hamaka
04.10.07,11:52
POZOR! Vyvarujte sa firme JK-kombi zo Žiaru nad Hronom.
Už vyše dvoch mesiacov nám dodávajú okná, vždy po štyri kusy, z toho dva kusy buď rozbijú alebo poškodia rámy.Dva krát zameriavali, dva krát zle a nakoniec ešte aj po dobrom zameraní zle vyrobili. Nakoniec na moje urgencie sú oni tí, ktorí sa cítia byť dotknutí. Sú to šuplikantská firma a naozaj varujem každého, kto chce mať za svoje peniaze aj kvalitne a v danom čase vykonanú zákazku.
jalovec
23.01.08,23:53
ďakujem, akurát som vo fáze výberu. Aj tak boli o 10tis drahsi ako ostatni, ale teraz su definitivne out.
jan hylak
02.02.08,16:01
Skúste firmu INTER-OKNO,sú naozaj bezkonkurenčný,nie len cenovo ale aj prístupom.Majú prekvapivo dobré ceny.
viktorviktor
10.02.08,18:48
má nikto skúsenosti s firmou
Roland Tóth - ROY & Co. 37613481 Nové Zámky
Nábrežná 85

ešte by som prosil akou formou platiť, dávať či nedávať zálohu v hotovosti, v akej výške, či treba spísať zmluvu a čo tam má byť aby ma neobrali o koruny?
tixi
10.02.08,19:35
skusenosti nemam s vyssie uvedenou firmou.
Postup by mal byt takyto, aby si sa vyhol akykolvek problemom:
Firma xy zasle dopyt, ty to spripomienkujes a posles im to spatne (napr. aj to aby ti vypocitali 70% (to bolo v pripade ak som davala aj ja okna)z celkovej sumy, +sposob platby (resp. ako sa dohodnete),(ak chce usetrit a mas znamych co ti urobia vyspravky okolo okien, tak sa aj tam da usetrit,) ak mas internet banking, tak je to easy.Ak nie tak nejaky doklad, ze si im to zaplatil, napr. tych 70% z celkovej sumy( kazda firma ma individualne zaplatenie zalohy). Zvysne peniaze doplatis pri dokonceni prac (prijmani faktury, a dodacieho listu od firmy).
Firma xy dopise pripomienky, spatne zasle -uz opravenu tzv.zavaznu ponuku, rep. zmluvu (po dohode, ze zapracuju pripomienkove konanie z tvojej strany), ty to skontrolujes a podpises.
Urcite tam ma byt: udaje objednavatela, udaje firmy,
termin objednavky, predmet obj. (zmluvy), sposob plnenia predmetu zmluvy, objed. termin montaze, sposob platby a sposob prebratia. datum firmy xy, meno pracovnika z firmy xy, datum obj. a meno xy +plus podmienky v pripade reklamacie pocas zaruky.
dufam, ze som nic nevynechala:)
viktorviktor
10.02.08,20:39
ďakujem tixi :)
jan hylak
17.05.08,16:50
Ja som spísal Zmluvu o dielo s firmou inter okno,a spravili sme všetko prevodom,nebol žiadný problém a bol som príjemne prekvapený s prístupom tejto firmy
iriska
05.06.08,08:34
Ja mám dobré skúsenosti so Slovaktualom. Veľmi dobre zamerané - okná pekne pasovali do otvorov, v druhom prípade, kde sme mali staršie okná, tak dobre urobené aj murárske práce. Trošku sú drahší, ale robia veľmi dobrú prácu.
arizona
05.06.08,10:20
My sme dávali plast.okná kvôli hluku. Máme 1,1-firma tvrdila,že hluk z ulice nebude takmer počuť. Žiaľ,počuť a dosť(hlavná cesta za oknami). Neviete niekto poradiť, či sa dajú sklá vymeniť za nejaké iné-silnejšie? Ak áno,môžete poradiť nejaké parametre?
arizona
14.06.08,09:57
My sme dávali plast.okná kvôli hluku. Máme 1,1-firma tvrdila,že hluk z ulice nebude takmer počuť. Žiaľ,počuť a dosť(hlavná cesta za oknami). Neviete niekto poradiť, či sa dajú sklá vymeniť za nejaké iné-silnejšie? Ak áno,môžete poradiť nejaké parametre?

Nenájde sa nikto kto by vedel poradiť?

Ešte doplním otázku: ako sa dá zistiť,či sú dobre osadené? Neprefukuje cez ne, ani nerosia. Iba často sa nám zdá, že sú otvorené-tak počuť hluk.Ale zatvorené sú napevno.
Lenka1979
14.06.08,10:57
Nenájde sa nikto kto by vedel poradiť?

Ešte doplním otázku: ako sa dá zistiť,či sú dobre osadené? Neprefukuje cez ne, ani nerosia. Iba často sa nám zdá, že sú otvorené-tak počuť hluk.Ale zatvorené sú napevno.

