habka
07.10.07,13:31
Dobrý deň. Pracujem ako učiteľka v materskej škole v rómskej osade.Už šiesty rok mám heterogénne skupiny. Som zaradená do 8. platovej triedy. Chcem sa opýtať, či mám nárok na zaradenie do vyššej platovej triedy na základe ukončenia vysokoškolského štúdia prvého stupňa v štúdijnom programe predškolská a elementárna pedagogika. Ďakujem
Katka
wagner
07.10.07,14:33
Pokiaľ sa na uvedenom mieste vyžaduje vysokoškolské vzdelanie uvedeného smeru a zamestnávateľ požadoval doplnenie príslušného vzdelania tak áno. Pokiaľ zamestnávateľ nepožadoval na tomto pracovnom mieste VŠ vzdelanie, tak nemáš z tohto dôvodu nárok na vyššiu triedu.
judita1971
07.10.07,16:26
nie nemáš nárok na postup do vyššej platovej triedy. Postup do vyššej platovej triedy sa totiž neodvíja od ukončenia vzdelania, ale od najnáročnejšej pracovnej činnosti ktorú vykonávaš. Je stanovený katalóg pracovných činností podľa ktorého zamestnávateľ zaraďuje s prihliadnutím na tvoju najnáročnejšiu pracovnú činnosť a od dosiahnutého vzdelania.
Pre učiteľku materskej školy je v osmej platovej triede stanovená činnosť ktorú vykonávaš, požadované vzdelanie je úplné stredné, na vyššie vzdelanie sa neprihliada, aby si bola v deviatej triede, musela by si mať požadované vzdelanie a vykonávať pracovnú činnosť, ktorá je v katalógu uvedená. Už dávnejšie som nesledovala platové zatriedenie učiteliek MŠ, takže viem, toľko že po starom v 111/2002 - katalógu mohla byť zaradená učiteľka MŠ do 9 platovej triedy ak mala vysokoškolské vzdelanie, alebo výnimku zo vzdelania a vykonávala činnosť - metodiku voči iným učiteľkám. V práci mám úplné znenie katalógu, čiže ak sa niečo zmenilo, ozvem sa zajtra večer.
ALBINA
16.10.07,06:19
Učiteľka získala Osvedčenie o I.kvalifik.skúške dňa 15.10.Od ktorého dňa ju
mám preradiť do vyššieho plat.stupňa?Vyplatím zvýšený plat až od 1.novembra?

Ďakujem.
Vlastinka
05.08.08,06:39
toto by veru aj mňa zaujímalo. Mám presne taký istý problém ako Ty? nájde sa niekto, kto nám odpovie?
medved
09.08.08,18:35
Mala som aj ja takýto prípad. Riešila som to zvýšením platu od dátumu pridelenia Osvedčenia o skúške.
nadka1
30.08.08,13:13
Prosím o kompetentné vyjadrenie, do ktorej platovej triedy zaradiť začínajúceho učiteľa ZUŠ, ktorý je nekvalifikovaný, má ukončené len gymnázium. Ďakujem
nadka1
30.08.08,13:17
Prosím o radu, do ktorej platovej triedy zaradiť začínajúceho učiteľa ZUŠ, ktorý je nemá kvalifikáciu, ukončil len gymnázium a na základe ktorého predpisu. Ďakujem
Fany1000
17.09.08,16:01
Ahoj, to záleží od zriaďovateľa, ako ti to uzná. Naštuduj si zákon o odmeňovaní 553/2003 Z.z. a Katalógpracovných činností 341/2004 Z.z. Len je to tam tak nejasne definované. Ja riešim podobný problém. Tak si držme palce.
nadka1
18.09.08,06:16
Ďakujem za reakciu, pridá sa niekto, kto v tom má jasnejšie?
Zákon som študovala, ale neviem, pre koho je určená napr. plat. trieda 6,7,8, keď na inom mieste v porade som čítala, že učiteľ by mal byť zaradený min. v tr. 9, aj nekvalifikovaný.
MartinkoK
18.09.08,10:37
prosím Vás kde nájdem platné platové triedy pre učiteľa na strednej škole?
MartinkoK
19.09.08,05:05
prosím Vás kde nájdem platné platové triedy pre učiteľa na strednej škole?

NIKTO NEVIE PRILEPIŤ????????????????
judita1971
19.09.08,07:47
no asi to nikto nevie prilepiť preto, lebo to by tu musel byť celý zákon. Súvisia s tým : vyhláška 41/1996 Z.z. o odbornej a pedagogickej spôsobilosti pedagogických zamestnancov - tam zistíš či máš požadované vzdelanie - viď príloha 41/1996 Z.z. časť V. a VI. a potom záleží či máš I. kvalifikačnú skúšku alebo jej náhradu alebo nie, či učíš nadpolovičnú väčšinu svojich predmetov alebo nia - a potom treba nazrieť do nariadenia vlády č. 341/2004 Z.z. , katalóg pracovných činností s prevahou duševnej práce.... časť 17. Školstvo a tam sú platové triedy - a činnosti zodpovedajúce jednotlivým triedam. Neviem načo to potrebuješ, možno ak máš problém s nejakým zatriedením, radšej uveď údaje, a určite sa tu niekto nájde, kto zatrieďuje stredoškolských učiteľov a pomôže ti.
Zadaj :

Akú školu má ta osoba skončenú, prípadne iné ďalšie k tomu potrebné vzdelanie,
aké predmety vyučuje,
či učí nadpolovičnú väčšinu svojich predmetov zníženú o jednu hodinu,
na akej škole učí,

asi je to všetko, poprípade, to niekto ešte doplní.
gabikao
23.09.08,11:43
STUPNICE PLATOVÝCH TARÍF
pedagogických zamestnancov a zvýšenie platových taríf v závislosti od dĺžky započítanej praxe
http://www.minedu.sk/data/USERDATA/O...tarif_2008.pdf (http://www.minedu.sk/data/USERDATA/OsobnyUrad/RPaIM/20080107_stupnice_platovych_tarif_2008.pdf)
nadka1
25.09.08,17:18
Prosím o kompetentné vyjadrenie, do ktorej platovej triedy zaradiť začínajúceho učiteľa ZUŠ, ktorý je nekvalifikovaný, má ukončené len gymnázium. Ďakujem.
LidaP
03.10.08,18:07
Ahoj, už som to tu spomínala, naše dievčatá, ktoré ukončili Bc. boli zaradené do 9. triedy - na základe diplomu. Pozdravujem
jankkam
09.10.08,17:11
Dobrý deň. Pracujem ako učiteľka v materskej škole som zaradená do 7. platovej triedy. Chcem sa opýtať, či mám byť zaradená do vyššej platovej triedy mám ukončené Bc. v odbore pedagogika v štúdijnom programe animácia voľnočasových aktivit. Ďakujem
Jana.
ss613
13.10.08,16:59
Dobrý večer. Učiteľka s I. klasifikáciou Bc. s tridsať ročnou praxou do ktorej stupnice platových taríf patrí?