grupe
05.10.07,19:36
Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť. Mám v pracovnom pomere zamestnanca, ktorý začal pracovať v novom mesiaci aj na dohodu o vykonaní práce, z ktorej má príjem nižší ako 5 tis. Sk. Podľa vás sa z tohto príjmu strhne daň preddavková alebo zrážková? Ja si myslím, že keďže má u nás podpísané vyhlásenie, mali by sa mu všetky príjmy zdaňovať preddavkovou? Čo myslíte a čo v tom prípade, že mzdový program neumožňuje zraziť mu to preddavkom: ? Ďakujem
Paula
05.10.07,17:49
Daň sa zráža preddavkovo z oboch príjmov spolu (ak výjde), teda nie osobitne z TPP a dohody.
grupe
05.10.07,18:08
Ja si to tiež myslím, len kolegyňa, ktorá robí mzdy tvrdí, že program jej neumožňuje pridať dohodu k pracovnému pomeru a vypočítať mzdu. Musí ho nahrať ako nového zamestnanca a automaticky jej z dohody ráta zrážkovú daň. Je to program Olymp(Kros) , je to nejak možné??
olio
05.10.07,19:27
Ak zamestnanec poberá u toho istého zamestnávateľa súčasne príjem na základe pracovného pomeru aj dohôd v tom istom mesiaci sa posudzujú tieto príjmy spolu. Dopĺňam ešte, že u každého zamestnávateľa sa tieto príjmy posudzujú osobitne. Tzn., že zamestnanec môže mať v jednom mesiaci viac takýchto príjmov do 5000,- Sk od viacerých zamestnávateľov, ktoré sa zdaňujú zrážkovou daňou
grupe
06.10.07,10:50
to je úplne samozrejmé, že u každého zamestnávateľa sa to posudzuje samostatne, nedokážem si ani predstaviť , že by to bolo inak.....otázka ale znela inak.....poradí niekto??
Janca
06.10.07,11:35
Ak zamestnanec poberá u toho istého zamestnávateľa súčasne príjem na základe pracovného pomeru aj dohôd v tom istom mesiaci sa posudzujú tieto príjmy spolu. Dopĺňam ešte, že u každého zamestnávateľa sa tieto príjmy posudzujú osobitne. Tzn., že zamestnanec môže mať v jednom mesiaci viac takýchto príjmov do 5000,- Sk od viacerých zamestnávateľov, ktoré sa zdaňujú zrážkovou daňou

Súhlasím, lebo Tvoja otázka bola na problém zdaňovania, ak máš problém so SW - doporučujem zadať otázku v téme o programe OLYMP alebo zavolať do KROS-u.
veronikasad
07.10.07,12:34
Ja si to tiež myslím, len kolegyňa, ktorá robí mzdy tvrdí, že program jej neumožňuje pridať dohodu k pracovnému pomeru a vypočítať mzdu. Musí ho nahrať ako nového zamestnanca a automaticky jej z dohody ráta zrážkovú daň. Je to program Olymp(Kros) , je to nejak možné??
Robím s OLYMPOM a nevidím v tom žiadny problém. Dáš si vygenerovať mzdu zamestnanca,cez oprav vojdeš do vygenerovanej mzdy a pridáš položku 60 "Dohoda o vykonanej práci", kde si zadáš odpracované dni a hod. a mzdu. .

---------
Veronika
grupe
07.10.07,13:52
Ďakujem pekne, pomohli ste mi.:)
kkllc
27.04.11,06:03
U zamestnanca na HPP,(min. mmzda) ktorý poberá výsluhový dôchodok sa platí zo mzdy preddavková daň, alebo zrážková?

Nemá podpísané vyhlásenie, lebo príjem z výsluhového dôchodku je vyšší ako NČZD.
veronikasad
27.04.11,06:04
U zamestnanca na HPP,(min. mmzda) ktorý poberá výsluhový dôchodok sa platí zo mzdy preddavková daň, alebo zrážková?

Nemá podpísané vyhlásenie, lebo príjem z výsluhového dôchodku je vyšší ako NČZD.
zrážková daň je od 1.1.2011 zrušená
dopravca
05.09.11,05:18
Pekne prosím, v Júli som mal zamestnanca, dohodára, ktorý nemal podpísané vyhlásenie. Jeho príjem činí 100 eur. Čo som mal urobiť vzhľadom k dani z príjmu ? ďakujem
Tweety
05.09.11,05:19
Pekne prosím, v Júli som mal zamestnanca, dohodára, ktorý nemal podpísané vyhlásenie. Jeho príjem činí 100 eur. Čo som mal urobiť vzhľadom k dani z príjmu ? ďakujem
Zraziť mu daň zo závislej činnosti, a kedže už nemáme zrážkovú, tak preddavkovo.
dopravca
05.09.11,05:34
čiže DÚ to oznámim až vo štvrťročnom prehľade v oktobri
Tweety
05.09.11,05:34
čiže DÚ to oznámim až vo štvrťročnom prehľade v oktobri
ÁNo, ale zrážku si mal urobiť do piateho dňa, od vyplatenia odmeny.
dopravca
05.09.11,05:42
odmena bola vyplatená 31.8.11, takže dnes. či?
Tweety
05.09.11,05:44
odmena bola vyplatená 31.8.11, takže dnes. či?
To áno, dnes.