zuzka30
04.10.07,13:15
Ahojte poradaci,

moholi by ste mi poradit, aky termin sa rozumie pod pojmom "vyplatny
termin" ? Je to termin :
- uvedeny v pracovnej zmluve zamestnanca?
- termin, ktory je udany v socialnej poistovni ako vyplatny termin?
- termin realizovanej uhrady - mzdy zamestnanca?

dakujem
Tweety
04.10.07,11:18
Prvá možnosť je správna, ten termín sa zároveň rovná termínu udaného v SP.
Stina
04.10.07,11:19
moholi by ste mi poradit, aky termin sa rozumie pod pojmom "vyplatny
termin" ? Je to termin :
- uvedeny v pracovnej zmluve zamestnanca?
- termin, ktory je udany v socialnej poistovni ako vyplatny termin?
- termin realizovanej uhrady - mzdy zamestnanca?

dakujem
katkaj
04.10.07,11:22
moholi by ste mi poradit, aky termin sa rozumie pod pojmom "vyplatny
termin" ? Je to termin :
- uvedeny v pracovnej zmluve zamestnanca?
- termin, ktory je udany v socialnej poistovni ako vyplatny termin?
- termin realizovanej uhrady - mzdy zamestnanca?

dakujem

a samozrejme do tohto termínu by mal mať zamestnanec svoju mzdu za predchádzajúci mesiac vyplatenú
zuzka30
04.10.07,11:41
Dakujem za odpoved.

A co v takom pripade ak maju zamestnanci v ramci jednej firmy v pracovnych zmluvach uvedene rozne vyplatne terminy.V akom termine odvadzat odvody do poistovni?
Danila
04.10.07,11:58
Dakujem za odpoved.

A co v takom pripade ak maju zamestnanci v ramci jednej firmy v pracovnych zmluvach uvedene rozne vyplatne terminy.V akom termine odvadzat odvody do poistovni?V jednej firme by mal platiť jeden výplatný termín.
zltalienka
05.10.07,07:37
Ahojte, na strankach Socialnej poistovne som nasla ohladne vyplatnych terminov toto:

"Poistné, ktoré platí a odvádza zamestnávateľ, je splatné v deň určený na výplatu príjmov.
Ak je výplata týchto príjmov pre jednotlivé organizačné útvary zamestnávateľa rozložená na rôzne dni, poistné je splatné v deň poslednej výplaty príjmov zúčtovaných za príslušný kalendárny mesiac. Ak nie je taký deň určený, poistné je splatné v posledný deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, za ktorý sa platí poistné."

Cize, ak som to dobre pochopila, vyplatny termin v Soc. poistovni je urceny dnom urcenym na vyplatu prijmov medzi zam-telom a zam-com.
V pripade, ze jednotlivi zam-ci maju urcene rozdielne terminy,(takze mozu mat rozdielne vyplatne terminy) tak pre Soc. poistovnu je urcujuci den, na ktory je urceny posledny vyplatny termin za dany mesiac.

(dufam ze som neporusila ziadne pravidla skopirovanim textu z ich www stranky, pokial som to mala urobit inak, poradte ako)
Chobot
05.10.07,07:58
V jednej firme by mal platiť jeden výplatný termín.

Neviem, že by takáto povinnosť vypýva z nejakého právnoho predpisu.

Podľa mňa to možné je.
zltalienka
05.10.07,08:30
V ktorych zakonoch moze byt upravovany vyplatny termin? Zakonnik prace, Zakon o soc. poisteni, Zakon o zdrav. poisteni..... (tieto som si uz pozrela, nie je tam povinnost mat 1 vyplatny termin pre firmu) uvadza sa este v nejakom zakone?
Tweety
05.10.07,08:36
O splatnosti mzdy hovorí ZP v § 129.