frinceznicka
07.10.07,12:24
Ahoj,

prave kupujeme s priatelom stavebny pozemok a na jar sa chystame stavat (okolie Senca). Z katalogovych domov sme si nevybrali nic, je to jednak tym ze mame specificky pozemok a aj trosku atypicke poziadavky, ale aj tym ze katalogove projekty nam pridu na 90% nezaujimave a nedoriesene ci uz kompozicne, alebo esteticky.
Mohli by ste nam poradit nejakeho naozaj sikovneho architekta a projektanta, ktori by nam vedeli pomoct?
Chceme modernejsiu architekturu a cloveka ktory sa vyzna a nema problem navrhnut alternativne riesenia, odporucit stavebne materialy atd. tak aby to vyhovovalo naozaj nasim potrebam.

Vopred dakujeme za kontakty.
5-ko
07.10.07,21:06
Vzhladom na casovu zaneprazdnenost viem ponuknut akurat iny pohlad...radu....kontrolu :-)
komato
10.10.07,07:20
ja poznam nejakych sikovnych projektantov, no terajsi stavebny boom ich neskutocne zahlcujem pracou, takze tam by bol problemik z casoveho hladiska... ale nejake medzierky by sa mozno nasli, mozem sa orientacne popytat...
frinceznicka
22.10.07,18:33
to by nam mohlo pomoct. viac menej uz vieme co by sa nam pacilo, ale su to nestandardne riesenia (inspirovali sme sa predovsetkym modernou rakuskou architekturou) a teda chybaju nam hlavne kontakty na ludi ktori zvladnu realizaciu projektovej dokumentacie a subdodavatelske firmy ktore zvladnu taketo riesenia. boli by sme vdacni za akukolvek radu/kontakt. my sme nas projekt uz konzultovali s architektom z prahy (nas znamy), ale nam nevie nijako pomoct s realizaciou na slovensku.
wierdo
22.10.07,18:53
Ahoj,

prave kupujeme s priatelom stavebny pozemok a na jar sa chystame stavat (okolie Senca). Z katalogovych domov sme si nevybrali nic, je to jednak tym ze mame specificky pozemok a aj trosku atypicke poziadavky, ale aj tym ze katalogove projekty nam pridu na 90% nezaujimave a nedoriesene ci uz kompozicne, alebo esteticky.
Mohli by ste nam poradit nejakeho naozaj sikovneho architekta a projektanta, ktori by nam vedeli pomoct?
Chceme modernejsiu architekturu a cloveka ktory sa vyzna a nema problem navrhnut alternativne riesenia, odporucit stavebne materialy atd. tak aby to vyhovovalo naozaj nasim potrebam.

Vopred dakujeme za kontakty.

Moderneho architekta myslim nie je az tak tazko najst. Ja vam len zelam, aby ste nedopadli ako jeden dom v Stypave. Asi pre 10 rokmi ho postavili z takych sklenenych U profilov, co sa pouzivali uz za sociku niekedy na technicke stavby, ako trafostanice a pod. Ten dom bola uplne bomba, chodili ho vsetci fotit a hlavne vyhral 1. miesto v nejakej celostatnej sutazi architektov, bol v casopisoch a pod. Po par rokoch majitel postupne zacal obmurovavat a asi pre 4 rokmi skoncil v kabate celkom tuctoveho domu, takze si ho uz nikto nevsimne. Asi majitel zistil, ze dom je na to, aby s v nom dalo aj byvat.
frinceznicka
22.10.07,19:53
to by asi neslo, rozpocet nemame taky velky a sukromie mame radi. :)
nam ide o to aby ten dom bol z architektonickeho hladiska hodnotny a nadcasovy, kvalitny, nie extravagantny alebo dokonca gycovy.

a ano, modernej architektury sa stavia uz celkom pozehnene aj na slovensku, ale preco nevieme najst nic naozaj dobre????
zalobaba
23.10.07,09:15
Ahoj,
možno by som Ti (Vám) vedela poradiť, ale problém je v tom, že sa Ti nedá poslať e-mail. Pošli mi prosím Tvoj e-mail, pošlem Ti kontakt na šikovného človeka, dokonca vidím, že sa zaujímaš nielen o nadčasovú architektúru, ale aj zvažuješ, či murovať alebo montovať. Myslím, že tento človek by ti vedel poradiť, resp. pomôcť....
b-b
23.10.07,14:52
ahoj, ja robim architekta v jednej mladej stavebnej firme www.novadoba.sk , ktora aj stavia z netradicnych materialov ........ neviem ake naroky mate na dom, mozno Vam viem pomoct.
badoga
08.11.07,07:43
ešte stále hľadáš architekta?
mamina h.
09.05.08,19:03
Moderneho architekta myslim nie je az tak tazko najst. Ja vam len zelam, aby ste nedopadli ako jeden dom v Stypave. Asi pre 10 rokmi ho postavili z takych sklenenych U profilov, co sa pouzivali uz za sociku niekedy na technicke stavby, ako trafostanice a pod. Ten dom bola uplne bomba, chodili ho vsetci fotit a hlavne vyhral 1. miesto v nejakej celostatnej sutazi architektov, bol v casopisoch a pod. Po par rokoch majitel postupne zacal obmurovavat a asi pre 4 rokmi skoncil v kabate celkom tuctoveho domu, takze si ho uz nikto nevsimne. Asi majitel zistil, ze dom je na to, aby s v nom dalo aj byvat.
prikladam link na ten dom > http://www.ksa.cz/1stupava/stupava2.html
Ingrid Ondruskova
10.05.08,04:53
To je akože ten dom v Stupave? Veď to vyzerá/vyzeralo/ ako skleník...Asi chcel byť majiteľ za každú cenú originálny!!!
mata_p
13.05.08,11:11
Ahojte, aj my hladame architekta, vlastne jedneho mame, ale nejak sa mi nedari najst spolocnu rec, mam pocit, ze hadzem hrach o stenu. Je skutocne take tazke pochopit "otvoreny priestor je fajn, ale nie je podmienkou" - to znamena, ze ked to nejde - tak to nejde, a skusim nieco ine. Alebo som len snilek, co ma velke oci. Nemam technicke vzdelanie, ale nad niektorymi vytvormi mi skutocne vlasy dupkom vstavali (a nebol to len ten aktualny). Byvame v KE, a domcek si chceme postavit v okoli. Ak by ste o niekom vedeli, tak sa budem skutocne velmi rada. Typove projekty su kategoria sama o sebe ;-).