gabriska
06.10.07,11:43
Zdravim vas, stalo sa uz niektorej z vas, ze ste boli tehotna bez toho, aby vam test po viacnasobnom opakovani (samozrejme vzdy novy test, s cas. odstupom par dni a po vynechanej menstruacii) ukazal negativny vysledok?
gabriska
06.10.07,11:16
Hej, no tak, nikto sa nenajde???:confused:
Danila
06.10.07,11:25
Hej, no tak, nikto sa nenajde???:confused:gabriska, ja som takto kedysi kričala na husičky. A tu keďže nie každá téma zaujme, tak musíš byť aj trošku trpezlivá. Moje tehotenstvo bolo také beztestové, lebo boli časy, keď sme sa na túto udalosť v očakávaní tešili. U teba to bude asi o testoch po záruke. Inak si to neviem predstaviť. Len teraz neviem, či sa vlastne tešíš, alebo si sklamaná.:) :) :) .
gabriska
06.10.07,11:39
gabriska, ja som takto kedysi kričala na husičky. A tu keďže nie každá téma zaujme, tak musíš byť aj trošku trpezlivá. Moje tehotenstvo bolo také beztestové, lebo boli časy, keď sme sa na túto udalosť v očakávaní tešili. U teba to bude asi o testoch po záruke. Inak si to neviem predstaviť. Len teraz neviem, či sa vlastne tešíš, alebo si sklamaná.:) :) :) .
Tak teraz som sa takmer urazila... neviem preco vztahujes tu temu prave na mna, bola to len otazka do eteru.A pokial ide o mna, samozrejme zeby som sa potesila a este ako, keby si si precitala niektore moje prispevky, bolo by ti to jasne.
Danila
06.10.07,13:55
Tak ak si iba sprostredkovateľ otázky, na teba sa vzťahuje len môj nesúhlas s takým nevhodným pokrikom na tých, od ktorých čakáš stanovisko. Aj keď občas sa vieme nedohodnúť, snažíme sa o to slušne. Ostatné ako som napísala.:)
Monika Kováčová
06.10.07,14:15
Hej, no tak, nikto sa nenajde???:confused:

hej veru nikto!!!
danushka
06.10.07,14:24
Všetky chceme rovnaký výsledok tehotenského testu: - presný! Reklamy sľubujú hory, doly: test je zaručene presný už týždeň pred očakávaným menzesom, ... potvrď svoje tehotenstvo už o 7 dní skôr- stopercentne presný výsledok. Koľko je na týchto tvrdeniach „z príbalových letákov“ pravdy?

Tehotenské testy registrujú prítomnosť tehotenského hormónu hCG. Test vyjde pozitívny, ak je v moči hladina hormónu hCG dostatočne vysoká na to, aby ju test zaregistroval .Táto hladina sa bežne označuje ako citlivosť testu. Rôzne testy majú rôznu citlivosť. Klasický tehotenský test má citlivosť okolo 100mIU/ml (mili-medzinárodnych jednotiek na mililiter), tie, čo tvrdia, že sú „ skoré“ , zaregistrujú už 25mIU/ml. A všetko medzi tým.

Hormón hCG, (human chorionic godanontropin), je vylučovaný embryom po uhniezdení. Uhniezdenie oplodneného vajíčka nastane niekedy medzi 5. a 10. dňom po oplodnení. Priemerná koncentrácia tohto hormónu je uvedená v tabuľke podľa počtu dní po uhniezdení.

Počet dní po ovulácií (uhniezdenie 7 dní po ovulácií) Priemerná hodnota HCG Rozpätie do ktorého väčšina žien spadá
14 (deň, kedy spravidla začne menzes) 48 mIU/ml 17-119 mIU/ml
15 59 mIU/ml 17-147 mIU/ml
16 95 mIU/ml 33-223 mIU/ml


Test negatívny a menzes nikde! Vezmime si dva príklady.

Prvej žene nastala ovulácia v 14. deň. Embryo sa jej uhniezdilo 5 dní po ovulácii a hCG hodnoty jej stúpajú rýchlo. Čiže už tri dni po uhniezdení, čo je skoro týždeň pred tým, ako očakáva menzes, jej v prípade že použije citlivý tehotenský test vyjde pozitívny test. U druhej ženy ovulácia nastala v 21. deň cyklu. Embryo sa jej uhniezdilo 10 dní po ovulácii a hCG hodnoty jej stúpajú pomaly. Dajme tomu, že až 5 dní po uhniezdení má okolo 25 IU/ml. Čiže aj ten najcitlivejší test môže zaznamenať tehotenstvo až v 36. deň. V tomto prípade je teda zbytočné testovať v 28. deň, lebo embryo ešte nie je uhniezdené, k tehotenstvu ešte nemusí dôjsť. Aby to nebolo málo komplikované, ovulácia nemusí vždy nastať v ten istý deň cyklu. Ak sa žene omešká ovulácia (napr. kvôli chorobe, stresu) až do 35. dňa cyklu a ona testuje v 28. deň, samozrejme, že test bude negatívny.

