azalka
04.10.07,16:02
Nedávno som si poriadne skontrolovala príjmy na môj osobný dôchodkový účet a zistila som, že jednotlivé prájmy sú vždy o pár korún nižšie ako by mali byť podľa údajov z výpočtu mzdy. Poplatky DSS sú vypísané zvlášť, takže to nebude tým.
Keď som sa na to informovala vo svojej DSS (ING), tak mi povedali, že to si Sociálna poisťovňa zráža 0,5% nejaký poplatok za uskutočnenie transakcie (Takže žiadnych 9% na osob.účet) . Dosť prekvapená som napísala e-mail do NBS-ky, v kt. zákone je o tom zmienka, ale zatiaľ od nich odpoveď nedostala.
Môžete sa mi ozvať, či aj Vám vychádza nejaký rozdiel alebo ak viete, či je na ten poplatok nejaký predpis?
Vďaka
Zoltán Kovács
04.10.07,14:05
Nedávno som si poriadne skontrolovala príjmy na môj osobný dôchodkový účet a zistila som, že jednotlivé prájmy sú vždy o pár korún nižšie ako by mali byť podľa údajov z výpočtu mzdy. Poplatky DSS sú vypísané zvlášť, takže to nebude tým.
Keď som sa na to informovala vo svojej DSS (ING), tak mi povedali, že to si Sociálna poisťovňa zráža 0,5% nejaký poplatok za uskutočnenie transakcie (Takže žiadnych 9% na osob.účet) . Dosť prekvapená som napísala e-mail do NBS-ky, v kt. zákone je o tom zmienka, ale zatiaľ od nich odpoveď nedostala.
Môžete sa mi ozvať, či aj Vám vychádza nejaký rozdiel alebo ak viete, či je na ten poplatok nejaký predpis?
Vďaka

Je to správne. Každému to tak sociálna poisťovňa robí. Pozri si túto stránku:

http://www.dochodok.gov.sk/index.php?nav_left=5_6
A tam máš všetky info o II.piliery
azalka
04.10.07,15:41
Viem, že existuje "zákon o sociálnom poistení", len som akosi prešla ten paragraf o príjmoch SP a preto som sa obrátila na NBS ako "dozorcu" nad dôchodkovým poistením.
Inak Ď
azalka
04.10.07,16:01
NBS nevykonáva dozor nad dôchodkovým poistením (prvý pilier, zákon o sociálnom poistení).
NBS vykonáva dozor nad činnosťou dôchodkových správcovských spoločností zriadených na účely spravovania finančných prostriedkov sporiteľov zúčastnených na starobnom dôchodkovom sporení (druhý pilier, zákon o starobnom dôchodkovom sporení).

Jasné, jasné - myslíme obaja na to isté (celkom som nedôverovala odpovedi mojej DSS-ke preto tá NBS), len niekedy som hŕŕ a kvôli naháňaniu času nohy predbehnú hlavu.