zajkulka
23.02.05,18:48
Viete niekto poradit, ako uctujete leasing v JU neplatca DPH,ak ma osobnu spotrebu 10 %. ,
Kratite okrem odpisov, spotrebovanych PHM aj leasingove splatky alebo DPH, ktore zahrniavate do VOZD?

Uz vopred vdaka za kazdu jednu odpoved.
jessica
23.02.05,18:01
Najlepšie je keď nemáš auto aj na súkromné účely, ale ak máš tak krátiš všetko. Najlepšie je urobiť si k tomu prepočet v internej smernici. Potom krátiš aj prípadné opravy a doplnky nakúpené do auta.
zajkulka
23.02.05,18:08
Ako sa da dosiahnut, aby danova kontrola nemohla namietat, ze SZCO pouziva auto vylucne na obchodne ucely. Staci na to napr. cestne prehlasenie?
Manual
23.02.05,18:38
Asi nijako, najlepšie je mať v rodine ešte jedno osobné auto, aj keď to bude "vrak". Máme osobnú skúsenosť z kontroly.
Pekný večer želám...
Manual
23.02.05,19:14
Viete niekto poradit, ako uctujete leasing v JU neplatca DPH,ak ma osobnu spotrebu 10 %. ,
Kratite okrem odpisov, spotrebovanych PHM aj leasingove splatky alebo DPH, ktore zahrniavate do VOZD?

Uz vopred vdaka za kazdu jednu odpoved.
Ak nie je platcom DPH, tak prečo by mal krátiť DPH ako píšeš ? DPH sa ho netýka. Logické je, aby sa krátilo všetko o 10%, pretože auto 10% opotrebovávaš na súkromné účely.
Preto by som dal ako VNOZ aj z liz.splátok, z PHM, z opráv-servisu. Ale neviem, čo by bolo lepšie, či mesačne alebo ročne. Ale asi ročne k 31.12. cez uzávierkové operácie mínusom ako storno VOZD. Spraviť si preto v JU analitiku
1. čerpanie PHM
2. sezvis-opravy
3. líz. splátky
aby bolo vidieť vo finančnom vyjadrení keď sa to bude upravovať cez UUO k 31.12. Možno niekto poradí niečo lepšie.
Pekný večer želám...
Nike
23.02.05,19:45
§24 ZDP-
(4) Pri odpisovaní hmotného majetku a nehmotného

majetku, ktorý sa iba sčasti používa na zabezpečenie

zdaniteľného príjmu, sa do výdavkov na zabezpečenie

zdaniteľného príjmu zahŕňa pomerná časť odpisov.

Takže podľa knihy jázd sa zistí koľko % sa auto používalo na súkromné účely. Týmto % sa prepočíta odpis. To je jasné. Je jasné, že aj benzín sa dá do výdavkov bez súkromných jázd.
A ešte pozor hovoríme o ODPISOCH takže aj auto na leasing až v tomto roku. V predchádzajúcich rokoch sa auto na leasing neodpisovalo a teda vyššie uvedené obmedzenie sa ho netýkalo.
susu
24.02.05,01:52
Ak nie je platcom DPH, tak prečo by mal krátiť DPH ako píšeš ? DPH sa ho netýka. Logické je, aby sa krátilo všetko o 10%, pretože auto 10% opotrebovávaš na súkromné účely.
Preto by som dal ako VNOZ aj z liz.splátok, z PHM, z opráv-servisu. Ale neviem, čo by bolo lepšie, či mesačne alebo ročne. Ale asi ročne k 31.12. cez uzávierkové operácie mínusom ako storno VOZD. Spraviť si preto v JU analitiku
1. čerpanie PHM
2. sezvis-opravy
3. líz. splátky
aby bolo vidieť vo finančnom vyjadrení keď sa to bude upravovať cez UUO k 31.12. Možno niekto poradí niečo lepšie.
Pekný večer želám...
Asi nič lepšie neexistuje. Uzavrieť denník a cez uzávierkové operácie všetky výdavky súvisiace s autom znižiť. Percento ti vyjde v knihe dopravy.