duficek
07.10.07,10:24
Dostal som sa do problemu s jednym obch. partnerom z CR. Na zaklade zaplatenej zalohy som objednal hodnotny tovar, ktory bol u OP doruceny nekopmletny, preto som odmietol zaplatit zbytok faktury. OP chcel dostat penize hned s tym, ze buduci tyzden mi preposle zbytok tovaru. Dohodli sme sa, ze zbytok faktury uhradim medzistatnym prevodom a kym prebehne platba, jemu dojde zbytok tovaru a pridem opat osobne skontrolovat zbytok tovaru. Na druhy den som si to rozmyslel a kontaktoval OP, ze prevod neuskutocnim a ze pockam na na dovoz tovaru a peniaze prinesiem v hotovosti. Presiel mesiac a zbytok tovaru nikde nie je, OP nezdviha telefony, zatajuje sa a o zalohe sa vyjadril ako o nevratnej. Pritom na "dohode o zalohe" je klauzula, ze zaloha je vratna pri neuplnosti alebo poskodeni tovaru.

Mam velke podozrenie, ze moju zaplatenu zalohu nema zalozenu v uctovnictve a na vystavenej fakture, ktoru som mal uhradit prevodom, figuruje bankovy ucet uplne inej firmy v CR (to som zistil nahodnym setrenim)

Viete mi poradit na ktore institucie v CR sa mam obratit, budu tieto skutocnosti zaujimat cesky financni urad?
Zaplatena zaloha nebola mala a nekompletny tovar nema cenu, lebo je v takom stave nepredajny dalej.
Paula
07.10.07,08:40
skús popátrať po info na www.porada.cz (http://www.porada.cz) . Možno poradia, aj keď je tam poslabšia komunikácia :)
duficek
07.10.07,08:48
poradu cz som uz skusal davnejsie, zda sa ze stranky nefunguju
Paula
07.10.07,09:23
skúsila som, máš pravdu, asi už nefachčí .
duficek
07.10.07,10:11
Ma niekto skusenost ci takato situacia by mohla zaujimat DU (alebo inu instituciu)?
Uz mi ani tak nemusi ist o vratenie zalohy, ale aspon co najviac "uskodit" danemu...neviem ako ho nazvat.
Kazu
07.10.07,14:53
A ako to máš s DPH?
emgeton
07.10.07,15:34
Skúste Fin. riaditeľstvo v Prahe, príp. firmu zaoberajúcu sa vymáhaním pohľadávok. A nakoniec ešte stále budete môcť podať trestné oznámenie pre podozrenie z podvodu.
hanelie
08.10.07,07:15
Uz mi ani tak nemusi ist o vratenie zalohy, ale aspon co najviac "uskodit" danemu...neviem ako ho nazvat
co najviac uškodiť:confused: :confused: :confused: spriadanie pomsty stojí veľa negatívnej energie a výsledok je niestý, orientuj sa na reál
najskôr písomnou formou:
1. pokus o zmier........ že:pokiaľ sa nedohodnete, vec odovzdáte na trestné stíhanie z podozrenia na podvod, budete informovať daňové úrady
2. ak to neuspeje začať konať
duficek
08.10.07,07:21
pokusom o zmier u neho neuspejem, kedze som sa o to pokusal este pri osobnom a telefonickom kontakte, kde mi bolo jasne povedane, ze ziadne peniaze spat nedostanem. cize momentalne som bez zalohy aj bez tovaru a ani k jednemu sa neviem dostat slusnou a poctivou cestou.

takze aspon cez urady mu chcem co najviac zneprijemnit jeho "podnikanie"
Vladimír Ozimý
08.10.07,07:29
tak tomu hovorím super biznis...no asi len súdnou cestou zatlačiť na vrátenie zálohy ak už nemá zmenené meno, štát a adresu trvalého pobytu :)
Johanka
08.10.07,07:33
Ma niekto skusenost ci takato situacia by mohla zaujimat DU (alebo inu instituciu)?
Uz mi ani tak nemusi ist o vratenie zalohy, ale aspon co najviac "uskodit" danemu...neviem ako ho nazvat.
Dúfam, že to nemyslíš až tak vážne ako to vyznieva ...
Len chcem upozorniť na jednu vec - aby sa Tvoja iniciatíva neobrátila proti Tebe ....čím nechcem povedať, že nemáš vôbec konať, len z Tvojich príspevkov cítim strašnú zlobu a chuť pomstiť sa za každú cenu ...