jana@centrum.sk
04.10.07,20:33
Ahoj, chcem sa spýtať, či je platné splnomocnenie napr.mojej mamy, ak odchádzam do zahraničia a v podstate tu na Slovensku nebudem rok. Kedže som úspešne ukončila kurz autoškoly a vodičák mi má prísť až na budúci týždeň, no to už dávno budem v zahraničí(kedže do práce mám nastúpiť v pondelok - Taliansko). Postačí, ak na splnomocnenie uvediem, že splnomoc.moju mamu a hodím tam podpis, a dám to overiť u notára, alebo je potrebný podpis aj mojej mamy a prítomnosť u notára. Ako je to vlastne v skutočnosti a čo všetko môže mama v mojom mene riešiť???????
Zoltán Kovács
04.10.07,18:34
Ahoj, chcem sa spýtať, či je platné splnomocnenie napr.mojej mamy, ak odchádzam do zahraničia a v podstate tu na Slovensku nebudem rok. Kedže som úspešne ukončila kurz autoškoly a vodičák mi má prísť až na budúci týždeň, no to už dávno budem v zahraničí(kedže do práce mám nastúpiť v pondelok - Taliansko). Postačí, ak na splnomocnenie uvediem, že splnomoc.moju mamu a hodím tam podpis, a dám to overiť u notára, alebo je potrebný podpis aj mojej mamy a prítomnosť u notára. Ako je to vlastne v skutočnosti a čo všetko môže mama v mojom mene riešiť???????

Notár overuje pravosť podpisu a nie obsah. Takže stačí ak k notárovi ideš iba ty.
mariannak
04.10.07,18:42
Môžeš na splnomocnenie pridať pod svoj podpis podpis mamy so slovami splnomocnenie prijíma, ale to nemusí byť. Na splnomocnení treba overiť len podpis toho, kto splnomocňuje. Neviem v čom sa pohybuješ, ale urobila by som si ešte aj kartičku splnomocnenca na pošte, lebo môže sa stať, že ti príde nejaký doporučený list do vlastných rúk a mama ti ho nebude môcť prevziať. To už nechám na zváženie podľa potreby.
jana@centrum.sk
04.10.07,18:48
Tak to je dobrý postreh - rada ohľadom tej pošty, ak by som teda šla zajtra, kedy to bude vybavené? Čo tak v prípade skončenia paušalu v orange - v decembri tohoto roku?

Čiže to splnomocnenie bude postačovať vo všeobecnosti napr. sociálka, banka a tak ďalej? Odhliadnúc tú poštu.
mariannak
04.10.07,19:00
Tak na tej pošte to vybavíš za pár minút a za pár korún, čiže na počkanie. Ak chceš dať všeobecnú plnú moc, tak by som tam nepísala nič konkrétne, ale všeobecné, že je oprávnená za teba podpisovať listiny, preberať, vzdávať sa odvolania, uzatvárať zmluvy..... a ešte neviem čo . Toto splnomocnenie by som si dala overiť ako listinu, ak by ju bolo potrebné predkladať na viacerých úradoch - aby to malo stálo váhu originálu. ....... A k tej banke, tak to splnomocnenie určite nebude stačiť, ak by si napríklad potrebovala disponovať s účtom cez mamu. Ak chceš, môžeš ju urobiť disponentom účtu.
alena
05.10.07,05:12
neviem na ktorej pošte to robia na počkanie, ja som na to musela čakať 3 pracovné dni. Ja mám overené splnomocnenie od syna na súkromnú osobu aj na konateľa firmy v znení:
- preberanie pošty (o.i. aj doporučenej, s doručenkou, určené do vlastných rúk)
- zastupovanie v právnych úkonoch súvisiacich s mojou osobou
to isté aj pre firmu a zatiaľ mi to stačilo či už pri preberaní pošty, aj v banke pri otváraní firemného účtu, disponovaní s účtom atď....
mariannak
05.10.07,19:02
V Prešove




neviem na ktorej pošte to robia na počkanie, ja som na to musela čakať 3 pracovné dni. Ja mám overené splnomocnenie od syna na súkromnú osobu aj na konateľa firmy v znení:
- preberanie pošty (o.i. aj doporučenej, s doručenkou, určené do vlastných rúk)
- zastupovanie v právnych úkonoch súvisiacich s mojou osobou
to isté aj pre firmu a zatiaľ mi to stačilo či už pri preberaní pošty, aj v banke pri otváraní firemného účtu, disponovaní s účtom atď....
Zoltán Kovács
05.10.07,19:29
neviem na ktorej pošte to robia na počkanie, ja som na to musela čakať 3 pracovné dni. Ja mám overené splnomocnenie od syna na súkromnú osobu aj na konateľa firmy v znení:
- preberanie pošty (o.i. aj doporučenej, s doručenkou, určené do vlastných rúk)
- zastupovanie v právnych úkonoch súvisiacich s mojou osobou
to isté aj pre firmu a zatiaľ mi to stačilo či už pri preberaní pošty, aj v banke pri otváraní firemného účtu, disponovaní s účtom atď....

Aj v Senci sa to robí na počkanie na pošte.
olybaba
05.10.07,20:00
pozdravujem,
na poste sa vyplni tlacivo a posta vyda karticku - pre fyzicke osoby modru, pre pravnicke zltu,
aj v rožňave sa vydava na pockanie
Marína
06.10.07,07:33
Tak to je dobrý postreh - rada ohľadom tej pošty, ak by som teda šla zajtra, kedy to bude vybavené? Čo tak v prípade skončenia paušalu v orange - v decembri tohoto roku?

Čiže to splnomocnenie bude postačovať vo všeobecnosti napr. sociálka, banka a tak ďalej? Odhliadnúc tú poštu.
Splnomocnenie, ktoré tu prikladám, je použiteľné na preukázanie sa pred všetkými orgánmi. Bohužiaľ niektoré banky si zvyčajne vyžadujú osobitné splnomocnenie na ten-ktorý úkon aj keď takéto splnomocnenie by mali akceptovať.
breckova
12.10.07,06:08
Akú plnú moc je možné použiť na zastupovanie konateľa firmy /v tom čase službne v zahraničí/ v jednaní na stavebnom úrade? Ide o vyjadrenie sa k stavebnému konananiu na susednom pozemku, nakoľko námietky sú možné uplatniť iba pri ústnom konaní.
Ak máte niekto s takýmto poblémom skúsenosti, prosím o radu.