slonika
04.10.07,19:13
Dobry den, prosim o radu. Ohlasila sa nam kontrola z colneho uradu. Budu kontrolovat vedenie evidencii podla zákona 105 o spotrebnej dani z liehu v suvislosti s povolenim na predaj spotrebitelskeho balenia liehu. Viete mi poradi aku evidenciu maju na mysli? Ako sa vedie takto evidencia? co sa stane ak zistia ze taku evidenciu nemame? nevedieme?
Excise Duty
04.10.07,17:31
Dobry den, prosim o radu. Ohlasila sa nam kontrola z colneho uradu. Budu kontrolovat vedenie evidencii podla zákona 105 o spotrebnej dani z liehu v suvislosti s povolenim na predaj spotrebitelskeho balenia liehu. Viete mi poradi aku evidenciu maju na mysli? Ako sa vedie takto evidencia? co sa stane ak zistia ze taku evidenciu nemame? nevedieme?

No predsa evidenciu podľa § 44 ods. 12. A čo sa stane, je uvedené v § 47 ods. 2 písm. u).
slonika
04.10.07,17:36
O tom som teda vobec nevedela, ďakujem, snad stihnem nieco vyrobit.
slonika
05.10.07,19:31
a dnes boli u nas, bude pokuta:-( bohuzial, takze kto si evidenciu nevedie, nech si ju viest zacne, pekny vecer
Excise Duty
05.10.07,20:26
a dnes boli u nas, bude pokuta:-( bohuzial, takze kto si evidenciu nevedie, nech si ju viest zacne, pekny vecer

Tak to je mi ľúto, len nechápem, ako sa vám také niečo mohlo prihodiť vzhľadom na váš dávnejší príspevok http://www.porada.sk/381543-post4.html...
slonika
06.10.07,18:50
stalo sa u noveho klienta, bola vyhodnotena ako citujem : nie v rozsahu ustanovenom zakonom"
llevelinall
17.10.07,09:45
Prosim Vas o radu, kde si mozem prečitat paragrafy napr. §44 ods. 12? Neviem k tomu najst cestu. Je nejaky vyhladavač paragrafov? Dakujem.
vikinka
17.10.07,09:51
Ty asi hľadáš zákon o spotrebnej dani z liehu?Hore na lište máš okienko zákony,hľladaj tam.;)
Erika 1982
17.10.07,10:00
Unáš v reštaurácii tiež boli "colníci" na kontrole alkoholu a tiež chceli dajakú evidenciu, tak sme za deň niečo "napasovali" (prehľady 1-8/2007) podľa toho zákona a § a stačilo im to.
llevelinall
17.10.07,10:58
Dakujem za pomoc.
llevelinall
17.10.07,11:29
Kde najdem tie prehlady a aky je to zakon?
mysimis
17.10.07,12:28
Kde najdem tie prehlady a aky je to zakon?

Všetko čo k tomu potrebuješ nájdeš v priloženom linku: http://www.porada.sk/t38281-hlasenie-o-prijme-a-vydaji-liehu.html
lenkak
17.10.07,17:22
llevelinall
18.10.07,10:56
Dakujem Vam, nasla som vsetko.
Suvino
15.11.07,12:06
Ako by mala vyzerať tá evidencia? Veľmi tomu nerozumiem ako zaznamenávať koľko alkoholu sme predali keď ho predávame zákazníkom na poldecáky a má sa to vieť denne alebo stačí mesačne?
mysimis
15.11.07,12:12
Suvino, už si zadal svoju otázku aj do 3 tém. Prečítaj si odvolávku ktorú som Ti odporučila a všetko sa tam dozvieš. Sú tam aj tlačivá. Pre istotu Ti zadávam tému opäť: http://www.porada.sk/t38281-hlasenie-o-prijme-a-vydaji-liehu.html
Suvino
15.11.07,18:47
Suvino, už si zadal svoju otázku aj do 3 tém. Prečítaj si odvolávku ktorú som Ti odporučila a všetko sa tam dozvieš. Sú tam aj tlačivá. Pre istotu Ti zadávam tému opäť: http://www.porada.sk/t38281-hlasenie-o-prijme-a-vydaji-liehu.html


