anina
24.02.05,10:08
Neukrižujte ma hned na začiatku, hladala som v poradach, ale nieje mi nič platné!!!
Platca Dph nakupuje stravne lístky u poskytovatela stravneho, ktorý je neplátcav sume 70,- Sk.
Zdanuje sa od 1.5.2004 cena listka z celej hodnoty, tak ako by sa nakupovalo stravovanie od platcu? Alebo nie-Vzhľadom na §8/a §22?
Mam dve stanoviska od auditorky z 30.8,-nezdanuje, vzhľadom na to že sa neuplatnila daň na vstupe.
A zo včera-"prečo sa neodvádza daň na výstupe so stravných lístkov?"
Tak čo si mám z toho vybrať?
lenkak
24.02.05,09:12
Ja mám za stravné lístky došlú faktúru bez DPH. Mne daňová poradkyňa povedala, že tieto lístky sú oslobodené od DPH a nemám v DPH poiužiť ani koeficient nakoľko som platca DPH. A lístky ktoré dám zamestnancovi tiež nezdaňujem.
tamara
24.02.05,09:13
Anina, ja mam ten isty pripad, stravne nam fakturuje dodavatel, ktorý nie je platca DPH...ale napriek tomu odvadzam DPH z celej sumy, preluskala som vela mudrych kniziek a dospela som k zaveru, ze treba odvadzat..... dufam, ze robim dobre.....
adamt
24.02.05,09:24
Vyber si to druhe ....myslím, že by si mala odvádzať DPH na výstupe ak sú to stravné lístky také, ktorými zamestnanec uhradí časť jedla a zvyšok fakturuje dodávateľ stravy vašej fy!!!
Ak sú to však stravovacie poukážky v konkrétnej hodnote a zvyšok hodnoty jedla si dopláca zamestnanec pri spotrebe tak DPH vystup nie !!!
Vôbec nie je dôležité DPH na vstupe u dodávateľa.
tamara
24.02.05,09:27
suhlasim s adamt.....
ZuzanaA
24.02.05,09:35
Neukrižujte ma hned na začiatku, hladala som v poradach, ale nieje mi nič platné!!!

No, anina, asi si slabo hľadala :D :D
Skus si prečítať toto:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=796&page=3&pp=10

je tam stanovisko DRSR presne k tvojej otázočke, asi ťa nepoteší....
anina
24.02.05,09:39
No super, rovnaky problen, dva nazory, asi vyhlasim anketu a ktorý bude mať viac %, k tomu sa prikloním.
Pre Adamt: žiadne stravovacie poukážky,žiadny fakturačný doplatok.
Pre Vladan: aj Ty si take niečo riešila s Daň.úradom a vyriešila?
Alebo sa ešte stale hneváš? Sorry -aj keď si to zobrala osobne úplne bezdôvodne, lebo to v žiadnom prípade nebolo adresované Tebe!!.
vladan
24.02.05,09:50
No super, rovnaky problen, dva nazory, asi vyhlasim anketu a ktorý bude mať viac %, k tomu sa prikloním.
Pre Adamt: žiadne stravovacie poukážky,žiadny fakturačný doplatok.
Pre Vladan: aj Ty si take niečo riešila s Daň.úradom a vyriešila?
Alebo sa ešte stale hneváš? Sorry -aj keď si to zobrala osobne úplne bezdôvodne, lebo to v žiadnom prípade nebolo adresované Tebe!!.
anina, súhlasím s adamom ... ja vidím, rovnaký problém a rovnaký názor ... naprv si treba uvedomiť, či ide o stravné lístky alebo GASTROLÍSTKY ... potom už problém nebude problémom :D

... tvoja otázka: "pre Vladan: aj Ty si také niečo riešila s DÚ a vyriešila?" je k čomu ... trošku priblíž, nech môžem reagovať.

... ja sa neviem dlho hnevať ... :D
anina
24.02.05,10:32
.... naprv si treba uvedomiť, či ide o stravné lístky alebo GASTROLÍSTKY ...
čo máte včetci s Gastrolístkami? S tými predsa nie sú žiadne problémy...

