vojto
23.02.05,18:49
Dobry den Chcel by som sa Vas opytat ci musim podavat danove priznanie ak som za rok 2004 zarobil 61 000 SKK ( brigadnik 22 rokov),ci z toho prijmu budem platit dan , ci to neovplyvni vyplacanie rodinnych pridavkov mojim rodicom alebo to nejak inak neovplyvni
Dakujem za odpoved
Susan
24.02.05,08:07
Podla mna by si si mal podat danove priznanie, nakolko prijem je vyssie ako 40.416 Sk, ale urcite nebudes platit dan, ak pri vyplateni prijmu bola zrazena dan. Okrom toho mas narok na odpocet nezdanitelnej casti 80.832 Sk. Vyplacanie rodinnych pridavkov to neovplyvni.
Janca
24.02.05,08:14
Ak mozem doplnit, tak vzhladom k tomu, ze mas narok ako hociktoiny na nezdan. cast 80832 za cely rok 2004 a tvoje prijmy su pod touto hranicou, DU Ti po podani DP a na ziadost vrati vsetku dan, ktora Ti bola z toho prijmu zrazena a odvedena /ak si vsak nemal u toho zamestnavatela kde si brigadoval podpisane vyhlasenie...., a tu ciastku 80832/12 Ti uz vo vyplate nezohladnoval/. Ak si mal u toho zamestnavatela podpisane vyhlasenie... mohol si poziadat aj jeho o rocne zuctovanie, ale termin na tuto ziadost si uz presvihol. Predpokladam vsak, ze Ti u zamestnavatela neporadili podpisat Vyhlasenie ... a vyplacali Ti tu odmenu tak, ze z hrubeho Ti stiahli len preddavkovo dan 19% a to bolo vsetko. Takze Ti vychadza povinnost podat DP. Tvoj vlastny prijem nema vplyv ani na RP ani na danovy bonus rodicov.
jana991
08.03.05,08:19
Pokiaľ študent, ktorý ešte nemá 18 rokov má príjmy nad 44000,- za rok 2004, tak musí podať daňové priznanie?

Ja si myslím, že áno, ale nemám s týmto skúsenosti? Nikde som nenašla nejakú výnimku.

V občianskom zákonníku §8 sa hovorí, že spôsobilosť FO na právne úkony nadobúda až plnoletosťou. Musí potom podať daňové priznanie jeho právny zástupca, rodič?
Yvvetta
08.03.05,08:28
Ja som urobila roč. zúč. študentovi (Dohoda o brig. práci štu.). Na dohodu mal 3000 v hrubom mesačne a neuplatňoval si mesačne nezd. položku. Teraz mi podpísal žiadosť o vykonanie roč. zúč. aj vyhlásenie.

Ja si myslím, že áno aj študenti majú si vykonať roč. zúč. dane. Mali príjem zo záv. činnosti.
jana991
08.03.05,08:40
Len tento môj študent má aj príjem z prenájmu auta, tak preto to daňové priznanie. Len, že nemá ešte 18.
Yvvetta
08.03.05,08:43
Áno tak potom keď mal ešte príjem z prenájmu musí si podať DP.

A to, že ešte nemá 18 r. - neviem poradiť