Ahoj arizona,
pracujem vo firme ktorá vyrába plastové okná, neviem či vôbec existujú také cez ktoré nepočuješ hluk, to by si sa musela zadebniť:confused:, určite však je menej hlučnosti ak vymeníš za plastové. "Naše" okná majú koef.1,0, ale to už je štadnard viacerých firiem, ktoré vyrábajú okná,lebo sú predajcovia, ktorí Ti môžu tvrdiť, že sklo má koeficient 1,0 ale v skutočnosti má 1,1 a viac, to nikdy nezistíš. Treba najprv informovať tam kde dávaš robiť zákazku. Sklo sa vymeniť dá, ale urobí Ti to len firma v ktorej si si dávala okná vyrábať, pochybujem, žeby Ti to urobil hocikto kto robí s oknami a zobral si to na seba. Okná majú totiž tiež svoju záruku-ako výrobok, a neviem či Ti niekto bude ručiť len za sklo, keďže profil (plast) už nie je jeho dielom. Pekný dník.
Lenka:)
arizona
14.06.08,11:47
Ahoj arizona,
pracujem vo firme ktorá vyrába plastové okná, neviem či vôbec existujú také cez ktoré nepočuješ hluk, to by si sa musela zadebniť:confused:, určite však je menej hlučnosti ak vymeníš za plastové. "Naše" okná majú koef.1,0, ale to už je štadnard viacerých firiem, ktoré vyrábajú okná,lebo sú predajcovia, ktorí Ti môžu tvrdiť, že sklo má koeficient 1,0 ale v skutočnosti má 1,1 a viac, to nikdy nezistíš. Treba najprv informovať tam kde dávaš robiť zákazku. Sklo sa vymeniť dá, ale urobí Ti to len firma v ktorej si si dávala okná vyrábať, pochybujem, žeby Ti to urobil hocikto kto robí s oknami a zobral si to na seba. Okná majú totiž tiež svoju záruku-ako výrobok, a neviem či Ti niekto bude ručiť len za sklo, keďže profil (plast) už nie je jeho dielom. Pekný dník.
Lenka:)

Lenka, dík za odpoveď.Píšeš, že budem mať menej hlučné, keď vymením za plastové:confused:...Ale ja mám plastové,asi 2 roky.Predtým som mala drevené,dvojité, ale cez ne neprenilako toľko hluku.
Na oknách je písaný koef. 1,1. Nevyznám sa v tých koeficientoch,ale vraj sú najaké,ktoré sú špeciálne robené proti vysokej hlučnosti. Vieš mi prosím Ťa poradiť? Ak áno, aké by mali mať parametre?
Karas Milan
14.06.08,14:39
Ahoj Arizona.

Preto sa to volá koeficient , lebo je to koeficient prestupu tepla.Ak si dobre pamätám (samo , že ovplyvňuje aj utlmenie hluku) závisí od skla (materiál hrúbka osadenie) a od výplne medzi sklami (? argón ? ) - tá vraj zvykne časom vyprchať = utlmenie ide trochu dolu a koeficient trochu hore.
Takže asi skôr hľadaj ako "rozbiť hluk" t.j. rozladiť rezonanciu zvukových vĺn.
Kedže to bude asi spektrum , tak niečo univerzálne (obaly od vajíčok pred ? okno ? ) ; zvukolamy (pôvodne vetrolamy = stromy nahusto vo viac radoch).

Ahoj
Ka Mil
arizona
14.06.08,14:50
Ahoj Arizona.

Preto sa to volá koeficient , lebo je to koeficient prestupu tepla.Ak si dobre pamätám (samo , že ovplyvňuje aj utlmenie hluku) závisí od skla (materiál hrúbka osadenie) a od výplne medzi sklami (? argón ? ) - tá vraj zvykne časom vyprchať = utlmenie ide trochu dolu a koeficient trochu hore.
Takže asi skôr hľadaj ako "rozbiť hluk" t.j. rozladiť rezonanciu zvukových vĺn.
Kedže to bude asi spektrum , tak niečo univerzálne (obaly od vajíčok pred ? okno ? ) ; zvukolamy (pôvodne vetrolamy = stromy nahusto vo viac radoch).

Ahoj
Ka Mil
Milan, to hádam nie? to si mám sklá oblepiť obalmi od vajec?:D:D:D
Múry máme široké 60cm, tie hluk zadržia, aj tuje máme vysadené, len tým mrškám ešte nejaký ten rôčik potvá, kým budú dosť vysoké. Len dúfam, že dovtedy nezbláznim.:)
bobo1
14.06.08,15:13
Hluk vie byť určite veľmi nepríjemný, len sa mi nezdá, že po výmene starých okien za plastové sa Vám zintenzívnil. Pokiaľ Vám to príliš vadí, môžte ešte zvážiť výmenu dvojskla za trojsko - ale pokiaľ máte na oknách žalúzie, už Vám nebudú pasovať.
arizona
14.06.08,15:24
Hluk vie byť určite veľmi nepríjemný, len sa mi nezdá, že po výmene starých okien za plastové sa Vám zintenzívnil. Pokiaľ Vám to príliš vadí, môžte ešte zvážiť výmenu dvojskla za trojsko - ale pokiaľ máte na oknách žalúzie, už Vám nebudú pasovať.

