willma
05.10.07,09:14
prosím o radu, či sa dá robiť niečo v situácii, obrázok ktorej prikladám. Podotýkam, že mi nejde spustiť ani jedna z ponúkaných možností.
Chobot
05.10.07,07:20
prosím o radu, či sa dá robiť niečo v situácii, obrázok ktorej prikladám. Podotýkam, že mi nejde spustiť ani jedna z ponúkaných možností.

Ak neide spustiť ani v núdzovom režime, tak bohužiaľ najpravdepodobnejšie budú pošahané aelbo vymazané niektoré systémové súbory a zostáva len buď spustiť recovery Windowsu alebo znovu preinštalovať Windows.

Pri novoinštalácii nedaj formátovať disk, tým nestratíš dokumenty, ktoré si tam mala uložené.
willma
05.10.07,07:26
Vďaka, ale ono to má ešte jeden zádrhel, aj keď som vložila inštalačné CD, originál zakúpený s PC , nejako to ani nekýchne :-(
tuxik senior
05.10.07,07:34
ten obrazok nenesie ziadne informacie, ide o systemovy hlasku, pri nabehu Windows XP. tato hlaska sa objavuje velmi casto, aj pri beznom vypadku napajania.
skor by ma zaujimalo co to urobi po zvoleni Spustit beznym sposobom. okamzite nasleduje reset s prebliknutim modrej obrazovky, nabehne aspon prihlasovacia obrazovka, po prihlaseni sa resetuje?
tuxik senior
05.10.07,07:35
Vďaka, ale ono to má ešte jeden zádrhel, aj keď som vložila inštalačné CD, originál zakúpený s PC , nejako to ani nekýchne :-(

v biose nastavit primarnu bootovaciu jednotku CDrom.

pri zapinani pc stlacit klavesu Delete. a hladat First Boot device. ked napisete aky mate bios tak napiseme celu cestu :-)
willma
05.10.07,07:51
spustí sa obrazovka ako pri nabiehaní prebehnú neajké systémové údaje a potom nabehne obrazovka, ktorú som pripojila. Pri Spustiť bežným spôsobom sa to po reštarte opakuje, jednoducho sa nedostanem ďalej
duves
05.10.07,08:06
Mam x pocet preinstalacii windowsov za sebou. Myslim, ze bude rozumne vybrat disk, na inom pozalohovat co treba urobit novu instalacii po preformatovani disku.
willma
05.10.07,09:25
Mam x pocet preinstalacii windowsov za sebou. Myslim, ze bude rozumne vybrat disk, na inom pozalohovat co treba urobit novu instalacii po preformatovani disku. Fajn, varím dobrú kávu :D .
duves
05.10.07,11:23
Fajn, varím dobrú kávu :D .
Uf, tak to by som doma nevysvetlil.
willma
05.10.07,11:31
Uf, tak to by som doma nevysvetlil.
Kľudne prídi aj s polovičkou, mi ťa trošku poohovárame a ty sa budeš zatiaľ venovať PC :D :D :D
3MMM
07.10.07,09:13
Ahojte,
Mám problém s pripájaním príloh do e-mailu, vždy keď sa o to pokúsim zamrzne mi PC. Taktiež mi nejdú pripájať fotky na internet (tiež mi zamrzne PC), mohli by ste mi prosím niekto poradiť ako tento problém vyriešiť? ďakujem.
willma
08.10.07,07:14
nejakou náhodou som sa dostala k tomuto údaju: Bios version P4V88 BIOS P1.60. A inak po odpojení HD sa PC snažil nainštalovať Wind. ale po opätovnom pripojení sa na mňa vybodol .
duves
08.10.07,07:45
nejakou náhodou som sa dostala k tomuto údaju: Bios version P4V88 BIOS P1.60. A inak po odpojení HD sa PC snažil nainštalovať Wind. ale po opätovnom pripojení sa na mňa vybodol .
P4V88 je typ matičnej dosky v tvojom PC a nie je to pouzitelne pre riesenie problemu:
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=p4v88
Apropo, ty na pentiu 4 mas akoze nieco ako win98, ci ME?
Preco nie XP-ko?
willma
08.10.07,09:43
mám XP :-(, a aj tak som z toho všetkého jeleň, zatiaľ mi to vychádza tak, že kúpim nový HD a ten pôvodný uložím k ľadu a vo vhodnej dobe ho dám zreparovať.
duves
08.10.07,10:56
mám XP :-.
Tak spusti instalacne CD a urob opravu operacneho systemu.


