kornelia2
04.10.07,09:15
Ahojte,

1:mam vystavenu FA v €, 19/9/2007 - Faktura je na tovar ktory je este na slovensku, lebo si dopravu zabezpecuje sam.
Este nezaplatili, mam to dat do 3.Q 2007 alebo do 4.Q 2007:
2:mam vystavenu FA v €, 25/7/2007 - Faktura neni zaplatena ale tovar uz maju, upomienky 2 poslane, mam to dat do 3.- 4.Q.2007?
3:mam vystavenu FA v SKK 6/9/2007 Tovar maju , faktura neni zaplatena -slubili ze 10/10/zaplatia moja otazka je ci to mam dat do 3.-4.Q2007?

Dakujem Pekne
Zoltán Kovács
04.10.07,07:17
Ahojte,

1:mam vystavenu FA v €, 19/9/2007 - Faktura je na tovar ktory je este na slovensku, lebo si dopravu zabezpecuje sam.
Este nezaplatili, mam to dat do 3.Q 2007 alebo do 4.Q 2007: 3.Q
2:mam vystavenu FA v €, 25/7/2007 - Faktura neni zaplatena ale tovar uz maju, upomienky 2 poslane, mam to dat do 3.- 4.Q.2007? 3.Q
3:mam vystavenu FA v SKK 6/9/2007 Tovar maju , faktura neni zaplatena -slubili ze 10/10/zaplatia moja otazka je ci to mam dat do 3.-4.Q2007? 3Q.

Dakujem Pekne

Treba si uvedomiť, že akonáhle vystavíš faktúru tak ti nastáva povinnosť odviesť dph v období kedy bola faktúra vystavená. Odvodová povinnosť nie je závislá od dátumu úhrady.

P.S. Pod faktúrou rozumej riadnu, a nie zálohovú, predfaktúru.....
lenkak
04.10.07,07:19
vždy sa riadiš dátumom vystavenia, v tvojom prípade 3q.
kornelia2
04.10.07,07:24
Dakujem pekne
ALBO
04.10.07,07:29
Ahojte,

1:mam vystavenu FA v €, 19/9/2007 - Faktura je na tovar ktory je este na slovensku, lebo si dopravu zabezpecuje sam.
Este nezaplatili, mam to dat do 3.Q 2007 alebo do 4.Q 2007:
2:mam vystavenu FA v €, 25/7/2007 - Faktura neni zaplatena ale tovar uz maju, upomienky 2 poslane, mam to dat do 3.- 4.Q.2007?
3:mam vystavenu FA v SKK 6/9/2007 Tovar maju , faktura neni zaplatena -slubili ze 10/10/zaplatia moja otazka je ci to mam dat do 3.-4.Q2007?

Dakujem Pekne
1) predpokladám, že ste platitelia, a že vám niekto dodáva tovar z EU. potom § 20/1/a 4q
2/kedy dostali tovar?, ak v sept potom 4.q, ak v auguste potom 3q
3/stále rovnako, neuvádzate, kedy ste tovar prevzali. Ak ste tovar prevzali až po dátume vystavenia FA, potom je tendencia chápať tú vystavenú FA ako zálohovú a následne postupovať podľa § 20/1/a.
ALBO
04.10.07,07:30
Treba si uvedomiť, že akonáhle vystavíš faktúru tak ti nastáva povinnosť odviesť dph v období kedy bola faktúra vystavená. Odvodová povinnosť nie je závislá od dátumu úhrady.

P.S. Pod faktúrou rozumej riadnu, a nie zálohovú, predfaktúru.....
NO a teraz neviem čo riešime, tovar predáva alebo kupuje?
kornelia2
04.10.07,07:54
1.Tovar je zo Slovenska a ide do Rumunska
2.Tovar bol zo Slovenska - do Irska bol dopraveny-este tovar vol dodany este koncom jula.
3.tovar prisiel z čiech a bol dodany septembri na slovensku

Vsetky faktury su vystavene riadne, nie zalohove.
Zoltán Kovács
04.10.07,07:57
NO a teraz neviem čo riešime, tovar predáva alebo kupuje?

Všetky tri fa sú odberateľské a v rámci EU, resp. SR, ak som dobre pochopil.
kornelia2
04.10.07,08:28
vsetky 3 FA su odberat. v ramci EU
ALBO
04.10.07,08:48
Všetky tri fa sú odberateľské a v rámci EU, resp. SR, ak som dobre pochopil.