Ak už ovulácia nastala, a nedošlo k oplodneniu, menzes nastane okolo 14-16 dní po ovulácií. Napriek mýtom, stres za týchto podmienok menzes neoddiali.

Ak viete presne, kedy ste mali ovuláciu, 10-12 dní po ovulácií by citlivý test mohol určiť tehotenstvo. Ak chcete spoľahlivý výsledok, počkajte s testovaním, kým menzes mešká aspoň dva dni. Samozrejme, ak máte nepravidelný menzes, tento deň možno určiť iba nepresne. A ak sa ovulácia oneskorila alebo vôbec netušíte, kedy nastala, je to všetko len hádanka.

Skúste si všímať, či nepozorujete príznaky tehotenstva, až potom testovať. Ak máte negatívny výsledok, počkajte 2 dni a test zopakujte. Ak do dvoch týždňov nedostanete menzes, nemáte v tom období nechránený styk a test je stále negatívny, s najväčšou pravdepodobnosťou nie ste tehotná.

Gabriska, tu som Ti niečo priložila...vygooglené :)
Ale, s takýmito pochybnosťami ako uvádzaš, by som si šla po odpoveď k lekárovi, predsa len ...krv nie je voda ani moč :)
gabriska
06.10.07,16:02
danushka, vdaka za trochu odborneho slova, presne tento text sa nachadza na takmer kazdej www stranke, tykajucej sa uvedenej problematiky. Predsa len, asi toto nie je moc vhodna stranka na rozoberanie takejto temy, kedze toto nie je forum a niektori su z toho zbytocne frustrovani... Ja osobne nie som odkazana na "rozumy" cudzich ludi, zatial mi vzdy stacil ten moj. Len ma zaujimalo, kedze v dnesnej dobe je trh presyteny vsakovakymi 100% spolahlivymi testami, ci sa predsa len nenajde niekto, kto by mal taku skusenost, ako som opisovala. Prosim preto vsetkych poradakov, nevybocujte od temy, piste psm k teme, vyhneme sa zbytocnej konfrontacii. Dakujem a prajem prijemny vecer.
danushka
06.10.07,16:39
Gabriska, ved som Ti tu len vygooglila niečo ... Nerozumiem prečo takto reaguješ, veď to bola len moja reakcia na Tvoj príspevok, ktorý si ,,len tak hodila do éteru"...
Ospravedlňujem sa, že sa Ťa to dotklo. Vôbec som nemala v úmysle hrať rozumnú cudziu osobu. To už, aby si človek naozaj 5x prečítal príspevok a 10x premyslel, či naň bude reagovať...
Heni
06.10.07,20:14
gabriska, prelustruj diskusiu tuto:
http://www.antikoncepcia.com/?act=consults
alebo sa opytaj tuto:
http://www.antikoncepcia.sk/index.php?com=pages&uid=33

