kornelia2
04.10.07,08:43
Ahojte

Mala by som otazku:
Sme si objednali ND z Francuzska, sme tie ND dali na vystavu, moja otazka je mam si uplatnit DPH?
Francuzsko ma 17%DPH?
Suma bola za ND 240,36€, a za balne a postovne 94,79€?
A ako to mam zauctovat? Ja som to dala na 501/321 a zrejme DPH?
Dakujem
lenkak
04.10.07,06:52
Zoltán Kovács
04.10.07,06:59
Ahojte

Mala by som otazku:
Sme si objednali ND z Francuzska, sme tie ND dali na vystavu, moja otazka je mam si uplatnit DPH?
Francuzsko ma 17%DPH?
Suma bola za ND 240,36€, a za balne a postovne 94,79€?
A ako to mam zauctovat? Ja som to dala na 501/321 a zrejme DPH?
Dakujem
Ste alebo nie ste platiteľmi DPH na Slovensku? Ak nie ste tak môžte požiadať o vrátenie vo Francúzsku, inak je to náklad firmy. Ak ste platiteľmi tak ste to mali objednávať pod slovenskou IČ DPH, a francúzsky partner mal vystaviť faktúru bez dph. A v tomto prípade ide o intrakomunárne nadobudnutie v tuzensku z iného členského štátu, a to spadá pod režim samozdanenia.
Vladimír Ozimý
04.10.07,07:02
Ste alebo nie ste platiteľmi DPH na Slovensku? Ak nie ste tak môžte požiadať o vrátenie vo Francúzsku, inak je to náklad firmy. Ak ste platiteľmi tak ste to mali objednávať pod slovenskou IČ DPH, a francúzsky partner mal vystaviť faktúru bez dph. A v tomto prípade ide o intrakomunárne nadobudnutie v tuzensku z iného členského štátu, a to spadá pod režim samozdanenia.

len poopravím aj v prípade že sú platitelia dph môžu žiadať o vrátenie dph vo francúzsku ale pravda je taká že ak by to objednali pod ič dph SK tak by mali hneď po starostiach...fa by bola bez dph...
kornelia2
04.10.07,07:05
Sme platcami DPH a francuzska firma je platcom DPH, vyfakturovali nam to bez DPH.
A na tlačive DPH do ktorej kolonky? /do 16 riadku?/
A neviete mi poradit ze ktoru sumu tam napisem, celkovu preratam na SKK alebo iba ND bez postovneho?
Dakujem
ALBO
04.10.07,07:07
Ahojte

Mala by som otazku:
Sme si objednali ND z Francuzska, sme tie ND dali na vystavu, moja otazka je mam si uplatnit DPH?
Francuzsko ma 17%DPH?
Suma bola za ND 240,36€, a za balne a postovne 94,79€?
A ako to mam zauctovat? Ja som to dala na 501/321 a zrejme DPH?
Dakujem

Predpokladám , že na Fa neni fr. DPH. Potom ak ND zostanú u vás a obaja ste platitelia, tak § 11. DPH si môžete uplatniť, ale hlavne ju musíte odviesť §20.
Zoltán Kovács
04.10.07,07:09
Sme platcami DPH a francuzska firma je platcom DPH, vyfakturovali nam to bez DPH.
A na tlačive DPH do ktorej kolonky? /do 16 riadku?/
A neviete mi poradit ze ktoru sumu tam napisem, celkovu preratam na SKK alebo iba ND bez postovneho?
Dakujem

Celkovú cenu berieš ako základ dane.
Do riadkov 1, 4 - základ dane na výstupe
Do riadku 2 - dph na výstupe
Do riadku 16 - dph na vstupe.

Má to na daňovú povinnosť nulový efekt.
kornelia2
04.10.07,07:26
Dakujem pekne vsetkym