marym
04.10.07,07:39
Chcem sa spýtať, či má niekto skúsenosť so zasielaním elektronického výkazu do EZP - prístupové práva mam vybavené, len mi stále hlási nesprávny typ (formát), prípadne názov dávky. Programátorky sa mi k tomu nevedeli vyjadriť. Rovnaký typ dávky mi prechádza vo všetkých ostatných poisťovniach bez problémov.Vytvára mi súbor N514 0709_2600.
ďakujem
abel
06.05.08,04:54
marym
06.05.08,06:32
Túto správu som zaregistrovala, ale nevadí od októbra som im posielala elektronické výkazy bez problémov. Aspoň budeme mať o jednu ZP menej.
bonda
06.05.08,14:53
Musis si upravit nazov suboru : n51403.001, trojka znamena marec, za april to bude 4. iny nazov suboru nevezme
Adriannna
06.05.08,17:17
Dnes som zaregistrovala správu v TV, že EZP ohlásila likvidáciu a poistencov preberá Spoločná ZP.Máme im aj naďalej zasielať mesačné výkazy a poistné??
abel
07.05.08,05:46
Dnes som zaregistrovala správu v TV, že EZP ohlásila likvidáciu a poistencov preberá Spoločná ZP.Máme im aj naďalej zasielať mesačné výkazy a poistné??
Keďže do likvidácie šli 2. 5. 2008, predpokladám, že výkazy a odvody za apríl by ešte mali ísť do EZP. Predpokladám, že nás niekto bude informovať, či ani nie?
Adriannna
07.05.08,08:39
Nič iné nám neostáva, ešte zavolám do oboch poisťovní zatiaľ veľmi pekne ďakujem za názor.
marym
07.05.08,10:33
Dnes som zaregistrovala správu v TV, že EZP ohlásila likvidáciu a poistencov preberá Spoločná ZP.Máme im aj naďalej zasielať mesačné výkazy a poistné??
Tam bol problém v názve súboru N5140709_2600.001 odpoveď z Európskej ZP bola taká že nesmie tam byť nič - bez podčiarnika atd.. Keď som to konzultovala s programátorkou oni to do programu nemôžu dať tak ako to vyžaduje EZP pretože ak by mi vytváralo postupne súbory do všetkých ZP a všetky by mali len formát N514rrmm.001 pri vytvorení druhej poisťovne by sa ma "počítač opýtal že daný súbor už existuje chcete ho prepísať?"Ostatné poisťovne preto akceptujú podčiarnik + kód poisťovne a pri EYP si premenujem súbor.
petacuckova
07.05.08,10:47
Dobrý deň. Počula som, že sa európska zdravotná poisťovňa ruší a poistenci prechádzajú do spoločnej. Mám v nej zamestnanca. Neviete, či ešte za mesiac apríl mám peniaze poslať tam, alebo už do spoločnej ? A treba aj poslať odhlášku a prihlášku do nich ?
Ďakujem
jery
09.05.08,09:49
Dobrý deň. Počula som, že sa európska zdravotná poisťovňa ruší a poistenci prechádzajú do spoločnej. Mám v nej zamestnanca. Neviete, či ešte za mesiac apríl mám peniaze poslať tam, alebo už do spoločnej ? A treba aj poslať odhlášku a prihlášku do nich ?
Ďakujem

http://www.udzs.sk/buxus/generate_page.php?page_id=680

citácia:
"...Platitelia preddavkov na zdravotné poistenie budú preddavky naďalej odvádzať na účet EZP. ..."
abel
20.05.08,04:50
Dnes som mala v pošte túto správu:

Vážený klient,

z dôvodu odchodu Európskej zdravotnej poisťovne z trhu verejného zdravotného poistenia a jej vstupu do likvidácie,
bude spôsob doručovania dokladov elektronickou formou ( e-portal ) zrušený ku dňu 31.5.2008.

Doklady prijaté do 31.5.2008 vrátane, budú akceptované a spracované EZP.
Po tomto termíne, t.j. od 1.6.2008 bude Európska zdravotná poisťovňa príjmať doklady výlučne v písomnej forme alebo na disketach.

S úctou
Európska zdravotná poisťovňa
jery
20.05.08,17:55
Aha, co som nasiel na nete o teme:

http://www.szp.sk/index.php?ID=309

cit.: "...elektronické zasielanie údajov za EZP, a. s. bude v blízkej dobe sprístupnené cez privátny portál na internetovej stránke SZP, a. s...."
co myslite, co je to "blizka doba"? Vykaz za maj (v juni) uz bude mozne zaslat cez net?
abel
22.05.08,07:52
Odvod preddavkov za poistencov EZP :
Na tento účel bol špeciálne zriadený účet, výkazy za máj sa už budú posielať na adresu SZP, ale na tlačivách EZP
http://www.szp.sk/309/platitelia-poistneho-do-europskej-zp.php
martina 11
28.05.08,07:42
a ak potrebujem poslať odhlášku? tak predpokladám že na tlačive EZP ale do SZP?
blcha
30.05.08,13:25
Nie je potrebné prehlasovať zamestnancov? Dvaja naši zamestnanci, ktorí boli v EZP, doniesli preukazy VšZP s dátumom od 16.5.2008. Ak bol prenos kmeňa automatický, tak zrejme iba do SZP. Nevie mi niekto poradiť?
A ešte k tomu dátumu - predpokladám, že prehlásiť sa nedá v polovici mesiaca, ide zrejme o dátum vystavenia preukazu a nie začiatku poistenia. Presný text je: "Preukaz platný od:"
jery
19.12.08,07:45