Tak potom o akej dani vyššie píšete? o akom dátume vystavenia ak teda zostane na slovensku(=resp.SR)
ALBO
04.10.07,08:50
vsetky 3 FA su odberat. v ramci EU
Ateraz neviem či som prepracovaná,keď tak všetci zo všetkým súhlasíte navzájom. 1) a 3) sú rovnaké odberateľské?
kornelia2
04.10.07,09:46
Ahojte,

1:mam vystavenu FA v €, 19/9/2007 - Faktura je na tovar ktory je este na slovensku, lebo si dopravu zabezpecuje sam.
Este nezaplatili, mam to dat do 3.Q 2007 alebo do 4.Q 2007:
2:mam vystavenu FA v €, 25/7/2007 - Faktura neni zaplatena ale tovar uz maju, upomienky 2 poslane, mam to dat do 3.- 4.Q.2007?
3:mam vystavenu FA v SKK 6/9/2007 Tovar maju , faktura neni zaplatena -slubili ze 10/10/zaplatia moja otazka je ci to mam dat do 3.-4.Q2007?

Dakujem Pekne

este raz
1 vystavena FA v € -tovar ktory ide do Rumunska, ale este je na slovensku, a otazka bola ze ci to mam dat do 3.-4.Q 2007?
2.ja som vystavovala FA v € tovar isiel do Irska ,a dostali to koncom jula. Otazka bola taka ista ako v 1.
3.ja som vystavila FA v Skk -tovar je na slovensku dodany.A moja otazka bola?Taka ista ako 1,2.
Vsetky FA su neni zaplatene.Mne islo hlavne o to ze kde to mam zaradit do ktoreho Q 2007.
cloe
04.10.07,10:11
Ahojte,

1:mam vystavenu FA v €, 19/9/2007 - Faktura je na tovar ktory je este na slovensku, lebo si dopravu zabezpecuje sam.
Este nezaplatili, mam to dat do 3.Q 2007 alebo do 4.Q 2007:
2:mam vystavenu FA v €, 25/7/2007 - Faktura neni zaplatena ale tovar uz maju, upomienky 2 poslane, mam to dat do 3.- 4.Q.2007?
3:mam vystavenu FA v SKK 6/9/2007 Tovar maju , faktura neni zaplatena -slubili ze 10/10/zaplatia moja otazka je ci to mam dat do 3.-4.Q2007?

Dakujem Pekne

V bodoch 2. a 3. súhlasím - 3. Q.
V bode 1. ma trochu mätie to, že tovar nebol dodaný. Jedná sa o to, či vôbec mal byť už fakturovaný. Ak tento doklad dáme do 3. Q., tak ako oslobodený podľa § 43, avšak neviem ako potom preukážeme podmienky oslobodenia podľa bodu 5.

§ 43
Oslobodenie od dane pri dodaní tovaru
z tuzemska do iného členského štátu
(1) Oslobodené od dane je dodanie tovaru, ktorý je odoslaný alebo prepravený z tuzemska do iného členského štátu predávajúcim alebo nadobúdateľom tovaru alebo na ich účet, ak nadobúdateľ je osobou identifikovanou pre daň v inom členskom štáte.
5) Platiteľ je povinný preukázať, že sú splnené podmienky oslobodenia od dane podľa odsekov 1 až 4. Platiteľ je povinný preukázať dodanie tovaru do iného členského štátu kópiou faktúry, a

a) ak prepravu tovaru zabezpečí dodávateľ alebo odberateľ inou osobou, prepravným dokladom alebo iným dokladom o odoslaní, v ktorom je uvedené miesto určenia,
b) ak prepravu tovaru vykoná dodávateľ, písomným potvrdením prijatia tovaru odberateľom alebo osobou ním poverenou,
c) ak prepravu tovaru vykoná odberateľ, písomným vyhlásením odberateľa alebo ním poverenej osoby, že tovar prepravil do iného členského štátu,
d) inými dokladmi, ako napríklad zmluvou o dodaní tovaru, dodacím listom, dokladom o prijatí platby za tovar.
ALBO
04.10.07,10:51
este raz
1 vystavena FA v € -tovar ktory ide do Rumunska, ale este je na slovensku, a otazka bola ze ci to mam dat do 3.-4.Q 2007?
2.ja som vystavovala FA v € tovar isiel do Irska ,a dostali to koncom jula. Otazka bola taka ista ako v 1.
3.ja som vystavila FA v Skk -tovar je na slovensku dodany.A moja otazka bola?Taka ista ako 1,2.
Vsetky FA su neni zaplatene.Mne islo hlavne o to ze kde to mam zaradit do ktoreho Q 2007.

