jennyka
04.10.07,21:26
Prosím o radu pre začínajúceho podnikateľa živnostníka v oblasti medzinárodnej nákladnej a osobnej prepravy. Podnikateľ bude prepravovať tovar zo Slovenska do Anglicka, kde si otvorili Slováci obchody s potravinami a pod. hlavne pre slovenských občanov, pracujúcich v Anglicku. Potrebuje poradiť, čo všetko mu pri tejto podnikateľskej činnosti treba, na čo nesmie zabudnúť. Ďakujem za každý príspevok.
kitky
04.10.07,21:08
Nic v zlom Jennyka, ale ako zacinajuci podnikatel v konkretnom odvetvi nemozem cakat, ze si niekto za mna nastuduje vsetko potrebne a zvyrazni mi veci, na ktore si hlavne mam dat pozor. Toto je len na nom, nech si vyhlada potrebne informacie na internete, na uradoch, atd. a az potom ked nebude nejakej konkretnej veci rozumiet, nech sa spyta.Urcite mu niekto poradi.
Ale to na co sa pytas, je jeho zalezitost.
jennyka
07.10.07,20:15
No tiež mám na to podobný názor, len som ostala troška akoby zaskočená, pretože zjavne je presvedčený o tom, že ak sa obrátil na pani, čo by mu mohla robiť účtovníctvo, tak tá automaticky musí vedieť všetko, čo on potrebuje. Len tak pre pokoj duše som sa dočítala v Poradcovi, že v každom prípade má povinnosť vyhotovovania CMR (medzinárodný prepravný list). Ale aj tak ti ďakujem za tvoj príspevok :).