Gong
05.10.07,23:36
Ahojte potrebujem prosím pekne poradiť z nasledovným problémom. Z Vszp mi prišiel list, aby som podala dodatočné roč.zúčt. za SZČO za rok 2005. Ide o konateľa v s.r.o. v tom roku, ktorý je z Chorvátska. Za konateľstvo nebral odmenu, ale do zdrav.poisťovne mesačne platil minimum 910Sk. Bol poistený od 1.1.2005-31.8.2005. Takže teraz chcú, aby som za toto obdobie podala roč.zúčtovanie. Lenže o dotyčnom nič viac neviem. Takže by som Vás chcela poprosiť. Musím vyplniť určite tlačivo typu B. Neviem, aké rodné číslo mu mám do roč. zúčtovanie napísať, povolenie na pobyt tu už dávno nemá. Takže s týmto potrebujem poradiť. Potom, čo mám dať r.28 v RZ, keď konateľ nepoberal odmenu? Aby som mohla vypočítať prepl. alebo nedoplatok. Veľmi pekne by som Vás chcela poprosiť o pomoc s vyplnením tohto RZ.
Ďakujem
Gong
Gong
06.10.07,06:13
prosím viete mi s tým poradiť?:mee:
hanelie
06.10.07,06:35
prečo by si ty mala robiť RZZP?
do ZP by som napísala skutkový stav veci /že nemáš nacionále, a iné/ nemali náhodou kontaktovať priamo tú osobu?
Gong
06.10.07,10:06
Lebo list prišiel do našej kancelárie, on mal u nás prechodný pobyt. A ja som za neho vybavovala tieto veci, lenže na roč.zúčt. som akosi pozabudla. A teraz je už od 8/2006 mimo SR a nemám s ním kontakt.
hanelie
06.10.07,10:14
Zodpovednosť za podanie RZZP má ale on, ale radšej by som sa poradila priamo v ZP ako postupovať