Mindzi peter
03.10.07,22:42
..ahoj..

chcem sa opytat ze ci sa daju vypestovat rastlinky z roznych beznych semienok,,napriklaD Z HROZNA,..KIVI,..A TAK,TOTO CO BEZNE KUPUJEME V MARKETOCH,..DAKUJEM
Paula
03.10.07,20:52
Zo zvedavosti som raz kúpila avokado, , kôstku (a či čo to vnútri má) som dala do pohára s vodou, bola v nej cca dva mesiace, nahovárala som si, že pustí korienky, nič sa nedialo. Napokon som ju zasadila, zalievala mesiac a tá kôstka pukla a z jej stredu vyrástla dnes už 40 cm rastlinka. Celkom milá.
Mária27
03.10.07,21:26
Áno, avokádo vždy vyrastie aj mne, ale potom aj uhynie.
A vieš, prečo sa všetko víno vypije?
Lebo sa nemusí nechávať na semeno.
ZEvina
04.10.07,05:37
Z mandariniek, pomarančov a citrónov som už vypestovala pekné "kríčky", ujal sa mi aj ananás a mango, ale tieto rastlinky potrebujú asi iné podmienky, lebo mi po dvoch rokoch uhynuli. Hrozno som neskúšala, lebo naše (v záhrade) rozmnožujeme výhonkami.
Mindzi peter
07.10.07,19:53
ano,...dakujem viem ze s avokada sa to da,,to je bezne,, a tie mandarinky skusim aj citron :-))))))))))),..ale ten ananas sa ako pestuje?..na nete som nasiel vselijake postupy ale ani raz sa mi to nepodarili,...,,hej a ako sa pestuje bananovnik? da sa to z banana?
ZEvina
08.10.07,05:06
ano,...dakujem viem ze s avokada sa to da,,to je bezne,, a tie mandarinky skusim aj citron :-))))))))))),..ale ten ananas sa ako pestuje?..na nete som nasiel vselijake postupy ale ani raz sa mi to nepodarili,...,,hej a ako sa pestuje bananovnik? da sa to z banana?


Ananás musí mať pekné zelené listy, ktoré zrežeš aj s kúskom ananásu a vložíš do vody zakoreniť. Vodu treba vymieňať, lebo nepotrebné časti a spodné listy začnú odhnívať. Zakorenenie trvá trocha dlhšie, treba byť trpezlivý. Potom len zasadiť do kochlíka. Banánovník som ešte nesadila, ale určite sa rozmnožuje výhonkami, alebo semienkami, ktoré sa tvoria z kvetov. Z plodu banána určite nie.
hetty
08.10.07,05:23
Ananás - odrežem ten zelený vrch. Odlúpnem asi 3 rady listov a ponorým do vody. Vodu nevymieňam. Keď sa objavia malé korienky treba do vody pridávať každý deň 1 lyžičku pôdy aby si korene zvykli. Presádzam to vrátane toho bahna ktoré vznikne. Videla som to v telke a týmto spôsobom sa mi nestalo, že by ananás nezakorenil.
kačenka
09.10.07,10:15
ja som si dopestovala ananás takto: ten zelený vrch treba tak vykrútiť, nechať asi 2 dni obschnúť a potom namočiť do vody, ktúru nevymieňame ale len dolievame. Potom pomaly púšťa korene. Zelené listy postupne obschýnajú a obhnívajú. Tie treba opatrne obtrhávať. a potom zo stredu začne vyhánať pekný zelený výhonok.Potom všetky listy /staré/ odstránime a a presedíme do hliny. Takto som už dopestovala niekoľko rastliniek. Veľa zdaru pri pestovaní.
A čo sa týka banánovníka, ten sa dopestuje z výhonkov starých rastlín.
Mindzi peter
09.10.07,19:26
tie rastlinky co si si dopestovala myslis ananasu?..alebo aj nejake ine?..taze len odrezat a dat do misticky s vodou a liat vodu,..potom do akeho substratu?..

odkaz pre vsetkych:...ak niekto ma plno takych rastliniek alebo korenov ananasu neposle mi?..posale mi niekto ananas v kvetinaci ale zadara? :-))))))))
kačenka
10.10.07,05:59
ja keď som dopestovala nejaké rastlinky, vždy som ich niekomu darovala.Vždy sa nájde niekto, čo o tom ešte ani nepočul a tak. Mám teraz len 2. Jeden starý asi 8-ročný a jeden 1-ročný ananás. Ak by som mala ešte jeden, kľudne by som ti ho darovala a momentálne nie. Sorry:-)