čo to znamena, že tovar je dodaný na slovensku a došiel z česka.
píšete, že vás zaujíma len Q.
Ale zaujíma vás aj čo zdaníte lebo nie , máte v tom jasno?Lebo tie otázky stále meníte, nepoviete podstatné info a odpovede máte uplne zavádzajúce.
Ano, možno sa podarí niekomu strafiť a budete to mať v správnom období ale určite nie na základe korektných info.
Zoltán Kovács
04.10.07,18:17
este raz
1 vystavena FA v € -tovar ktory ide do Rumunska, ale este je na slovensku, a otazka bola ze ci to mam dat do 3.-4.Q 2007?
2.ja som vystavovala FA v € tovar isiel do Irska ,a dostali to koncom jula. Otazka bola taka ista ako v 1.
3.ja som vystavila FA v Skk -tovar je na slovensku dodany.A moja otazka bola?Taka ista ako 1,2.
Vsetky FA su neni zaplatene.Mne islo hlavne o to ze kde to mam zaradit do ktoreho Q 2007.

Bod tri asi sa má chápať, že odberateľ je zo Slovenska.
kalkulka
05.10.07,04:43
Hlavne tu treba preukázať, či tovar opustil územie SR. Iba vtedy netreba odvádzať DPH. V tomto prípade by som sa riadila podľa toho, aké sú zmluvne dohodnuté podmienky dodania, čiže v týchto prípadoch, čo sa považuje za deň dodania a podľa toho by som aj vystavovala fa. V zadaní otázky sa však neuvázda, či odberateľ je platca DPH alebo nie. V prvom prípade, ak je fa vystavená 19.9. a tovar si prevzal odberateľ prostredníctvom svojho prepravcu, dala by som to do 3.Q s tým, že by som žiadala od prepravcu potvrdenie o prevzatí tovaru a prehlásenie, že tento tovar opustí územie SR. V ďalších dvoch prípadoch taktiež do 3.Q. Dôležitý je tu doklad o preprave tovaru. A hlavné je dokázať, že tovar opustí územie SR. Ináč bohužiaľ DPH odvediete vy. Dúfam, že to bolo dodanie do EÚ, lebo toto v zadaní otázky nie je uvedené. V tomto prípade postupujete v zmysle §43. K tým platbám, to by ma až tak momentálne netrápilo. Toto je iba ďalší dôkaz na preukazovanie dodania tovaru do EÚ.
Zoltán Kovács
05.10.07,05:24
Hlavne tu treba preukázať, či tovar opustil územie SR. Iba vtedy netreba odvádzať DPH. V tomto prípade by som sa riadila podľa toho, aké sú zmluvne dohodnuté podmienky dodania, čiže v týchto prípadoch, čo sa považuje za deň dodania a podľa toho by som aj vystavovala fa. V zadaní otázky sa však neuvázda, či odberateľ je platca DPH alebo nie. V prvom prípade, ak je fa vystavená 19.9. a tovar si prevzal odberateľ prostredníctvom svojho prepravcu, dala by som to do 3.Q s tým, že by som žiadala od prepravcu potvrdenie o prevzatí tovaru a prehlásenie, že tento tovar opustí územie SR. V ďalších dvoch prípadoch taktiež do 3.Q. Dôležitý je tu doklad o preprave tovaru. A hlavné je dokázať, že tovar opustí územie SR. Ináč bohužiaľ DPH odvediete vy. Dúfam, že to bolo dodanie do EÚ, lebo toto v zadaní otázky nie je uvedené. V tomto prípade postupujete v zmysle §43. K tým platbám, to by ma až tak momentálne netrápilo. Toto je iba ďalší dôkaz na preukazovanie dodania tovaru do EÚ.

Bolo to dodanie do EÚ, Rumunsko už je v EÚ
kalkulka
05.10.07,05:39
Bolo to dodanie do EÚ, Rumunsko už je v EÚ
Máš pravdu, nepozorne som čítala celú diskusiu. Je to tam uvedené. Ale ten tretí bod vyzerá ako nadobudnutie tovaru z iného členského štátu a následné dodanie v SR. Takže v tomto prípade s DPH slovenskému subjektu.