aninam
04.10.07,07:38
Dobry den,
velmi sa nevyznam v tejto oblasti, ale verim, ze tu mi niekto poradi.
Zamestnavatel zaviedol vo firme Etiketu obliekania, a vyzaduje od administrativnych pracovnikov aby nosili elegantno-neformalne oblecenie. Nie je pripustne nosit dzinsy, tricka a sportove oblecenie ani sportovu obuv.
Samozrejme aj pre pracovnikov vyroby je urcene nosenie pracovne odevy, ktore im v plnej vyske hradi zamestnavatel a aj im ich perie.
Chcem sa spytat ci mame narok na nejaky financny prispevok na obliekanie, napr. vo vyske nakladov na prac.odevy vyr.pracovnikov+cistenie odevov?
Ďakujem
Monika Kováčová
04.10.07,06:25
Podľa mňa nie, resp. je to na dobrej vôli zamestnávateľa...
Pracovníci vo výrobe sú niečo iné, ako administratívni pracovníci, v tom zmysle, že vo výrobe je povinnosť používať Ochranné pracovné pomôcky (ku ktorým pracovný odev patrí). Táto povinnosť vyplýva zo Zákonníka práce a Bezpečnostných predpisov. V náväznosti na zákon o dani z príjmu, sú výdavky na OOPP uznateľným nákladom zamestnávateľa. Pri elegantno - neformálnom oblečení to tak nieje.
mackao
01.04.09,10:00
Dobrý deň,

rada by som reagovala na váš príspevok, ale v trošku inom zmysle. Potrebujem vypracovať nejakú smernicu týkajúcu sa takéhoto obliekanie - určite ale v miernejšom duchu ako u vás. Ide len o to, aby ľudia hlavne v lete nechodili do práce ako na pláž...., hlavne keď majú rokovania, ... (niektorým to asi treba povedať:-)), čiže len niečo také jemnejšie. Ako to máte textovo zakotvené v pokynoch vy? Môžete mi pomôcť?

Marcela
Farfalla
07.03.10,08:41
Dobrý deň!
Potrebovala by som vašu pomoc chcela by som vedieť ako sa ma muž alebo žena obliecť do školy(ak je žiak), na volný čas, na šport, nejakú spoločenskú akciu či do divadla alebo nejakí večierok...prosím ak by ste mi to mohli napísať čo najobšírnejšie, aj akéfarbi sú vhodné a tak... Dakujem za vašu pomoc
lydus2001
07.03.10,14:07
Dobrý deň!
Potrebovala by som vašu pomoc chcela by som vedieť ako sa ma muž alebo žena obliecť do školy(ak je žiak), na volný čas, na šport, nejakú spoločenskú akciu či do divadla alebo nejakí večierok...prosím ak by ste mi to mohli napísať čo najobšírnejšie, aj akéfarbi sú vhodné a tak... Dakujem za vašu pomoc

zlezaradil