tažko
06.10.07,20:57
Mám vypracovaný podnikateľský zámer, pomocné stavebné práce len si neviem dať rady s finančnov prognózov stiahol som si tabuľky len neviem aké čísla vložiť. Chcel by som získať dotáciu od ÚP tam mi poradiť nevedeli.Za každú pomoc ďakujem.
danushka
06.10.07,20:34
Vo finančnej prognóze informuješ o svojich budúcich výnosoch a budúcich výdajoch. Pod výdajmi rozumej odvody do ZP, režijné náklady,investície do strojov a zariadení, poplatky za telefón, nákup PHL, v druhom roku podnikania aj odvody do SP a iné. Rozdiel medzi výnosmi a výdajmi je zisk alebo strata. Nuž a v tomto musíš mať Ty sám jasno, ťažko Ti tu niekto z nás vyplní tabuľku... Tak veľa zdaru :)
ekonom99
06.10.07,20:39
neviem síce o čo presne sa jedná (ja som také tabuľky nevidel a neviem čo tam všetko je), ale finančná prognóza by asi mala obsahovať očakávané (predpokladané) náklady, výnosy, zisk na nejaké obdobie, rok, dva, tri?. Súčasťou týchto podkladov by mal byť aj nejaký jednoduchý Cash Flow (prehľad o peňažných príjmoch a výdavkoch), z ktorého je zrejmá potreba dotácie na rozbehnutie tvojej činnosti.
majernikova
26.04.10,06:42
Ahojte,
potrebujem poradiť s finančnou prognózou.
Kamarátka dostala za úlohu vypracovať finančnú prognózu pri zakúpení zdravontického zariadenia. Verím,že vysvetlím svoj problém dosť zrozumiteľne:-) Nemocnica chce vypracovať podnikateľský zámer na zakúpenie zdr. prístroja. No a kamarátka dostala za úlohu vypracovať ten podnikateľský zámer ked potrebuje vypracovať financnú prognózu a nevie si poradiť, aké náklady tam ma zarátať. Od účtovníčky si vypýtala súfahu a vykaz ziskov a strat. Potrebuje poradiť čo patrí do nákadov , jasne trieda "5" no ale presne mzdové náklady na pracovníkov čo budú ten prístroj obsluhovať. Otázka je či tam patrí celá skupina 52...???, ako je mzdový fond, OOPP, náklada na soc. PN, odchodné a tak ďalej???
Verím,že sa niekto nájde čo bude vedieť poradiť aj keď som to opísala nie veľmi jasne:-)


Ďakujem za pomoc
Pekný deň
s.r.o.
26.04.10,07:04
tuto mate v prilohe ako to ma vyzerat samozrejme musite tam uviest kolko respektive priblizne ocakavate prijem mesacne v hrubom tabulka vam automaticky bude preratavat vsetky sumy co tam uvediete hlavne ju robte tak aby ste neboli v minuse s tabulky sa potom daju opisat tie prijmy a vydavky
majernikova
26.04.10,07:13
Ďakujem za tabuľku je skvelá treba tam nahodiť údaje a v tom je problém :-(, že ktoré
Neviem kamarátke poradiť lebo už dva roky som do toho nekula a tak som sa stratila, preto prosím Vás o pomoc :-)