Ďakujem za odvolávku. Ja v tejto problematike nie som dlho ale toto tlačivo poznám a viem ho vyplniť. Preto som sa pýtal na vedenie tejto evidencie o liehu pretože môj otec ukončil živnosť, zaslal colný úrad žiadosť na odňatie povolenia na predaj spotrebiteľského balenia liehu. A z colného úradu mu zavolali že budú potrebovať od 1.1.2007 evidenciu vedenia dokladov podľa zák. č. 105/2004 §44 odst. 12. Preto som si myslel že to treba nejako inak zvlášť viesť evidenciu o alkohole, dokonca tu bolo niečo také spomínané že denne? Lebo hlásenie o stave liehu nieje problém urobiť.
nokia901
17.11.07,19:35
Aj nám robili daňovú kontrolu na colnom úrade, a to z toho dôvodu, že sme zrušili prevádzku potravín a požiadali preto o odňatie povolenia. Ale ako sa ukázalo, rozumnejšie je NERUŠIŤ povolenie na predaj SBL a podávať nulové hlásenia, nerobili by potom túto daňovú kontrolu stavu zásob SBL, ktoré nám ostali .
Preto radím podávajte radšej nulové hlásenia po zrušení prevádzky a dajú Vám pokoj, lebo inak strávite na colnom úrade hodiny preukazovaním a pri vypisovaní zápisníc atď.
Suvino
19.11.07,10:11
A na čo je dobré podávať nulové hlásenie okrem toho že nepríde žiadna kontrola? Takto ukončíme živnosť so všetkým čo k tomu patrí a bude pokoj. nie?
Suvino
19.11.07,10:15
Suvino, už si zadal svoju otázku aj do 3 tém. Prečítaj si odvolávku ktorú som Ti odporučila a všetko sa tam dozvieš. Sú tam aj tlačivá. Pre istotu Ti zadávam tému opäť: http://www.porada.sk/t38281-hlasenie-o-prijme-a-vydaji-liehu.html


Ďakujem za pomoc. Ale to čo si mi poradila je o tom že mesačne podávam hlásenie o množstve prijatého a vydaného liehu v SBL. Počul som že okrem tohto hlásenia sa má viesť denne evidencia koľko alkoholu som denne predal. Zase toto nemá oporu v zákone (nenašiel som tam zmienku o tom že denne). Ale nejaká evidencia sa má viesť. Stále neviem aká. To si len zavediem nejaký zošit a tam budem písať koľko čoho, alebo je na to nejaká predpísaná forma?
Suvino
27.11.07,10:27
milanr
03.12.07,08:38
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Máme v nájme čerpaciu stanicu PH, na ktorej predávame aj alkohol konečným spotrebiteľom. Máme z Colného úradu povolenie na predaj liehu. V mesiaci november sme nakúpili alkohol od nového dodávateľa, ktorý nie je uvedený v zozname dodávateľov, ktorý sme predložili CÚ pri žiadosti o vydanie povolenia na predaj liehu. Prosím o radu ako postupovaťˇ. Dokedy a a akým spôsobom sme povinný nového dodávateľa oznámiť CÚ. Existuje na to tlačivo alebo to stačí oznámiť iba listom ? Ďakujem
Excise Duty
03.12.07,09:35
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Máme v nájme čerpaciu stanicu PH, na ktorej predávame aj alkohol konečným spotrebiteľom. Máme z Colného úradu povolenie na predaj liehu. V mesiaci november sme nakúpili alkohol od nového dodávateľa, ktorý nie je uvedený v zozname dodávateľov, ktorý sme predložili CÚ pri žiadosti o vydanie povolenia na predaj liehu. Prosím o radu ako postupovaťˇ. Dokedy a a akým spôsobom sme povinný nového dodávateľa oznámiť CÚ. Existuje na to tlačivo alebo to stačí oznámiť iba listom ? Ďakujem