a na Porade trpezlivost a mier ;)
jenny7
07.10.07,07:40
ahojte, chcela by som sa len spýtať, kamarátka je v 6týždni, rada športuje a keď bola u lekára a ten jej to oznámil, že je tehotná, tak sa ho aj zabudla spýtať, aké športy môže ešte robiť a dokedy by ich mohla vykonávať. Hovorila mi, že má ísť na kontrolu o nejaké 4 týždne a dovtedy by sa nechcela nejako obmedzovať, pretože to chce ešte využiť, kým sa dá a ďalej trošku športovať. Viem, že chodí rada plávať, potom na korčule, sem tam nejaký tenis,bicyklovanie a tak. Tak som sa rozhodla, že prispejem mojou otázkou, aby som jej vedela aspon trošku poradiť. Čo si myslíte o športovaní, dokedy je to v pohode?? Ďakujem za príspevky.
gabriska
07.10.07,10:07
Gabriska, ved som Ti tu len vygooglila niečo ... Nerozumiem prečo takto reaguješ, veď to bola len moja reakcia na Tvoj príspevok, ktorý si ,,len tak hodila do éteru"...
Ospravedlňujem sa, že sa Ťa to dotklo. Vôbec som nemala v úmysle hrať rozumnú cudziu osobu. To už, aby si človek naozaj 5x prečítal príspevok a 10x premyslel, či naň bude reagovať...
Danushka, Tvoj prispevok sa ma naozaj vobec nedotkol, naopak... to skor prispevok c.3. Nemyslim si, ze som spachala nieco hrozne, ked som opätovne vyzvala poradakov k reakcii na moj prispevok. Mrzi ma, pokial si to niekto nespravne vysvetlil. Ono to niekedy je zial na skodu veci, ze pisane slovo si kazdy moze vysvetlit po svojom, kedze nie je pocut ton reci... Takze Danushka, v pohode, niekoho osocovat, to nie je moj styl a este raz dakujem :)
jenny7
10.10.07,05:57
Prosím, nikto by mi nevedel poradiť k príspevku č.11.?
lenkak
10.10.07,06:03
jenny7
10.10.07,06:11
vav, to bola rýchlosť v odpovedi, ďakujem za link, super:-)
ludmilla
10.10.07,06:30
ahojte, chcela by som sa len spýtať, kamarátka je v 6týždni, rada športuje a keď bola u lekára a ten jej to oznámil, že je tehotná, tak sa ho aj zabudla spýtať, aké športy môže ešte robiť a dokedy by ich mohla vykonávať. Hovorila mi, že má ísť na kontrolu o nejaké 4 týždne a dovtedy by sa nechcela nejako obmedzovať, pretože to chce ešte využiť, kým sa dá a ďalej trošku športovať. Viem, že chodí rada plávať, potom na korčule, sem tam nejaký tenis,bicyklovanie a tak. Tak som sa rozhodla, že prispejem mojou otázkou, aby som jej vedela aspon trošku poradiť. Čo si myslíte o športovaní, dokedy je to v pohode?? Ďakujem za príspevky.


Jennytreba si uvedomiť, že tehotenstvo nie je choroba a tak sa k tomu aj postaviť, samozrejme ak tehotenstvo prebieha normálne.Netreba však robiť tvrdý tréning a keď kamarátka pocíti nepohodlie treba s tým ihneď prestať, pri športovaní by pulz nemal byť vyšší ako 140 až 145 aby sa jej srdce nepreťažovalo. Srdce počas tehotenstva musí prepumpovať veľké množstvo krvi a zároveň musí zásobovať aj placentu.Netreba zabúdať na kĺby a väzivá, ktoré sú oveľa elastickejšie v tehotenstve, je to spôsobené hormonálnymi zmenami. Treba sa vyvarovať športom, pri ktorých dochádza k úrazu pri vzájomnom súboji - futbal, hádzaná, basketbal, takisto športy, ktoré prinášajú vysoké zaťaženie na telo a srdce, čím vyvolávajú stres u dieťatka a jeho nepohodu t.j. formovanie tela, vytrvalé tréningy.
Kamarátka by mala počúvať svoje telo to jej určite napovie, čo ju pre ňu dobré a čo nie. Ak pri športe pocíti nepohodu alebo iné nepríjemné pocity treba s tým ihneď prestať. Plávanie je veľmi dobrý, šetriaci a efektívny šport pre tehotné. Treba sa však vyhýbať rôznym Whirpool masážnym vaniam a teplej vode, veľmi teplá voda je pre dieťa škodlivá a v teple sa množia baktérie je tu nebezpečenstvo vaginálnej hubovej infekcie. Ďalším veľmi efektívnym športom pre tehotné sú prechádzky alebo aj jazda na bicykli. Netreba zabúdať však na pokoj aj 2 x denne si treba ľahnúť a nôžky vyložiť tá kombinácia ľahkého športu a relaxácie je výborná a hlavne veľa, veľa piť. V 2. a 3. trimestri je potrebné zo športových aktivít uberať.
Ninna
10.10.07,06:51
Prosím, nikto by mi nevedel poradiť k príspevku č.11.?
Naša predcvičovateľka aerobiku cvičila s nami až do pôrodu. Samozrejme že výskoky a dvíhanie nôh a iné nebezpečné veci len akože ukazovala a opakovačky len prechodila ale zvládla to bravúrne. Po ôsmich týždňoch od pôrodu /cisárskeho/ nastúpila opäť a maká dodnes. Popri tom kojila. pokiaľ nie sú komplikácie dá sa s mierou....
jenny7
11.10.07,06:33
ešte raz díky za príspevky - Lenke, Ludmilke a Ninke, kamarátka sa tomu potešila. Prajem všetkým pekný dník:-)