor.

Stačí ak dodávateľ uvedie formuláciu na faktúru, že za každý deň omeškania úhrady vám budú účtovať úrok vo výške x% z dlžnej sumy. Je to v súlade s Obchodným zákonníkom, a po zaplatení je to aj daňovo uznaným nákladom. Je to zmluvný úrok za omeškanie - faktúra sa považuje svojím spôsobom za zmluvný vzťah medzi dodávateľom a odberateľom.
gokko
05.10.07,09:18
Tak ďakujem, pekný deň.