Treba si pozrieť § 44 ods. 8.
milanr
04.12.07,13:17
Pozrela som sa na § 44 ods. 8, ale tam sa spomína iba predkladanie Oznámenia do 25. dňa v mesiaci. Tak teraz neviem, či stačí nového dodávateľa uviesť iba do Oznámenia za príslušný mesiac, alebo pošlem na Colný úrad aj list, v ktorom im oznámim údaje nového dodávateľa (názov, sídlo, IČO, číslo Povolenia). Ako by to malo byť správne ?
veronikasad
04.12.07,13:48
Pozrela som sa na § 44 ods. 8, ale tam sa spomína iba predkladanie Oznámenia do 25. dňa v mesiaci. Tak teraz neviem, či stačí nového dodávateľa uviesť iba do Oznámenia za príslušný mesiac, alebo pošlem na Colný úrad aj list, v ktorom im oznámim údaje nového dodávateľa (názov, sídlo, IČO, číslo Povolenia). Ako by to malo byť správne ?
Nového dodávateľa treba nahlásiť listom

-------
Veronika
Excise Duty
04.12.07,15:38
Pozrela som sa na § 44 ods. 8, ale tam sa spomína iba predkladanie Oznámenia do 25. dňa v mesiaci. Tak teraz neviem, či stačí nového dodávateľa uviesť iba do Oznámenia za príslušný mesiac, alebo pošlem na Colný úrad aj list, v ktorom im oznámim údaje nového dodávateľa (názov, sídlo, IČO, číslo Povolenia). Ako by to malo byť správne ?