zatiaľ mi to vychádza tak, že kúpim nový HD a ten pôvodný uložím k ľadu a vo vhodnej dobe ho dám zreparovať.
HDD zreparovat? a ako?
Novy disk moze byt aj SATA II, mas tam 2 rozhrania na pripojenie takych diskov.
willma
08.10.07,11:24
Já veru neviem, ja som len užívateľ, a ten PC nie je blbuvzdorný :mee: :mee: :mee:
duves
08.10.07,12:37
Pockaj, teda nevies nastartovat z CD/DVD mechaniky?
willma
08.10.07,12:48
po odpojení HDD, začne nabiehať nová inštalácia, ale domnievam sa, že vzhľadiom k tomu, že to je odpojené, nemôže pokračovať. Po napojení HDD späť, PC reštartuje a som pri tej peknej čiernej obrazovke foto ktorej som prikladala na úvod.
duves
08.10.07,12:55
po odpojení HDD, začne nabiehať nová inštalácia, ale domnievam sa, že vzhľadiom k tomu, že to je odpojené, nemôže pokračovať. Po napojení HDD späť, PC reštartuje a som pri tej peknej čiernej obrazovke foto ktorej som prikladala na úvod.
Takze, HDD musi byt zapojeny VZDY!

Ak chcete systém Windows XP preinštalovať spustením počítača z disku CD so systémom Windows XP, postupujte nasledovne:
1. Vložte disk CD so systémom Windows XP do jednotky CD-ROM alebo DVD-ROM počítača a potom reštartujte počítač.
2. Keď sa na obrazovke zobrazí hlásenie o možnosti zavedenia z disku CD po stlačení ľubovoľného klávesu, stlačte ľubovoľný kláves, aby sa počítač spustil z disku CD so systémom Windows XP.

Poznámka: Počítač musí byť nakonfigurovaný tak, aby ho bolo možné spustiť z jednotky CD-ROM alebo DVD-ROM. Ďalšie informácie o konfigurácii počítača pre spúšťanie z jednotky CD-ROM alebo DVD-ROM nájdete v dokumentácii k počítaču alebo vám ich poskytne výrobca počítača.
Standartne sa to robi cez klaves "Delete" a dostanes sa do nastaveni BIOS. Treba aktivovat prve zariadenie na zavedenie OS ako CD ROM. Vystup, zavri nastavenie BIOS-u a potvrd zmeny. Nastava restart.
3. Na obrazovke Vitajte v systéme Windows XP sa zobrazí nasledovné hlásenie:
Táto časť inštalátora pripraví systém Windows XP spoločnosti Microsoft na spustenie na vašom počítači.

Ak chcete spustiť inštaláciu systému Windows XP, stlačte kláves ENTER.

Ak chcete opraviť inštaláciu systému Windows XP pomocou konzoly na obnovenie, stlačte kláves R (TOTO BUDE TVOJA VOLBA, NIE INA!!!)

Ak chcete ukončiť inštaláciu bez inštalácie systému Windows XP, stlačte kláves F3.
Stlačením klávesu ENTER nainštalujte systém Windows XP.
4. Na obrazovke Licenčná zmluva systému Windows XP prijmite licenčnú zmluvu stlačením klávesu F8.
5. Uistite sa, že v poli je vybratá aktuálna inštalácia systému Windows XP, a stlačením klávesu R opravte systém Windows XP.
6. Pomocou pokynov na obrazovke preinštalujte systém Windows XP. Po opravení systému Windows XP sa pravdepodobne zobrazí výzva na opätovnú aktiváciu vašej kópie systému Windows XP.
willma
09.10.07,05:34
Vďaka za radu, dnes popoludní vyskúšam a buď poďakujem ešte raz a tentokrát z domu, alebo zajtra budem pokračovať v riešení :)
willma
10.10.07,05:31
tak to vyzerá, že počítač mi ukázal, že na mňa kašle úplne, včera nešiel spustiť vôbec. Vyzerá to na odborný servisný zásah, ktorému som sa chcela vyhnúť.
duves
10.10.07,05:35
To sa mi nehce verit. Vtedy aspon nastaroval a teraz nie? Treba pozriet pripojenie, ci niekto nieco nevypol a pod.
willma
10.10.07,06:26
no do blondíny ;) nemtavej mám ďaleko, všetko som prekontrolovala. zasvieti sa zelená kontrolka a tým to končí, vôbec neštartuje, po odpojení HDD aspoň naštartuje, ale to mi je asi figu platné :-(((
Chobot
10.10.07,07:23
no do blondíny mám ďaleko, všetko som prekontrolovala. zasvieti sa zelená kontrolka a tým to končí, vôbec neštartuje, po odpojení HDD aspoň naštartuje, ale to mi je asi figu platné :-(((

A bez pripojeného HDD ti aspoň nabehne BIOS? Ak áno, tak to vyzerá, že ti HDD odišlo do bažin....:mee: .

