trubanju
04.10.07,14:08
Chcela by som vedieť, vybavila som si živnosť a dostala som príspevok na samostane zárobkovú činnosť. Aké preukázané náklady môžem účtovať, keď pracujem v realitnej kancelárii, z tohoto príspevku? T.j. čo všetko si môžem zaúčtovať do nákladov.
A ešte je lepšie viesť jednoduché účtovníctvo alebo si účtovať 40% náklady? Začínam, tak neviem ako na to. A zatiaľ nemám ani svoju účtovníčku - hľadám si.
vikinka
04.10.07,12:24
Preukázateľné náklady sú tie,ktoré potrebuješ na dosiahnutie príjmu pri svojej činnosti,takže to musíš vedieť ty,ktoré si dokážeš obhájiť.To či uplatniť paušálne výdavky alebo skutočné ,zase záleží na výške dosiahnutého príjmu z tvojej činnosti.
Zita5
04.10.07,12:27
Chcela by som vedieť, vybavila som si živnosť a dostala som príspevok na samostane zárobkovú činnosť. Aké preukázané náklady môžem účtovať, keď pracujem v realitnej kancelárii, z tohoto príspevku? T.j. čo všetko si môžem zaúčtovať do nákladov.
A ešte je lepšie viesť jednoduché účtovníctvo alebo si účtovať 40% náklady? Začínam, tak neviem ako na to. A zatiaľ nemám ani svoju účtovníčku - hľadám si.

V prvom rade treba pozrieť zmluvu , čo z poskytnutého príspevku môžete hradiť .