funny10
05.10.07,14:21
Prosím o radu.

Mám PP na dobu určitú do 12/2007. Od februára 2007 som PN.

PP sa skončí uplynutím uvedeného dňa na pracovnej zmluve?

Prečo zamestnanec ktorý má PP na dobu určitú nie je chránený ako iný zamestnanci u ktorých je daný zákaz výpovede, pokiaľ sú na PN. Len tu nejde o výpoveď, ale o skončenie pracovného pomeru.

Ďakujem za odpovede.
Zoltán Kovács
05.10.07,12:24
Prosím o radu.

Mám PP na dobu určitú do 12/2007. Od februára 2007 som PN.

PP sa skončí uplynutím uvedeného dňa na pracovnej zmluve?

Prečo zamestnanec ktorý má PP na dobu určitú nie je chránený ako iný zamestnanci u ktorých je daný zákaz výpovede, pokiaľ sú na PN. Len tu nejde o výpoveď, ale o skončenie pracovného pomeru.

Ďakujem za odpovede.

Ak máš prac.pomer na dobu určitú tak tá končí uplynutím doby na ktorú bola uzavretá. PN nemá vplyv na ukončenie.
jamis
05.10.07,12:27
Prosím o radu.


Prečo zamestnanec ktorý má PP na dobu určitú nie je chránený ako iný zamestnanci u ktorých je daný zákaz výpovede, pokiaľ sú na PN. Len tu nejde o výpoveď, ale o skončenie pracovného pomeru.

Ďakujem za odpovede.
Pracovník je chráneký na PN pred výpoveďou, v Tvojom prípade nejde o výpoveď, ale o skončenie PP. PP by predsa skončil i keby si nebola PN.
funny10
05.10.07,12:32
HM, keby že nie som na PN, tak viem na 100% že by neskončil, ale museli by ho predĺžiť, nakoľko už bol tri krát predlžovaný na dobu určitú počas troch rokov.
jamis
05.10.07,12:35
A si si až taká istá ?
Zoltán Kovács
05.10.07,12:37
HM, keby že nie som na PN, tak viem na 100% že by neskončil, ale museli by ho predĺžiť, nakoľko už bol tri krát predlžovaný na dobu určitú počas troch rokov.

Na 100% iba ak to máš už na papieri.
funny10
05.10.07,12:39
Nejdem sa hádať, viem čo vravím.
Ale aj tak si myslím, že to nie je fér. Nikto si predsa chorobu nespôsobí náročky sám.
funny10
05.10.07,12:41
A si si až taká istá ?

áno som si až taká istá.
to bolo dohodnuté už predtým. len sa to všetko skomplikovalo a posr.. čo už no.

len potom aj tak neviem, kde mám vlastne ísť, keď skončím nezamestnaná :mad:
na úrad práce, nahlásiť to len do sociálnej poisťovne alebo čo.
Zoltán Kovács
05.10.07,12:44
Nejdem sa hádať, viem čo vravím.
Ale aj tak si myslím, že to nie je fér. Nikto si predsa chorobu nespôsobí náročky sám.

Ani ja sa nehadam, len mam skusenosti so sľubmi od zamestnávateľov.
funny10
05.10.07,12:49
Ani ja sa nehadam, len mam skusenosti so sľubmi od zamestnávateľov.

Nerobím tam jeden mesiac..teda nerobila som :mad: a verejná služba je iné ako súkromník...
jamis
05.10.07,13:01
Nerobím tam jeden mesiac..teda nerobila som :mad: a verejná služba je iné ako súkromník...


Ak to máš tak isté, tak potom nie je problém aby Ťa znovu zamestnali po skončení PN.