Treba asi kúpiť nové HDD a nainštalovať Win.
willma
10.10.07,09:08
A bez pripojeného HDD ti aspoň nabehne BIOS? Ak áno, tak to vyzerá, že ti HDD odišlo do bažin....:mee: .

Treba asi kúpiť nové HDD a nainštalovať Win. no nabieha mi tam niečo, mám inštalačné CD v mechanike, a pokaždé sa spustí inštalácia-samozrejme bez HDD- ešte že som stihla foto na CD uložiť. Nebude sa dať z neho nijakovsky nič vydolovať?
Chobot
10.10.07,10:04
no nabieha mi tam niečo, mám inštalačné CD v mechanike, a pokaždé sa spustí inštalácia-samozrejme bez HDD- ešte že som stihla foto na CD uložiť. Nebude sa dať z neho nijakovsky nič vydolovať?

To sa teraz nedá povedať, nakoľko je poškodený. Možno má len poškodenú alokačnú časť. Inak vždy sa dá z HDD niečo dostať, je to len otázka peňazí. Firmy zaoberajúce sa záchranou dát dokážu aj z úplne nefunkčného disku, či disku, ktorý sa zahral na potápača dostať uričté percento údajov. Stojí to však nemalé peniaze - niekedy môžu byť náklady aj cez 5.000 SKK, či ešte viac.

Ak budeš mať nový disk, treba ten starý pripojiť a uvidíš, či nejako reaguje. Potom skúsiť nejaký rocovery program (napr. Easy Recovery - má aj testovaciu verziu, na jedno použitie ti stačí). Ak nič, tak potom sa ozvi, skúsime ďalšie kroky.
willma
10.10.07,10:19
tak jo idem kúpiť nový HDD, skúsim s tým pohrať a uvidíme ako ďalej- inak zatiaľ samozrejme veľké ďakujem za rady a trpezlivosť všetkým.
duves
10.10.07,11:55
Ten povodny HDD ten dat do ineho pc a clovek az potom zisti co a ako. Zachrana dat z HDD je dost draha sranda. Tusim niekedy viac ako cena noveho disku.
duves
10.10.07,11:56
Ten povodny HDD treba dat do ineho pc a clovek az potom zisti co a ako. Zachrana dat z HDD u autorizovanych firiem je dost draha sranda. Tusim niekedy viac ako cena noveho disku.
Miminko
10.10.07,12:11
ak máš záujem manžel by sa ti na to pozrel
willma
10.10.07,12:29
ak máš záujem manžel by sa ti na to pozrel Super, potešilo by, ale aj tak idem investovať do druhého HDD:)
Miminko
10.10.07,12:32
a vedela by si sa zastaviť????
willma
10.10.07,12:37
a vedela by si sa zastaviť???? Poslala som ti SS
Miminko
10.10.07,12:39
zatiaľ mi nič neprišlo
willma
10.10.07,12:40
príde určite
Miminko
10.10.07,12:41
tak to dúfam.... som síce registrovaná od 2005 ale používať som to začala len nedávno
willma
10.10.07,12:45
poslala som aj odpoveď na tvoju skúšku, alebo kam by som teda mala prísť? ale to asi skutočne SS.
Miminko
10.10.07,12:51
poslala som ti na seba kontakt ak budeš mať záujem tak zavolaj
willma
10.10.07,12:52
super, mám uložené, predbežne to vidím na zajtra popoludní, ešte sa ozvem. vďaka.
Miminko
10.10.07,12:55
rado sa stalo a nie je vôbec zač.... dúfam, že ti s tým nejako pomôžeme
habka
10.10.07,17:28
skus vybrať cd, disketu, prípadne usb kľúč.ak by to nepomohlo, treba preinštalovať windows.cau
willma
11.10.07,05:50
skus vybrať cd, disketu, prípadne usb kľúč.ak by to nepomohlo, treba preinštalovať windows.cau Keď to zblblo nebolo v PC zapojené ani vložené nič z toho čo si spomínal/a, pre mňa ako užívateľa aj keď s odbornou podporou sú vyčerpané všetky možnosti priviesť PC k rozumu - posledný pokus bude dnes popoludní. :)