Eptesicus
04.10.07,07:45
Ahojte, oäť prosím o radu. Dohodla som sa s chlapom co mi predal auto o odstupeni od kupnej zmluvy. Z povodnych 145 000 sk mi vrati sice len 140 000, no lepsie ako nic. Odovodnil to pouzivanim auta od juna. Auto vezme naspat, no nechce ho na seba prehlasit. Mam ho drzat na seba kym ho neopravi a nepreda dalej. ja s tym nesuhlasim a chcem sa spytat, ci je mozne odhlasit to auto aj bez povodneho majitela, ktory bude figurovat ako novy drzitel auta, pripadnme ake su poplatky a ci tam auto musi fyzicky byt. Auto je momentalne nepojazdne a bude prevezene do servisu exmajitela. vdaka.
mysimis
04.10.07,05:49
Nie je to možné urobiť bez vozidla. Je potrebné si dať urobiť obhliadku vozidla, vypísať si papiere potrebné k prepisu vozidla, predložiť OP kupujúceho aj predávajúceho a kolok v hodnote 1000,- Sk.
Zoltán Kovács
04.10.07,05:50
Odhlásiť to môžeš aj bez kupujúceho. Keď neuvedieš meno na ktorého sa má prihlásiť tak jednoducho odovzdáš EČ. A potom staronový majiteľ bude mať ťažšie znova to auto prihlásiť.
ali_m
26.10.07,12:17
No odhlásiť to môžeš bez problémov na nevého majiteľa pokial máš ešte TP aj bez účasti majiteľa a nemusíš odovzdávať značky. Nie je potrebná ani obhliadka vozidla. Značky staré odovzdáva až ten nový majiteľ keď ho prihlasuje na seba a aj vtedy sa robí obhliadka (už nie je potrebné robiť obhliadku 2x - stačí iba pri prihlásení na nového). Zároveň po tvojom odhlásení môžeš zrušiť aj poistky a vráti sa ti alikvotná časť z už zaplateného poistného na zvyšné obdobie (od následujúceho mesiaca po odhlásení).

Ak nahlásiš meno toho pôvodného majiteľa tak mu urobíš menší problémik pri prihlásení, keďže on to chce posunúť ďalej, ale to ťa už trápiť nemusí.
ali_m
26.10.07,12:21
Odhlásiť to môžeš aj bez kupujúceho. Keď neuvedieš meno na ktorého sa má prihlásiť tak jednoducho odovzdáš EČ. A potom staronový majiteľ bude mať ťažšie znova to auto prihlásiť.
...no len v tomto prípade ak sa nejedná iba o dočasné odhlásenie (ako sa robí napr. na zimu) tak je potrebné ešte k odhláseniu potvrdenie o reciklácii či zošrotovaní auta, a to asi mať nebudeš ;)
Habbs
03.11.07,08:02
a ak nemam papiere?iba kupnopredajnu zmluvu da sa odhlasit auto?Lebo mam taky problem:predal som auto a dal som mu aj papiere stym ,ze prepiseme auto neskôr,ale on ho rozbil a dal do srotu a nemôzem sa snim spojit.Ako postupovat?
Lydka R
03.11.07,08:47
a ak nemam papiere?iba kupnopredajnu zmluvu da sa odhlasit auto?Lebo mam taky problem:predal som auto a dal som mu aj papiere stym ,ze prepiseme auto neskôr,ale on ho rozbil a dal do srotu a nemôzem sa snim spojit.Ako postupovat?

Minule bol taký problém preberaný v televízii (v Paľbe alebo niečom podobnom). Tam ho kupujúci síce nerozbil ale ho predal na súčiastky. Ešte potom chudák predávajúci kupoval naspäť papiere a značky. Vyradiť z evidencie ho nemohol, lebo nemal doklad o zošrotovaní. Poradili mu auto dočasne vyradiť z prevádzky - na dlhú dobu. Tam bol pointa v platení zákonného poistenia, ktoré by ináč musel platiť, pretože vozidlo nebolo možné natrvalo vyradiť z evidencie. Takže neostáva ti asi nič iné, len zohnať ten doklad o zošrotovaní a potom odhlásiť auto z evidencie. Len neviem, keď nemáš papiere ani značky...
Habbs
03.11.07,13:50
Minule bol taký problém preberaný v televízii (v Paľbe alebo niečom podobnom). Tam ho kupujúci síce nerozbil ale ho predal na súčiastky. Ešte potom chudák predávajúci kupoval naspäť papiere a značky. Vyradiť z evidencie ho nemohol, lebo nemal doklad o zošrotovaní. Poradili mu auto dočasne vyradiť z prevádzky - na dlhú dobu. Tam bol pointa v platení zákonného poistenia, ktoré by ináč musel platiť, pretože vozidlo nebolo možné natrvalo vyradiť z evidencie. Takže neostáva ti asi nič iné, len zohnať ten doklad o zošrotovaní a potom odhlásiť auto z evidencie. Len neviem, keď nemáš papiere ani značky...Nove papiere sa vybavit nedaju? Potom by som ho mohol odhlasit na zaklade kupnopredajnej zmluvy.
Habbs
05.11.07,18:01
Tak na zaklade kupnopredajnej zmluvy sa da odhlasit iba do 4 dni a papiere sa daju vybavit za 1500 korunovy kolok.A odhlasit docasne ale dokedy tak odhlasovat??? Potom navrhnu zakonnu lehotu odhlasenia auta v istom roku vyroby a kto nebude mat doklad o vyradeni od zbernych surovin bude pokutovany??? ,len aby si zvysili rozpocet???
Ale preco mysliet tak negativne? Mozno to niekedy vyhlasia bez ujmy na ludoch.
Habbs
06.11.07,18:52
Hups sorry,kupoval som kolok za 500sk a nie za 1500sk