Nuž teda neviem, ako čítaš zákon a ktorýže zákon si to čítala, ale ak sa bavíme o oznamovacích povinnostiach v súvislosti so spotrebiteľským balením liehu, tak potom ide o zákon č. 105/2004 Z. z.o spotrebnej dani z liehu a o zmene a doplnení zákona č. 467/2002 Z. z. o výrobe a uvádzaní liehu na trh v znení zákona č. 211/2003 Z. z. v znení neskorších predpisov. A ten v ustanovení § 44 ods. 8 hovorí nasledovné: „Právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorej colný úrad vydal povolenie na predaj (ďalej len „držiteľ povolenia na predaj“), je povinná každú zmenu skutočností a údajov podľa odseku 4 písm. a) a podľa odseku 5 písm. b) a c) oznámiť colnému úradu do 15 dní odo dňa ich vzniku. Zmenu údajov podľa odseku 5 písm. a) je držiteľ povolenia na predaj povinný oznámiť colnému úradu do 15 dní odo dňa podania návrhu na zmenu údajov príslušnému orgánu.“
Keďže došlo k nákupu spotrebiteľského balenia liehu od nového dodávateľa, ide o zmenu údajov predložených pri podaní žiadosti o povolenie na predaj spotrebiteľského balenia liehu a teda došlo k zmene pôvodných údajov v zmysle ustanovenia § 44 ods. 5 písm. b). Túto zmenu bolo potrebné nahlásiť do 15 dní od ich vzniku, čiže odo dňa nákupu spotrebiteľského balenia liehu od nového dodávateľa. Ustanovenie § 44 ods. 5 písm. b) vyžaduje uviesť identifikačné údaje dodávateľa. Pojem identifikačné údaje je legislatívna skratka, ktorá je prvýkrát použitá v ustanovení § 9 ods. 1 písm. a) zákona a znamená obchodné meno a sídlo (v prípade, ak ide o právnickú osobu), alebo meno a priezvisko a trvalý pobyt (v prípade, ak ide o fyzickú osobu), nič viac a nič menej. Samozrejme, že oznámenie treba podať písomne, lebo len „co je psáno, to je dáno“, zákon však neupravuje podrobnosti tohto oznámenia, takže je treba použiť bežne zaužívané formality takejto písomnosti, teda kto som, čo som, kde sídlim alebo bývam, oznamujem toto a toto, komu to oznamujem, dátum a podpis. To je všetko.
milanr
06.12.07,12:23
Vďaka za vyčerpávajúcu odpoveď. List som už podala na CÚ.
Kikusiak
12.11.09,23:02
Ja mam iný problém, aké hrozia sankcie tomu co si zmýlil faktury, a tie ktore nesuviseli s prevadzkou, ciže sa nakupili nie kvoli baru sa smarili do danoveho priznania??? A su v penaznom denníku ale nie su v evidencii príjmu a výdaja??? Mne sa totiž stalo, že som si doplietla faktury za alkohol a do danoveho priznania som dala niektoré co som vlastne ani neblokovala, pretože som ich nepoužila v bare ale na rodinnej oslave??? A tie ktore som použila v bare tak som ich omylom vyhodila a medzitým som prevadzku zavrela a tie prave faktury som omylom vyhodila a teraz mi colnici robia danovu kontrolu a maju aj moj penazny dennik a tam uvidia tie faktury za alkohol ktore som si dala aj do nakladov a vobec som ich neuviedla do oznamovacej povinnosti? treba vlastne zmenit aj danove priznanie??? alebo co vlastne???
MilkaIňa
13.11.09,10:59
Tiež riešim tento istý problém, že hlásenia pre colnú správu o príjme a výdaji alkoholu mi nebudú sedieť s peňažným denníkom. Čo s tým? Vie mi niekto poradiť, čo colná správa kontroluje a aké sú sankcie? Je to súrne, horí mi termín. Ďakujem za radu.:mad:
Kikusiak
14.11.09,08:28
som rada, že nemam len ja tento problém a fakt by som chcela vediet o tých sankciach
elaurie
16.11.09,07:44
Tiež riešim tento istý problém, že hlásenia pre colnú správu o príjme a výdaji alkoholu mi nebudú sedieť s peňažným denníkom. Čo s tým? Vie mi niekto poradiť, čo colná správa kontroluje a aké sú sankcie? Je to súrne, horí mi termín. Ďakujem za radu.:mad:


Podľa § 51 ods. 12 zákona č. 105/2004 Z. z. o spotrebnej dani z liehu je držiteľ povolenia na predaj povinný viesť evidenciu podľa účtovných dokladov...
Nevyznám sa vo vedení účtovníctva, preto sa pýtam: je peňažný denník účtovným dokladom? Sedí evidencia s ostatnými účtovnými dokladmi?
Pokiaľ práve nemáte kontrolu, nedá sa evidencia opraviť tak, aby s účtovnými dokladmi sedela?
Ak by colný úrad zistil, že v evidencii je nesúlad s účtovnými dokladmi, do úvahy by bol podľa môjho názoru prichádzala pokuta podľa § 35 ods. 13 zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov za nesplnenie povinnosti nepeňažnej povahy.
(§ 47 ods. 1 písm. v) v spojení s ods. 2 písm. t) zákona č. 105/2004 Z. z. o spotrebnej dani z liehu by sa podľa môjho názoru aplikovať nedal, pretože vy evidenciu podľa § 44 ods. 12 ako takú vediete...)


