SilviaR
04.10.07,14:27
Prosím viete mi niekto poradiť do akej lehoty si môžem požiadať o vrátenie DPH z Čiech? Stačí ak to urobím na konci roka za celý rok?

Ďakujem za radu, v tomto som nová.
ZDENIELA
04.10.07,12:30
A toto sa dá??? Aj ja chcem ...:D
SilviaR
04.10.07,12:32
Áno ak máš faktúry vystavené z daňou (samozrejme z Čiech), tak si môžeš nárokovať o vrátenie DPH z ČR.
jamis
04.10.07,12:33
A toto sa dá??? Aj ja chcem ...:D

Veruže sa to dá....
mandula
04.10.07,13:08
do 30.6. nasledujúceho roka.

Citát zo stránky České daňové správy

Vrácení daně osobám registrovaným k DPH v jiném členském státě mimo ČR - informace


Žádost na vrácení daně musí být podána písemně na FÚ pro Prahu 1
Adresa: Finanční úřad pro Prahu 1
Štěpánská 28
112 33, Praha 1
Tel: +420 224 043 011
Fax: +420 224 043 198
na tiskopise předepsaném Ministerstvem financí



Žádost o vrácení DPH
nebo na tiskopise odpovídajícímu evropskému vzoru (viz příloha Směrnice Rady č. 79/1072/EHS ze dne 6. prosince 1979) vytištěném v některém z úředních jazyků EU VAT refunds form
Nárok na vrácení daně dle § 82 zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, zaplacené v ceně nakoupeného zboží nebo poskytnuté služby v tuzemsku nebo při dovozu zboží může uplatnit osoba registrovaná k dani v jiném členském státě, která nemá sídlo, místo podnikání nebo provozovnu v tuzemsku a neuskutečňuje v tuzemsku v kalendářním roce, ve kterém o vrácení daně žádá, ekonomickou činnost (kromě výjimek stanovených tímto zákonem).

Tato žádost musí:

být vyplněna v českém jazyce,
být doložena daňovými doklady nebo doklady o prodeji zboží nebo poskytnutí služby, které byly vystaveny plátcem,
být doložena potvrzením, že žadatel je osobou registrovanou k dani v jiném členském státě,
být doložena písemným prohlášením, že v období, za které žádá o vrácení daně, splňuje podmínky dle § 82 zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty,
obsahovat částku vrácené daně.
Daň bude vrácena při splnění podmínek uvedených v § 82 a pokud částka vrácené daně činí

nejméně 7 000 Kč za období kratší než jeden kalendářní rok, ale ne kratší než 3 měsíce, nebo
nejméně 1 000 Kč za období jednoho kalendářního roku nebo období kratší než 3 měsíce, je-li to zbytek kalendářního roku.
Žádost o vrácení daně lze podat nejpozději do 30.června následujícího kalendářního roku, jinak nárok zaniká.
ZDENIELA
05.10.07,04:03
Tak to je super, tu sa človek vážne všeličo dozvie klobúk dole pre šikovné babulky. ;)
SilviaR
09.10.07,08:08
Veľmi pekne ďakujem, ja som sa bála, že som prešvihla niečo, lebo ja dostávam každý mesiac takéto faktúry, ale čakala som do konca roka, že potom požiadam o všetko naraz.
Ešte raz ĎAKUJEM.
Karlítko
17.09.08,07:07
Dobrý deň, chcem sa opýtať, môže si požiadať o vrátenie DPH aj neplatca DPH alebo iba platca?
TatianaM
07.10.08,06:12
Veľmi pekne ďakujem, ja som sa bála, že som prešvihla niečo, lebo ja dostávam každý mesiac takéto faktúry, ale čakala som do konca roka, že potom požiadam o všetko naraz.
Ešte raz ĎAKUJEM.

Silvia a žiadala si už ČR o vrátenie DPH?
Ja to teraz pripravujem a neviem či potrebujú daňové doklady originál, alebo kópiu overenú notárom.
mandula
07.10.08,06:33
Silvia a žiadala si už ČR o vrátenie DPH?
Ja to teraz pripravujem a neviem či potrebujú daňové doklady originál, alebo kópiu overenú notárom.

