ALBO
04.10.07,13:18
Ahojte,

stretli ste sa už s farbou na kov, ktorá by bola imitáciou dreva?Kamoška mi povedala, že videla natreté kovové zárubne a vyzerali rovnako ako jelšové dvere zavesené na nich.
Nemáte dobrý nápad ako natrieť kovové zárubne aby neboli také klasické bežové, biele alebo hnedé. Pozerala som také striekacie farby so zrnitým efektom ale žiadne vhodné farby no a tá imitácia dreva ma zaujala. Vravela, že 100% to boli natreté kovové farbou.
Dik za odpoveďe
Zoltán Kovács
04.10.07,17:33
Ja viem o možnosti potiahnutia kovových zárubní fóliou, tak ako sa renovujú staré dvere.
Mackovka
05.10.07,05:26
Videla som náter na skriniach, ktoré neboli drevené a náter vyzeral ako drevo. Ale to urobil maliar z viacerých odtieňov farieb, ktoré "zapúšťal" jednu do druhej a výsledok vyzeral ako imitácia rozpíleného kmeňa stromu. Vyzeralo to celkom zaujímavo.
Chobot
05.10.07,07:02
Ahojte,

stretli ste sa už s farbou na kov, ktorá by bola imitáciou dreva?Kamoška mi povedala, že videla natreté kovové zárubne a vyzerali rovnako ako jelšové dvere zavesené na nich.
Nemáte dobrý nápad ako natrieť kovové zárubne aby neboli také klasické bežové, biele alebo hnedé. Pozerala som také striekacie farby so zrnitým efektom ale žiadne vhodné farby no a tá imitácia dreva ma zaujala. Vravela, že 100% to boli natreté kovové farbou.
Dik za odpoveďe

Tú imitáciu dreva len samotný natretím "nejakej farby" nedosiahneš. To sa dosahuje kombináciou dvoch farieb, jednej základovej a druhá sa nenesie neskôr a špongiou sa tvarujú vlákna.

My sme ale na zárubne použili kladivkovú farbu. Sú síce drahšie, ale povrch získa takú zaujímavú štruktúru. U nás dostať značky Hammerite (http://www.hammerite.com/at/produkte/metallschla_hammerschlag.html) a Alkyton.
ALBO
09.10.07,05:16
Diki, za odpovede.
tu kladivkovú som pozerala,ale neviem si to predstaviť na zárubni, v obchode vidím len kúsok na vrchnáku a ani odtieň som si nevybrala.
Z bielych dverí som už mahagónové vytvorila z dvoch farieb, ale tam je vačšia plocha, tam sa dá tvoriť. zárubňamá veľa rohov.
No musím hľadať ďalej, keď klasiku nechcem.
Alena
truhlicka82
28.02.12,05:51
Prosim ta a ako si prefrabila dvere?Ja chcem biele dvere prefarbit na hnedu,ale netusim aku farbu mam pouzit.
katarina.j
28.02.12,06:07
Dvere musis najprv obrusiť, potom mokrým štetcom prečistiť a ak mas svetlé drevo a chces tmavé,tak ti stačí kupit moridlo s lakom (lakove moridlo-mas viac odtienov-ake chces mat drevo-farebnost). Neodporučam to robit v interieri-ale radsej v priestore,kde môžes dostatočne vetrať (napr.zasklenný balkon,terasa, garaž a pod.). Lakovym moridlom to musis natriet 2-3x aby drevo bolo dostatočne hladké a nasiaknuté, aby ti to vytvorilo pekný efekt-uvidiš ako ti to vytiahne z dreva pásy a budes ich mat ako nové. vela zábavy prajem :-)
Inak ja som si rekonštruciu dveri v byte robila sama-nasla som vsetko na nete (staci si zadat do vyhladavaca napr.ako spravne moriť alebo lakovat drevo a nasla som tam aj presny postup)...stači len hladat....


Prosim ta a ako si prefrabila dvere?Ja chcem biele dvere prefarbit na hnedu,ale netusim aku farbu mam pouzit.
220870
28.02.12,06:12
Dá sa to urobiť ale amatér to neurobí poriadne.Chce to skúsenosti a grif.Robievajú to maliari interiérov.
Prosim ta a ako si prefrabila dvere?Ja chcem biele dvere prefarbit na hnedu,ale netusim aku farbu mam pouzit.
truhlicka82
28.02.12,06:56
Dakujem,len problem je v tom,ze tie moje dvere maju na sebe akoby foliu :( takze ja ich brusit nemozem,pretoze nie je drevo :(
asi zoberiem sprej a nastriekam ich :) alebo neviete mi poradit nejaku dobru farbu?
220870
28.02.12,07:46
Alkyton ,dá sa nanášať štetcom.Ak si neveríte natierajte penovým valčekom.
alltracboy
28.02.12,09:49
joedodo
02.03.18,08:30
Áno ten typ farbenia resp.maľovania sa volá fládrovanie viď.

https://www.youtube.com/watch?v=Ie8Kl_eIumI
misoft
02.03.18,16:41
Hmmm... po jedenástich rokoch od zadania otázky hádam tie zárubne aj vymenili.....
U je rok 2018!!!
marleau
03.03.18,08:56
nikdy nie je neskoro, ak je to čudné, prečo potom otázka nebola zmazaná?
misoft
03.03.18,18:32
Tu sa otázky v zásade nemažú... Ovšem - vždy už neaktuálnu otázku niekto "oživí" (a to s krížom po funuse).
Tu padol rekord - na pôvodnú otázku sa reaguje po 11-tich rokoch.