VieraK.
04.10.07,07:36
Ako zaúčtovať platbu z firemného účtu s.r.o., ktorou konateľ zaplatil svoj osobný nákup v ´hypermarkete? Musí konateľ finančnú čiastku uhradiť s.r.o. späť?
Zoltán Kovács
04.10.07,05:39
Ako zaúčtovať platbu z firemného účtu s.r.o., ktorou konateľ zaplatil svoj osobný nákup v ´hypermarkete? Musí konateľ finančnú čiastku uhradiť s.r.o. späť?

nákup 355/221 pohľadávka voči konateľovi
221,211/355 ak to vysporiadá ten "neporiadný" konateľ.

Ale to tu už bolo x krát rozoberané:D
Monika Kováčová
04.10.07,06:20
konateľ nemôže mať osobnú spotrebu, toto platí len u SZČO. Základné pravidlo, keď si ho zapamätáš, máš vystaráno...
nika.sum
21.10.07,14:35
konateľ nemôže mať osobnú spotrebu, toto platí len u SZČO. Základné pravidlo, keď si ho zapamätáš, máš vystaráno...

len keby si to pamatali tí konatelia....mna ide slak trafit pri uctovani BU, dokonca je tam a poznacene ze osobna spotreba, neviem kolkokrat som to uz hovorila ze nemozu brat z uctu ako chcu a nakupovat sukromne nakupy. A nehovorim o informacii vo vypise: transakcie platobnou kartou (mam ich tam hromady) ale ked sa snazim dopatrat co je to, tak marne. Konatelia maju pocit, ze to je presne ako uctovanie zivnosti a este najradsej aj tak by platili...:mad:, musela som sa vyzurit, prepacte, kto to cital
Stefan2005
21.10.07,14:56
...prosím Vás, zoberte to z druhej strany. Nie ste platení za účtovnú položku? Ak áno, potom kde je chyba... Keď to dospelo do štádia, že dotyčný si už pomaly 3x denne začal vyberať len z bankomatu po 200 a 500 korunáčkách, tak som to začal učtovať položkovite a vyfakturoval. A neuveríte: prestali výbery a nákupy...
solikoo
14.09.12,17:07
dobry den, hladal som presne tuto temu... Chcem sa opytat...
Ak nakupim ako SZCO-(Jednoduche uctovnictvo) v hypermarkete potraviny, mozem to dat do osobnej spotreby?
Alebo sa opytam vseobecne...
Vsetko co nakupim z podnikatelskeho uctu a nie je to na podnikatelske ucely, mozem to zauctovat do osobnej spotreby?
(platby kartou v obchodoch, nakupy v eshopoch pre mna...)
bodliak
14.09.12,17:15
pozri #3, je to tam dost jasne...
IVEB
14.09.12,17:19
V JÚ áno všetko do osobnej spotreby.