Doklady treba zaslať originály, po posúdení nároku na vratku dph ti ich vrátia.
Pred ich zaslaním vyhotov fotokópie a do doby vrátenia uchovaj v účtovníctve (pre prípadnú daňovú kontrolu počas "neprítomnosti" originálov).
TatianaM
07.10.08,09:40
Ďakujem, už som sa dovola aj na FU v Prahe, kde mi to tiež povedali. Aj tak srdečná vďaka.
daniver
23.10.08,15:25
mandula: prosím ťa môžem si tým istým spôsobom ako TatianaM z ČR požiadať o vrátenie DPH z PHL z Francúzska. Mám na to faktúry s DPH. Niekto mi tvrdí, že že musím byť zaregistrovaná na DPH vo Francúzsku. Alebo vraj sa to robí cez ČESMAD a potrebujem nejaké splnomocnenie ale aké? a od koho? Vieš mi prosím Ťa poradiť? Ale aj niekto iný ako sa to robí? ďakujem
daniver
25.10.08,18:13
mandula: prosím ťa môžem si tým istým spôsobom ako TatianaM z ČR požiadať o vrátenie DPH z PHL z Francúzska. Mám na to faktúry s DPH. Niekto mi tvrdí, že že musím byť zaregistrovaná na DPH vo Francúzsku. Alebo vraj sa to robí cez ČESMAD a potrebujem nejaké splnomocnenie ale aké? a od koho? Vieš mi prosím Ťa poradiť? Ale aj niekto iný ako sa to robí? ďakujem

Všetko čo sa týka vátenia DPH z PHL, dial.poplatkov zo štátov EU a i.- postup a potrebné doklady, som si už zistila na www.cesmad.sk možno to niekomu pomôže.
zuzanna
18.11.10,20:09
do 30.6. nasledujúceho roka.

Citát zo stránky České daňové správy

Vrácení daně osobám registrovaným k DPH v jiném členském státě mimo ČR - informace


Žádost na vrácení daně musí být podána písemně na FÚ pro Prahu 1
Adresa: Finanční úřad pro Prahu 1
Štěpánská 28
112 33, Praha 1
Tel: +420 224 043 011
Fax: +420 224 043 198
na tiskopise předepsaném Ministerstvem financí



Žádost o vrácení DPH
nebo na tiskopise odpovídajícímu evropskému vzoru (viz příloha Směrnice Rady č. 79/1072/EHS ze dne 6. prosince 1979) vytištěném v některém z úředních jazyků EU VAT refunds form
Nárok na vrácení daně dle § 82 zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, zaplacené v ceně nakoupeného zboží nebo poskytnuté služby v tuzemsku nebo při dovozu zboží může uplatnit osoba registrovaná k dani v jiném členském státě, která nemá sídlo, místo podnikání nebo provozovnu v tuzemsku a neuskutečňuje v tuzemsku v kalendářním roce, ve kterém o vrácení daně žádá, ekonomickou činnost (kromě výjimek stanovených tímto zákonem).

Tato žádost musí:

být vyplněna v českém jazyce,
být doložena daňovými doklady nebo doklady o prodeji zboží nebo poskytnutí služby, které byly vystaveny plátcem,
být doložena potvrzením, že žadatel je osobou registrovanou k dani v jiném členském státě,
být doložena písemným prohlášením, že v období, za které žádá o vrácení daně, splňuje podmínky dle § 82 zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty,
obsahovat částku vrácené daně.
Daň bude vrácena při splnění podmínek uvedených v § 82 a pokud částka vrácené daně činí

nejméně 7 000 Kč za období kratší než jeden kalendářní rok, ale ne kratší než 3 měsíce, nebo
nejméně 1 000 Kč za období jednoho kalendářního roku nebo období kratší než 3 měsíce, je-li to zbytek kalendářního roku.
Žádost o vrácení daně lze podat nejpozději do 30.června následujícího kalendářního roku, jinak nárok zaniká.
neviete mi poradiť ci je toto este aktuálne tá výška na vrátenie DPH alebo sú tam už nejaké iné čiastky???
zuzanna
23.11.10,17:59
prosím o radu účtujem o nákupe nafty v Nemecku napr. mám fa na 119 eur z toho účtujem to takto

100eur 501/
19eru 378/
119 eur /321

úhrada 119 eur 321/221

potom žiadam DU v Nemecku o vrátenie DPH tú mi zatiaľ vždy vrátili a dám to len 119 eur 221/378 myslíte že to tak môže byť alebo musím to dať do nákladov tú DPH a potom do výnosov???
Dianka
24.11.10,07:24
Účtovala som to rovnako len cez 378, keď som žiadala kedysi/2008/ o DPH z ČR /podľa pokynov audítorky/. Mám k vám prosbu, či by ste mi nemohli poskytnúť info, ako /kde/ žiadate o vrátenie DPH z NR a aká je minimálna suma od ktorej sa môže žiadať v NR o vrátenie DPH. Vopred ďakujem za info.. :-).
stredask
24.01.11,08:24
Dobrý deň, rada by som sa dozvedela, že či vrátenie DPH sa dá požiadať aj na stroj zakúpený v Čechách na Slovenskú s.r.o. ak nie je platcom DPH? Alebo keď si kúpi stroj občan, či sa dá žiadať DPH späť, tak ako v Rakúsku Merwersteur a čo na to treba doložiť a kde?
Veľmi pekne ďakujem za pomoc:)