§ 35 ods. 13 zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov
Ak daňový subjekt nesplní niektorú z povinností nepeňažnej povahy podľa tohto zákona alebo osobitného zákona11ab) alebo povinnosť uloženú rozhodnutím správcu dane, za ktorých porušenie sa neukladá pokuta podľa odsekov 1 až 7, môže mu správca dane uložiť pokutu do 1 000 000 Sk. Pokutu možno uložiť opakovane, a to vo výške jej dvojnásobku, ak jej uloženie neviedlo k náprave a protiprávny stav trvá; maximálna výška pokuty ustanovená v prvej vete musí byť zachovaná. Rovnako môže správca dane uložiť pokutu za nesplnenie niektorej z povinností nepeňažnej povahy podľa tohto zákona aj tretej osobe.

ods. 14
Správca dane pri ukladaní pokuty podľa odsekov 4, 5, 7 až 11 a 13 prihliada na závažnosť, trvanie a následky protiprávneho stavu.
dariat
03.03.10,07:01
ako Vám dopadla kontrola? Boli Vám dané aj sankcie?Práve máme kontrolu u nás, tak by som chcela vedieť čo ma čaká :-)
anka_p
11.03.10,15:53
http://www.porada.sk/t65116-evidencia-vedenia-dokladov-podla-zakona-c-105-2004-44-odstavec-12-a.html


Dobrý večer, chcem sa opýtať či sa evidencia alkoholu musí viesť na tlačivách, ktoré som našla na hore uvedenej linke? Dakujem.
anka_p
12.03.10,09:28
Prosím poradí mi niekto? Už som sa tu aj dočítala, že presné tlačivá nie sú určené. Tak mi prosím poradte, či by som mohla na evidenciu využívať aj skladové karty z programu Kros a ručne si tam dopisovať množstvo alkoholu v uvedených litroch? mohlo by to takto byť?
elaurie
12.03.10,12:34
Prosím poradí mi niekto? Už som sa tu aj dočítala, že presné tlačivá nie sú určené. Tak mi prosím poradte, či by som mohla na evidenciu využívať aj skladové karty z programu Kros a ručne si tam dopisovať množstvo alkoholu v uvedených litroch? mohlo by to takto byť?

Zákon č. 105/2004 Z. z. o spotrebnej dani z liehu nestanovuje, na akom tlačive treba viesť evidenciu. To znamená, že je jedno, na akých tlačivách budeš evidenciu viesť, len táto evidencia musí spĺňať požiadavky ustanovené v § 44 ods. 12, t. j.

- musí byť vedená za každú prevádzkareň
- podľa účtovných dokladov
- musí obsahovať:
obchodný názov spotrebiteľského balenia,
objem spotrebiteľského balenia v litroch,
objemovú koncentráciu liehu a

a) počet prijatých spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a., identifikačné údaje dodávateľa spotrebiteľského balenia a jeho číslo povolenia na predaj alebo registračné číslo, v členení na príjem z maloobchodu alebo veľkoobchodu,
b) počet vydaných spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a., a to v členení podľa identifikačných údajov a čísla povolenia na predaj alebo registračného čísla, ak je známy odberateľ spotrebiteľského balenia, a počet spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a. vydaných ostatným odberateľom spotrebiteľského balenia,
c) stav zásob spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a. k poslednému dňu kalendárneho mesiaca; ak zistí rozdiel medzi počtom prijatých spotrebiteľských balení a počtom vydaných spotrebiteľských balení, uvedie dôvod tohto rozdielu.
Neosek
02.01.11,17:09
nokia901
17-11-07, 09:35 PM
Aj nám robili daňovú kontrolu na colnom úrade, a to z toho dôvodu, že sme zrušili prevádzku potravín a požiadali preto o odňatie povolenia. Ale ako sa ukázalo, rozumnejšie je NERUŠIŤ povolenie na predaj SBL a podávať nulové hlásenia, nerobili by potom túto daňovú kontrolu stavu zásob SBL, ktoré nám ostali .
Preto radím podávajte radšej nulové hlásenia po zrušení prevádzky a dajú Vám pokoj, lebo inak strávite na colnom úrade hodiny preukazovaním a pri vypisovaní zápisníc atď.

