denial
23.02.05,23:38
Dobry den,

viete mi poradit, ak som zivnostnik, aky ma pre mna rozdiel, ak mam v banke ucet podnikatelsky (na zivnost) alebo obycajny na sukromnu osobu (ktory som uz mal davno pred zivnostou) ?
Mozem na hociktory prijimat platby za poskytovane sluzby na zivnost?
Ako to mam potom vykazovat - odkladat vypisy z uctov? A ako pre danovnikov rozlisim na tom nepodnikatelskom ucte, ze ktora platba bola pre zivnost a ktora pre mna ako osobu?

A ak mam ucet v nemeckej banke (aby som mohol prijimat platby v EUR v ramci EU zadarmo - lebo pre slovenske banky to akosi neplati - vraj iba pre tie staty, kde uz maju euro ako narodnu menu), tak mi staci ten nemecky ucet a da sa to nejako jednoducho vykazovat, netreba ziadnu dalsiu pobocku alebo ine veci v Nemecku?

Vdaka za radu.
Zita5
24.02.05,04:41
Na podnikateľské aktivity treba viesť účet zvlášť - samozrejme ak ho máš zriadený na tento účel, výpisy odkladať . Predsa na základe výpisov účtuješ .
To isté sa týka aj zahraničného účtu , ak je zriadený na podnikateľské účely -používať len na tieto účely .
Manual
24.02.05,04:46
Zitka,
A čo Ty nemôžeš spávať ?
Zita5
24.02.05,04:48
Já už pracujem .
Jozef I
24.02.05,05:58
Na podnikateľské aktivity treba viesť účet zvlášť - samozrejme ak ho máš zriadený na tento účel, výpisy odkladať . Predsa na základe výpisov účtuješ .
To isté sa týka aj zahraničného účtu , ak je zriadený na podnikateľské účely -používať len na tieto účely .
Je to niekde v zákone upravené, že musím mať účet podnikateľský? Alebo to vychádza len s tvrdení bánk?
lenkak
24.02.05,06:26
Ak budeš mať pohyby na bankovom účte, ktoré súvisia s podnikaním mal by si mať podnikateľský účet. Ináč či je povinné mať založený podnikateľský účet tu bolo veľa popísané. Skús si poprezerať staršie príspevky.
Zita5
24.02.05,06:37
Ak budeš mať pohyby na bankovom účte, ktoré súvisia s podnikaním mal by si mať podnikateľský účet. Ináč či je povinné mať založený podnikateľský účet tu bolo veľa popísané. Skús si poprezerať staršie príspevky.
Súhlas s lenkak . Já osobne mám klienta , ktorý vôbec nemá podnikateľský účet, ale tržby z príjmu vedie v registračnej pokladnici . Vôbec nevystavuje faktúry . Čiže nie je mu treba . Neber to , že je to zákonom stanovené , ale ak máš príjmy z podnikateľskej činnosti , ktoré Ti idú cez bežný účet, tak tam nemôžeš miešať niečo čo nemá s podnikateľskou činnostou spoločné . Je to Tvoj pohľad na vec . Ty budeš musieť zdôvodňovať daňovým kontrolórom, ake to máš príjmy , resp.výdaje .