Alexandra23
05.10.07,21:08
Dobry den.Prosim poradte mi.Moj priatel ma 23 rokov a od detstva ma velke rodinne problemi.Otca mu zabili,mama je alkoholicka a tak si nemohol dokoncit strednu skolu.Nieje zamestnany ani na urade prace.Zije v dome mamy a jej terajsieho manzela.On vsak dnes vymenil zamok na dverach a jednoducho ho nepusti naspat.Mohol to urobit?Co mame teraz robit?prosim poradte nam niekto.:mee: Dakujem
Zoltán Kovács
05.10.07,19:28
Dobry den.Prosim poradte mi.Moj priatel ma 23 rokov a od detstva ma velke rodinne problemi.Otca mu zabili,mama je alkoholicka a tak si nemohol dokoncit strednu skolu.Nieje zamestnany ani na urade prace.Zije v dome mamy a jej terajsieho manzela.On vsak dnes vymenil zamok na dverach a jednoducho ho nepusti naspat.Mohol to urobit?Co mame teraz robit?prosim poradte nam niekto.:mee: Dakujem

Málo informácii. Ak ten dom v ktorom žijú bolo v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov (1.manžela) a matky, potom po smrti malo prrebehnúť dedičské konanie, v ktorom mal tvoj priateľ určitú časť domu zdediť. Ak to je tak, potom je spoluvlastníkom domu a má rovnaké práva a povinnosti (právo užívať si svoj majetok, povinnosť dbať o to aby jeho hodnota neklesala napr. s udržiavaním) ako ostatní spoluvlastníci.
ajobs
05.10.07,21:05
Dobry den.Prosim poradte mi.Moj priatel ma 23 rokov a od detstva ma velke rodinne problemi.Otca mu zabili,mama je alkoholicka a tak si nemohol dokoncit strednu skolu.Nieje zamestnany ani na urade prace.Zije v dome mamy a jej terajsieho manzela.On vsak dnes vymenil zamok na dverach a jednoducho ho nepusti naspat.Mohol to urobit?Co mame teraz robit?prosim poradte nam niekto.:mee: Dakujem

Okrem toho, čo v právnej rovine radí smith je, že tvoj priateľ by mohol začať reálne uvažovať, čo so životom. To, že prežil možno tažké životné skúšky (smrť otca, osud mamy) ho automaticky nediskvalifikuje zo života spoločnosti. Nech ukončí strednú školu (ak má vôľu) a nech začne pracovať - nevieme, prečo nepracuje a prečo nie je ani evidovaný na úrade práce ?
Treba začať reálne žiť.
iveta22
06.10.07,07:17
Nech si na http://www.katasterportal.sk/kapor/ zistí, či náhodou nie je spoluvlastníkom bytu a podľa toho sa zariadi. Pokiaľ je uvedený na nájomnej zmluve, čo si zistí u vlastníka bytu /ak nie je byt v osobnom vlastníctve jeho a matky/, potom má taktiež právo v byte bývať. Keďže je však už zrejme dospelý, mal by sa podieľať aj na úhrade nákladov na bývanie. Možno v tom bol práve problém, prečo ho z bytu chcú preč. Treba však naozaj začať riešiť svoj život. Pracovať je nutné za každú cenu a doporučujem tiež zvážiť príp. aj odsťahovanie za prácou a v meste práce si pohľadať podnájom. Ak by bol problém nájsť len 1 izbu, alebo lacný byt, treba napr. skúsiť cez inzerát v novinách alebo na internete nájsť spolubývajúceho. Každý sme si strojcom svojho života a nemôžeme sa spoliehať na iných, pokíaľ sme zdraví. Ani rodičom nemožno zostať nasilu "na krku". Treba sa jednoducho starať o seba a nečakať na to, že ho bude matka, alebo štát živiť. Bohužiaľ, dnes je život veľmi ťažký pre väčšinu ľudí. Držím mu palce a Ty sa ho snaž v dobrom slova zmysle prebudiť a príp. ho povzbudzovať.
Alexandra23
09.10.07,21:21
Dakujem vam vsetkym za rady.Kiez by to s nim slo tak lahko.Vsetci rozmyslate podobne ako ja.Len on je nejak mimo.Ale posnazim sa.