Čo znamena nulove hlasenie?Ďakujem
rodina1
02.01.11,17:16
nokia901
17-11-07, 09:35 PM
Aj nám robili daňovú kontrolu na colnom úrade, a to z toho dôvodu, že sme zrušili prevádzku potravín a požiadali preto o odňatie povolenia. Ale ako sa ukázalo, rozumnejšie je NERUŠIŤ povolenie na predaj SBL a podávať nulové hlásenia, nerobili by potom túto daňovú kontrolu stavu zásob SBL, ktoré nám ostali .
Preto radím podávajte radšej nulové hlásenia po zrušení prevádzky a dajú Vám pokoj, lebo inak strávite na colnom úrade hodiny preukazovaním a pri vypisovaní zápisníc atď.

Čo znamena nulove hlasenie?Ďakujem
Na colný úrad sa posielali mesačne "Hlásenie o spotrebe liehu", či ako sa to volalo. Ale toto bolo od 1. 4. 2010 zrušené od 1.3.2009

Platí toto:
http://www.porada.sk/t153469-viete-mi-prosim-vas-poradit-v-oblasti-predaja-liehu-v-pohostinstve.html
Kvaka
02.01.11,17:21
Na colný úrad sa posielali mesačne "Hlásenie o spotrebe liehu", či ako sa to volalo. Ale toto bolo od 1. 4. 2010 zrušené.

Platí toto:
http://www.porada.sk/t153469-viete-mi-prosim-vas-poradit-v-oblasti-predaja-liehu-v-pohostinstve.html
Áno, platí, len s malou opravou, § 44 stratil účinnosť od 1.1.2011 a teraz platí § 44a.
rodina1
02.01.11,17:27
Áno, platí, len s malou opravou, § 44 stratil účinnosť od 1.1.2011 a teraz platí § 44a.
Myslela som na toto:
http://podnikam.webnoviny.sk/porada/pravo-a-legislativa-f11/zmena-zakona-o-spotrebnej-dani-z-liehu-t46.html
Kvaka
25.05.11,09:49
Evidencia liehu sa bude meniť, návrh novely zákona je už v NRSR, čítaj aj tu:
http://www.zbierka.sk/news/default.aspx?itemid=1105250057

Podľa dôvodovej správy, ktorú možno nájsť k článku IV tu,
http://www.nrsr.sk/Default.aspx?sid=zakony/zakon&MasterID=3666
budú dôležité tieto zmeny:

V odôvodnených prípadoch bude možné nalepiť kontrolnú známku aj na ochrannú fóliu spotrebiteľského balenia liehu.

Umožňuje sa mať otvorené dve spotrebiteľské balenia liehu z jedného EAN kódu na predajnom mieste a spresňuje sa pojem „predajné miesto“ spôsobom, že za predajné miesto sa považuje každé také miesto, aj v rámci jednej prevádzky, kde sa predaj uskutočňuje cez elektronickú registračnú pokladnicu.

Pre držiteľov povolení na predaj spotrebiteľského balenia liehu a držiteľov oprávnení na distribúciu sa zjednodušuje administratívna náročnosť tým, že sa navrhuje zmeniť povinnosť viesť evidenciu spotrebiteľských balení liehu, a to z dennej na mesačnú.

Spresňuje sa vedenie evidencie v prípade výdaja spotrebiteľského balenia liehu pre odberateľa, ktorý má sídlo mimo daňového územia.

Osoba oprávnená na distribúciu nebude povinná uvádzať na doklade o predaji všetky čiarové kódy EAN, ak boli spotrebiteľskému baleniu liehu pridelené, ale len čiarový kód EAN toho spotrebiteľského balenia, ktoré je v danom prípade predmetom predaja.

