VieraK.
04.10.07,08:18
Firma, štvrťročný platca DPH, vystavila svojmu odberateľovi faktúru v septembri 2007, služby mu však dodá v mesiacoch október, november a december 2007. Odberateľ má faktúru uhradiť v októbri 2007. Kedy má firma odviesť DPH - v daňovom priznaní za tretí alebo za štvrtý štvrťrok 2007? Mala firma vystaviť faktúru v septembri s DPH, alebo bez DPH ako zálohu?
Tweety
04.10.07,06:31
Ak fi požadovala platbu vopred, mala v 9/07 vystaviť preddavkovú fa-zálohovú, pretože služba, alebo tovar- dodanie ešte nenastalo. Teraz musí dph odviesť v kvartáli, v ktorom fa vystavila- teda v 3Q.
Vladimír Ozimý
04.10.07,07:40
nevidím dôvod aby odvádzal dph v mesiaci kedy fa vystavil ja si myslím že by mali opraviť doklad na zálohovku ale v prípade ak vystavovali Fa na základe zmluvy kde je jasne zadefinované činnosť a poskytnutie služby tak potom by som uviedol dodanie posledný deň poskytnutia tejto služby...určite by som neodvádzal dph v 3 kvartály v prípade že nebola služba poskytnutá
ALBO
04.10.07,07:41
Firma, štvrťročný platca DPH, vystavila svojmu odberateľovi faktúru v septembri 2007, služby mu však dodá v mesiacoch október, november a december 2007. Odberateľ má faktúru uhradiť v októbri 2007. Kedy má firma odviesť DPH - v daňovom priznaní za tretí alebo za štvrtý štvrťrok 2007? Mala firma vystaviť faktúru v septembri s DPH, alebo bez DPH ako zálohu?

Ak firma chcela vopred peniaze, tak mala vystaviť zálohovú Fa, ktorá nemá s DPH niíč spoločné. Následne, keď jej bolo zaplatené v októbri mala vystaviť FA (s DPH) k vopred prijatej platbe. §19/4.
KeĎ je dohodnuté v zmluve, že budú dodávať mesačne služby (neviem aké) tak by mala byť fakturácia mesačne vykonaných služieb (1619/2 alebo§1619/3).
Ak ste neoprávnene vystavili fa v 9. mesiaci, ešte máte čas ju stornovať.
Vladimír Ozimý
04.10.07,07:48
Ak firma chcela vopred peniaze, tak mala vystaviť zálohovú Fa, ktorá nemá s DPH niíč spoločné. Následne, keď jej bolo zaplatené v októbri mala vystaviť FA (s DPH) k vopred prijatej platbe. §19/4.
KeĎ je dohodnuté v zmluve, že budú dodávať mesačne služby (neviem aké) tak by mala byť fakturácia mesačne vykonaných služieb (16/2 alebo§16/3).
Ak ste neoprávnene vystavili fa v 9. mesiaci, ešte máte čas ju stornovať.

upravím je to par. 19/3 :) - nie 16/2,3