Bobo1,žalúzie mám aj vonkajšie, aj vnútorné. To je veľký problém?
Nevieš mi prosím povedať niečo bližšie o tých trojsklách? Bude sa to dať osadiť aj do pôvodných rámov? Dík:)
bobo1
14.06.08,15:55
Vonkajšie žalúzie nemôžu vadiť výmene skiel - tam nie je problém - nikto sa ich ani nedotkne :-) Ak by ste sa rozhodli sklá vymeniť, tak zvnútra budete mať užšiu zasklievaciu lištu, pretože 3 sklá a 2 medzeri medzi nimi potrebujú viac priestoru ( a zachytia samozrejme aj viac hluku, chladu či tepla ) a k trojsklám sa dávajú vnútorné žalúzie so šírkou lamely 16mm a nie 25 mm ako máte určite teraz. Totiž tie "čudlíčky" ktorými sa zachytávajú vodiace lanká žalúzie sa tam nemajú kde zmestiť a lamely by šúchali o sklo. Osadiť trojsklo do pôvodného krídla nie je problém - to sa predsa len zmerá, vymení a dá nová zasklievacia lišta. Pokiaľ by ste do toho chceli ísť, možno by ste mohli skúsiť na jednom, dvoch oknách, aby ste "počuli" rozdiel.
arizona
14.06.08,17:36
Ďakujem za pomoc!
Mám sa čoho chytiť na začiatok. Takže hneď začiatkom týždňa sa pôjdem popýtať,či by mi to firma urobila.Držte palce.
dobsony
14.06.08,17:56
Skúste firmu INTER-OKNO,sú naozaj bezkonkurenčný,nie len cenovo ale aj prístupom.Majú prekvapivo dobré ceny.
no neviem, mi sme mali od nich ponuku, a ke´d sme prišli do firmy že nás ich ponuka zaujíma, a chceli sme dohodnúť, tak prístup od nich bol na nič, pani tam vôbec nvevedela nič povedať, a sľúbila, že nás na druhý deň zavolá a do dnešného dňa nezavolala. To bolo ešte v apríli . Ináč mali sme záujem o výmene asi 19 okien, zhruba za 200000,- sk. A keď taká veľká firma nemá záujem o taký kšeft, tak neviem .
kačkapoliačka
17.09.08,06:29
Ideme meniť okná, už mám aj vybranú firmu, len by som potrebovala zmluvu. Ak má niekto hotovú - hlavne sa mi jedná o technické parametre a spôsob platby, tak Vás poprosím. Priložte mi to. Ďakujem kp
branislavp
19.09.08,04:13
Ideme meniť okná, už mám aj vybranú firmu, len by som potrebovala zmluvu. Ak má niekto hotovú - hlavne sa mi jedná o technické parametre a spôsob platby, tak Vás poprosím. Priložte mi to. Ďakujem kp
Prezraď prosím firmu, ktorú si si vybrala daj vedieť v súkromnej správe, aby to nebola reklama.
Ďakujem.
branislavp
19.09.08,04:17
Ideme meniť okná, už mám aj vybranú firmu, len by som potrebovala zmluvu. Ak má niekto hotovú - hlavne sa mi jedná o technické parametre a spôsob platby, tak Vás poprosím. Priložte mi to. Ďakujem kp

Prezraď firmu, ktorú si si vybrala. Ďakujem.
branislavp
19.09.08,16:56
Má niekto skúsenosti s firmou, ktorá vyrába plastové okná z nemeckého profilu salamander? Ďakujem.
branislavp
20.09.08,19:53
My tiež ideme meniť okná, chceme to stihnúť ešte pokiaľ nie je zima. Dlho sa na to strojíme, ale nevieme si vybrať z bohatej ponuky, stále čosi hľadáme a čím viac špekulujeme, tak ....
Má niekto skúsenosti s fy ALU SOLID z Prievidze. Ďakujem.
hacker007
20.09.11,09:46
Dobrý deň,

nechcem zbytočne zakladať ďalšiu tému.
Moja otázka???
Má niekto skúsenosti s firmou Inter Okno???
http://www.inter-okno.sk/e-shop.html
Cena od nich je brutálne dobrá, ale nerád ba som sa opálil!

Ďakujem za odpovede.
Andini
14.11.11,12:20
My sme si objednali okná (komplet aj s montážou, dovozom, odvozom) u fy Inter-Okno Komárno a boli sme veľmi spokojní s cenou aj s prácou technikov, boli veľmi šikovní a ústretoví. Skutočne doporučujem.