Ak je spotrebiteľské balenie liehu súčasťou skupinového balenia, t. j. darčekového balenia, osoba oprávnená na distribúciu oznámi čiarový kód EAN tohto balenia. Zároveň sa upravuje definícia pojmu „skupinové balenie“, za ktoré sa považuje napríklad i spotrebiteľské balenie liehu, ktoré je v tube alebo papierovom obale. Súčasne sa ustanovuje, že ak sa napríklad poškodí papierový obal, ktorý má iný čiarový kód EAN ako spotrebiteľské balenie, ktoré je v takomto obale, je osoba oprávnená na distribúciu povinná túto skutočnosť oznámiť colnému úradu.

Upravuje sa spôsob vedenia evidencie tak, aby správca dane pri výkone daňového dozoru vedel overiť skutočný stav spotrebiteľských balení liehu. Ustanovuje sa povinnosť pre držiteľa povolenia na predaj a osobu oprávnenú na distribúciu mať doklady o nákupe a predaji spotrebiteľského balenia liehu v prevádzkarni. Navrhuje sa stanoviť dobu, počas ktorej musia subjekty uchovávať evidenciu.

Ak colný úrad odníme držiteľovi oprávnenia na distribúciu alebo povolenia na predaj toto oprávnenie alebo povolenie, je takáto osoba povinná v stanovenej lehote colnému úradu oznámiť stav zásob spotrebiteľského balenia liehu.

Upravujú sa ustanovenia týkajúce sa správnych deliktov a pokút.

Upravuje sa prechodné ustanovenie v nadväznosti na navrhované zmeny v zákone.
bredikova
15.07.11,07:44
Bola táto novela prijatá? Potrebujem vedieť či prešla tá mesačná evidencia pre držiteľov povolení na predaj spotrebiteľského balenia liehu?
Kvaka
17.07.11,20:29
Bola táto novela prijatá? Potrebujem vedieť či prešla tá mesačná evidencia pre držiteľov povolení na predaj spotrebiteľského balenia liehu?
Keď si rozklikneš znovu môj odkaz na NRSR, uvidíš, že bol 12. 7. schválený a postupuje do redakcie. Účinný bude od 1. septembra. V schválenom zákone sa v článku IV píše:
4. V § 44a ods. 7 písmeno b) znie:
„b) viesť za kalendárny mesiac evidenciu spotrebiteľských balení podľa dokladov o nákupe a predaji spotrebiteľského balenia a čiarového kódu EAN v členení podľa odseku 15 písm. a), d), e) a f),“.

5. V § 44a ods. 15 uvádzacej vete sa slovo „dennú“ nahrádza slovami „za kalendárny mesiac“ a slová „účtovného dokladu“ sa nahrádzajú slovami „dokladu o nákupe a predaji spotrebiteľského balenia“.
dark32
08.08.11,05:32
Novela zákona vyšla v zbierke zákonov.

http://zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?PredpisID=210332&FileName=zz2011-00256-0210332&Rocnik=2011

Upozornil by som však na znenie § 44a ods. 18

Držiteľ povolenia alebo osoba oprávnená na distribúciu je povinná viesť evidenciu podľa odseku 7 alebo odseku 15 za kalendárnymesiac tak, aby colný úrad pri výkone daňového dozoru mohol overiť stav zásob spotrebiteľských balení ku dňu výkonu daňového dozoru.Držiteľ povolenia alebo osoba oprávnená na distribúciu je povinná mať v prevádzkarni k dispozícii doklady o nákupe a predaji spotrebiteľského balenia alebo ich kópie k aktuálnemu stavu zásob spotrebiteľského balenia, ktoré sa nachádza v prevádzkarni. Držiteľ povolenia alebo osoba oprávnená na distribúciu je povinná uchovávať evidenciu päť rokov.“.
Kvaka
08.08.11,10:16
Bola táto novela prijatá? Potrebujem vedieť či prešla tá mesačná evidencia pre držiteľov povolení na predaj spotrebiteľského balenia liehu?
Aj tu si pozri, všetky body novely ako vyšli v zbierke http://www.porada.sk/1812381-post6.html