... tvoja otázka: "pre Vladan: aj Ty si také niečo riešila s DÚ a vyriešila?"
Myslela som tým Tvoj príspevok, na ktorý som narazila v prehľadávaní porady na túto temu.
vladan
24.02.05,10:34
... tvoja otázka: "pre Vladan: aj Ty si také niečo riešila s DÚ a vyriešila?"
Maslela som tým Tvoj príspevok, na ktorý som narazila v prehľadávaní porady na túto temu.anina, nemôžeš tu priložiť link toho môjho príspevku? lebo na takúto tému som odpovedala (skúsim tipovať) asi 100x :D ... ale keďže nejde o Gastrolístky, tak by si sa mala riadiť priloženým zdôvodnením od DÚ, nájdeš ho v téme, na ktorú link prilepila ZuzkaA ...
anina
24.02.05,11:57
anina, nemôžeš tu priložiť link toho môjho príspevku? lebo na takúto tému som odpovedala (skúsim tipovať) asi 100x :D ... ale keďže nejde o Gastrolístky, tak by si sa mala riadiť priloženým zdôvodnením od DÚ, nájdeš ho v téme, na ktorú link prilepila ZuzkaA ...

Jááj moja,ako sa pridáva link,k tomu som sa ešte nedostala, možno po 31.3.???
Okrem toho mám nejaký pomalý PC, takže mi každú stránku, či prílohu otvára hodinu /obrazne/
Ty mysliš prípevok od ZuzkyA, že majú 3 zamestnacov a nejako
to vykrývajú cez súkromne peniaze?
vladan
24.02.05,12:00
Ty mysliš prípevok od ZuzkyA, že majú 3 zamestnacov a nejako
to vykrývajú cez súkromne peniaze?
nie, myslím toto:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=796&page=3&pp=10

po kliknutí na tento link si pozri príspevok č. 21 od Moniky ... malo by sa ti to otvoriť priamo na tom príspevku
ZuzanaA
25.02.05,08:18
Jááj moja,ako sa pridáva link,k tomu som sa ešte nedostala, možno po 31.3.???
Okrem toho mám nejaký pomalý PC, takže mi každú stránku, či prílohu otvára hodinu /obrazne/
Ty mysliš prípevok od ZuzkyA, že majú 3 zamestnacov a nejako
to vykrývajú cez súkromne peniaze?
Vlaďka ti napísala, že ktorý príspevok odo mňa si máš pozrieť :D - to stanovisko z DR.
Ja som vyriešila ten problém s DPH nasledovne - naša jedáleň berie výmenou za stravné lístky tie tzv. gastrolístky (napr. Vaša stravovacia, Check de ...(neviem ako sa to píše) atď), teda ja normálne kúpim gastrolístky, (na ktoré sa nevzťahuje DPH) v tej hodnote koľko stojí stravný lístok (u nás je to 70 SK), prídem do jedálne, a vymením gastrolístky za stravenky. A zamestnanci majú lístok lacnejší o 13,30(DPH). Takže odporúčam sa spýtať, či by aj vaša jedáleň nezobrala od vás gastrolístky na výmenu za stravné lístky..
anina
25.02.05,09:19
Vlaďka ti napísala, že ktorý príspevok odo mňa si máš pozrieť :D - to stanovisko z DR.
Ja som vyriešila ten problém s DPH nasledovne - naša jedáleň berie výmenou za stravné lístky tie tzv. gastrolístky (napr. Vaša stravovacia, Check de ...(neviem ako sa to píše) atď), teda ja normálne kúpim gastrolístky, (na ktoré sa nevzťahuje DPH) v tej hodnote koľko stojí stravný lístok (u nás je to 70 SK), prídem do jedálne, a vymením gastrolístky za stravenky. A zamestnanci majú lístok lacnejší o 13,30(DPH). Takže odporúčam sa spýtať, či by aj vaša jedáleň nezobrala od vás gastrolístky na výmenu za stravné lístky..
Klobúk dolu, to ste vymysleli múúdro.Slovenský národ je taký vynaliezavý.Tento problem sme my konkrétne už vyriešili dávnejšie,mám ale rada vo veciach jasno, hlavne zákon versus auditor. Ďakujem Vám obom za príspevky.