ANNA
24.02.05,07:54
Chcem Vás poprosiť: Maté niekto skúsenosti s obchodovaním s devízovými hodnotami? Ide o prípad. Spoločnosť platí platby do zahraničia v USD. Oslovila ma spoločnosť, ktorá mi navrhuje obchodovanie - teda prevedenie týchto platieb prostredníctvom ich spoločnosti. Ponúkajú mi lepšie kurzy a menšie poplatky. Máte niekto s týmto skúsenosti? Ďakujem za cenné rady.
daytrading
14.03.05,21:54
Nazdar,

ja obchodujem okrem ineho aj na devizovych trhoch. Ak chces trosku mi to viac opis napr. cez board mail, co ti kto ponukol a pod. Kedze nie som na Slovensku, o slovenskych spolocnostiach vela prehladu nemam.
malypodnikatel
30.03.10,08:04
skor ako by som dal peniaze takejto firme zistil by som si co su zac, ake zaruky poskytuju , kto za nimi stoji, akych maju klientov a podobne.

Nizsie ceny mozu zial znamenat aj podvod, ale nemusia. Prevody cez banky su istota ze tie peniaze dojdu v poriadku tam kam maju, aj ked mozno za vyssiu sumu. Otazkou je ci sa to oplati usetrit niekolko eur ale mozno riskovat stratu vacsej sumy...

Ak ale firma je etablovana nejaku dobu, ma klientov, ponuka urcite zaruky a podobne tak urcite stoji za to ich skusit.
BLINDSIDE
30.03.10,15:20
:) môžeš si zisťovať vieš čo... Pointa je v tom, že su to sprostredkovateľské firmy. Ty prevedieš devízy, valuty to je jedno s čím obchoduješ na zahraničnú firmu, ktoré sa skrývajú cez Cyprus až po Gibraltar, ktorý začína byť najzaujímavejší, keďže patrí do EU a je súčasťou poistnej schémy EU. Ty prestávaš mať kontrolu nad tokom svojich aktív. Všetky zmluvy sú v angličtine, obchodnej angličtine :) Mal by si s azamerať na body obsahujúce tieto slová:

MARKET ORDER - je okamžitý nákup alebo predaj BUY/SELL, určitej meny v danej sekunde za trhovú cenu.
ENTRY ORDER - je plánovaný budúci nákup alebo predaj BUY/SELL, obchod sa sám zapne na zadanej pozícií keď až trh dovŕši tebou nadstavenú cenu.
STOP - je príkaz pre obmedzenie výšky straty, ktorý si nastavíte podľa toho, akú veľkú stratu ste ochotný/á akceptovať. V danom bode sa obchod sám následne vypne na zadanej pozícií nastavenej straty.
LIMIT - je príkaz pre obmedzenie výšky zisku, ktorý si nastavíš podľa toho, aký veľký zisk očakávaš a akceptuješ. V danom bode sa obchod sám následne vypne na zadanej pozícií - nastavenom zisku.
Vysoká likvidita
Predať alebo kúpiť akúkoľvek menu je možné každú sekundu, preto sú devízy najlikvidnejšia forma investície. Pri kúpe akcií sa môže investorovi stať, že mu ostane len bezcenný papier skrachovanej spoločnosti. Pri investovaní do nehnuteľností, fondov alebo cenných papierov, môžeš mať kapitál viazaný na dlhé obdobie. Na devízovom trhu je hotovosť plne dostupná na konci každého obchodného dňa, preto táto neporaziteľná likvidita láka mnohých investorov.
Vysoká ziskovosť
Pri devízovej transakcii môžeš nakupovať jednu menu a predávať druhú. Existuje pre teba potenciál zisku vždy, aj keď trh stúpa, alebo klesá. Investor má k dispozícií finančnú páku (leverage), v pomere až 1:200 a umožňuje mu to otvárať omnoho viac obchodov so zapojením menšieho kapitálu a dosiahnuť tak nadpriemerné zisky, alebo všetko stratiť.
Mikael
30.03.10,19:00
ANNA

zda sa mi ze si sa pytala na nieco ine ako si sa dozvadala z prispevkov. ak som to spravne pochopil tak ta oslovila spolocnost, ktora ma lepsie podmienky vymennych kurzov ako su vymenne kurzy v bankach. nieco ako zmenaren . jedine co mozes spravit je dostatocne si overit co je to za spolocnost. zrejme tiez ponukali lepsie podmienky pri transferoch ako je transfer cez banku, problemom je ze v banke nevies kolko ta tranzakcia bude stat dopredu, niekedy to moze byt viac a niekedy menej . pretoze ani sama banka nedokaze ovplyvnit ked posiela peniaze, cez kolko dalsich bank sa transfer uskutocni. ak je to skutocna seriozna spolocnost, bude vediet presne povedat a vydokladovat svojich partnerov v zahranici. tym treba zavolat a overit zmluvneho partnera tory sluzbu ponuka. sprav si analyzu kolko prostriedkov rocne do zahranicia od Vas ide a porovnaj podmienky ktore ti banka ponuka z ponukou spolocnosti. vsetko treba mat na papieri a vsetko sankcionovane. ucet rozhodne drz na svoje meno. nikomu neposli ani cent dopredu.

tento biznis moze byt zaujimavy, a partner seriozny, ale je to skutocne velmi mala sanca.ak ta oslovil nejaky dealer od obchodnika z CP na bchodovanie z menami. tak na to radsej ani nereaguj.
Mikael
30.03.10,19:06
BLINDSIDE

v tych definiciach si sa trosku pomylil . dobre si napisal len co znamena market order.

ziadny flame prosim , je to len upozornenie . definicia 2-3-4 je ina. da sa najst na nete.